Ethereum Eski Danışmanından Zehir Zemberek Açıklamalar!

Ethereum Eski Danışmanından Zehir Zemberek Açıklamalar!
Ethereum Eski Danışmanından Zehir Zemberek Açıklamalar!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski Ethereum danışmanı Steven Nerayoff, şoke edici bir hareketle Ethereum’u yerden yere vurdu. Nerayoff, açıklamalarında ETH’nin gerçekten bir menkul kıymet olduğunu ileri sürdü. Ayrıca Nerayoff, X’te yayınladığı bir dizi sert yazıda Ethereum’u kuruluşundan bu yana merkezileşmiş olmakla suçladı. Dahası, ilk kripto para teklifinden (ICO) bu yana bir menkul kıymet olduğunu iddia etti.

Ethereum eski danışmanından sert eleştiriler!

Steven Nerayoff’un açıklamaları, Joseph Lubin‘in Consensys’i ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden yasal savaşın ortasında geldi. Consensys’in açtığı dava, Ethereum’un bir menkul kıymet olarak ilan edilmesini önlemeyi amaçlıyor. Eski Ethereum danışmanı bunu daha önceki gizli anlaşmaları “örtbas etmeye” yönelik bir hamle olarak nitelendirdi. Nerayoff paylaşımlarından birinde, şu suçlamaları yaptı:

Ethereum’un merkezileştirildiği ve ICO’dan bu yana bir menkul kıymet olduğu yadsınamaz bir gerçek. Bu hareket, insanların dikkatini gerçeklerden uzaklaştırmak ve başka bir örtbas etmek içindir.

Dahası Nerayoff, Ethereum’u spekülatif ICO alımları ve açıklanmayan balina holdingleri aracılığıyla “büyük menkul kıymet dolandırıcılığı” yapmakla suçladı.

Steven Nerayoff: Joseph Lubin ve Vitalik Buterin dolandırıcı!

Eski danışman ayrıca, Ethereum’un lider kadrosunda yer alan Joseph Lubin ve Vitalik Buterin gibi önemli isimlere de dikkat çekti. Nerayoff, bu kişilerin dolandırıcılık faaliyetlerine karıştıklarını iddia etti. Nerayoff, SEC Başkanı Gary Gensler’in Lubin’in ICO’nun %9,5’ini satın aldığı iddiasıyla desteklenen bir iddia olan menkul kıymet dolandırıcılığının kanıtı olarak Lubin’in ICO sırasında yaptığı önemli alımlara işaret etti.

Buna ek olarak Nerayoff, Ethereum ve SEC arasında gizli anlaşma olduğunu ileri sürdü. Lubin ve eski SEC yetkilisi Bill Hinman arasında, ikincisinin Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını ilan eden konuşmasından önce yapılan bir toplantıya atıf yaptı. Nerayoff’a göre, bu koordineli çaba, Ethereum’un gerçek merkezi doğasını gizlemeyi amaçlıyordu. Ayrıca bu çaba, ademi merkeziyetçilik iddialarıyla çelişiyordu.

Ethereum Mucidinden Elon Musk’a Çağrı: Bize Katıl!

Steven Nerayoff XRP’nin yasal sorunlarını ETH’ye bağladı

Dahası, Nerayoff şaşırtıcı bir şekilde Ethereum’un tartışmasını Ripple’a karşı devam eden SEC davasıyla ilişkilendirdi. Kripto piyasasını tekelleştirmek için daha geniş bir komplo önerdi. Buna ek olarak, SEC’i Ripple’a karşı önyargılı davranmakla suçladı. Böylece, Ethereum’un tek rakibini hedef alarak XRP topluluğunun duygularını yineledi. Nerayoff, “XRP davası, SEC, FBI, DOJ ve diğer büyük kuruluşlar arasındaki kripto piyasasını tekelleştirmeye yönelik gizli anlaşmayı ortaya çıkardı” dedi. Ayrıca, Ripple’ın temize çıkarılması ve Ethereum’un iddia edilen suiistimalinden sorumlu tutulması çağrısında bulundu.

Nerayoff’un iddiaları Ethereum’un düzenleyici statüsü üzerindeki incelemeleri yeniden alevlendirdi. Dahası, SEC’in kripto uygulamasını ele almasıyla ilgili soruları da beraberinde getirdi. Consensys ve SEC arasındaki yasal savaş devam ederken, topluluk Ethereum’un düzenleyici statüsü konusunda netlik bekliyor.

Sıcak Gelişme: Bir 'Devlet Otoritesi' Ethereum Vakfını Soruşturuyor!

Consensys, Ethereum için ABD SEC’e dava açtı

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere SEC, Ethereum ETF taleplerini erteliyor. Bu yüzden Consensys, SEC’in Ethereum’u düzenlemeye çalışırken yetkisini aştığını iddia ediyor. Bu bağlamda SEC’e karşı bir dava açtı. Dava, SEC’i Consensys de dahil olmak üzere çeşitli şirketlere karşı yaptırım eylemleri yoluyla Ethereum düzenlemesini yasadışı bir şekilde hedef almakla suçluyor. Bu da “agresif ve yasa dışı” bir ihlal teşkil ediyor.

Consensys, SEC’in ETH’yi, kullanıcı kontrollü yazılım arayüzünü veya daha geniş anlamda Ethereum Blockchain’i düzenleme konusunda yasal yetkisinin olmadığını iddia ediyor. Consensys, mahkemenin Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığına karar vermesini istiyor. Ayrıca mahkemenin, yasal işlem veya soruşturmanın SEC’in yetkisini aşacağını beyan etmesini talep ediyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ethereum Eski Danışmanından Zehir Zemberek Açıklamalar!