Reklamı kapat

Ethereum’un EOS Kabusu Son Buluyor

Serkan Eser
Serkan Eser 27 Haziran 2018
0 görüntülenme

ICO döneminde topladığı 4 milyar dolar ile rekoru elinde bulunduran EOS yatırım süresince topladığı Ethereum’ların büyük bir çoğunluğunu elinden çıkarmış durumda.

Önceki aylarda pek çok kez Ethereum satışları ile Ethereum fiyatının gerilemesine sebep olan EOS artık bu etkisini kaybetmiş gibi görünüyor.

TrustNodes’ta belirtildiği üzere EOS son 2-3 ayda 2,5 milyon ETH satışı gerçekleştirdi ve bu sadece bu hafta 500.000 ETH’yi başka hesaplara taşıdı.

EOS satışlarından toplanan ETH’nin toplandığı adreste hiç Ethereum görünmezken, ETH’lerin EOS Owner (EOS Sahibi) isimli adrese taşındığı görülüyor.

EOS ICO Adresi

EOS ICO Adresi

 

EOS Owner adresi ise son zamanlarda elindeki ETH’leri hızla piyasaya sürüyor ve kendi cüzdanında sadece 100,000 Ethereum kalmış durumda. Hesapta 43 milyon dolar değerinde 100,000 Ethereum bulunurken ICO sonrası 1,2 milyon Ethereum hesaptan dışarı aktarılmış görülüyor.

EOS Owner Hesabı

EOS Owner Hesabı

 

EOS’un Ethereum transferleri incelendiğinde aktarımların çoğununun borsalara olduğu görülüyor. Bu görselde ise en az 100,000 Ethereum’un aracı bir adres ile Bitfinex’e gönderildiği anlaşılıyor;

9937 numaralı EOS Owner adresinin son 13 günde 052 numaralı adrese 700,000 Ethereum gönderdiği anlaşılıyor. Aynı adres 052’nin de 11 saat önce başka bir adrese 100.000 ETH gönderdiği görülüyor

Sonrasında ise bu ETH’lerin tamamının Bitfinex’te satıldığı ve 90,000 Ethereum satışı ile son 11 saatte Ethereum fiyatının 20 dolar gerilediği ortaya çıkıyor. Görüldüğü üzere yukarıdaki 036 adresi , 052 numaralı EOS adresinden 300,000 ETH ile fonlanıyor.

EOS’un ICO döneminde topladığı Ethereum’ların çoğunu özellikle Bitfinex’te sattığı ortada. Yine de piyasada dolanan EOS’a ait bir miktar daha Ethereum olduğu da görülüyor.

EOS fonları direkt olarak borsalara göndermek yerine aracı bir hesap seçiyor ve transferi ilk olarak o aracı hesaplara gerçekleştiriyor. Bundan sonra ise aracı hesaplar ETH’leri borsalara gönderip satış işlemini gerçekleştiriyorlar.

Aracı hesapların da EOS’a ait olduğu aşikar zira bu kadar yüklü transferin rastgele bir hesaba gönderilmesi akla pek yatkın gelmiyor.

Uzun lafın kısası son dönemdeki Ethereum satışları ile ETH sahiplerinin kabusu haline gelen EOS’un kozları yavaş yavaş azalıyor ve Bitcoin’in üzerindeki MT. Gox kabusunun yok olması gibi Ethereum’un üzerindeki EOS kabusu da ortadan kalkmaya başlıyor.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Forbes Analisti: Bitcoin’e Dikkat Edin Kripto piyasasının en büyük belirteçlerinden birisi de mining (madencilik) ödülleridir. Bitcoin’in ve diğer tüm altkoinlerin değeri buna bağlıdır. Bu linkten en değerli koin ve tokenlerin üç aylık grafiğine baktığınızda bu ödüllerle yüksek oranda ilişkili olduğunu görebilirsiniz. Kriptopara...
Egehan Karışman 27 Haziran 2018