Analistler Ethereum ETF için Ayrıntıyı Yakaladı: Ret mi Edilecek?

Analistler Ethereum ETF için Ayrıntıyı Yakaladı: Ret mi Edilecek?
Analistler Ethereum ETF için Ayrıntıyı Yakaladı: Ret mi Edilecek?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van Buren Capital Genel Ortağı Scott Johnsson, Mart ayındaki spot Ethereum ETF başvurusunda gözden kaçan bir detayı ortaya çıkardı. Analistler, dosyalamanın SEC’in ETH’yi bir menkul kıymet olarak değerlendirdiğini gösterdiğini öne sürdü. Bunun da bu ay olası spot Ethereum ETF redlerinin bir gerekçesi olacağını tahmin ediyorlar.

SEC, ‘menkul kıymet’ gerekçesiyle Ethereum ETF başvurularını reddedecek!”

Van Buren Capital Genel Ortağı Scott Johnsson, gözden kaçan bir ayrıntıyı ortaya çıkardı. Buna göre SEC, spot ETF reddinden önce Ethereum’u bir menkul kıymet olarak değerlendirecek. Bu bağlamda Johnsson, şu değerlendirmelerini paylaştı:

Bunun yaygın olarak bir olasılık olarak görüldüğünün farkındayım, ancak bu, SEC’in yaklaşmakta olan bu spot ETF tekliflerinde ETH için menkul kıymet sorusunu değerlendirdiğine dair resmi bildiriminizdir. Bu sorunun spot/futures BTC ETF ürünüyle ilgili olarak hiçbir zaman sorulmadığını (afaict) unutmayın. Açıkça görülen amaç, bu spot dosyalamaların emtia bazlı tröst hisseleri olarak uygunsuz bir şekilde dosyalandığı ve bir menkul kıymet tutuyorlarsa uygun olmadıkları temelinde potansiyel olarak reddetmek.

SEC’in Robinhood Hamlesi Ethereum ETF’yi Etkiler mi? JPMorgan Açıkladı!

Spot Ethereum ETF’lerim onaylanma ihtimali yok mu?

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, “TLDR: SEC, spot Ethereum ETF‘lerine ilişkin yorumculara, bu dosyalayıcıların ETF listeleme tekliflerini emtia olarak uygun şekilde dosyalayıp dosyalamadıklarını sordu. Bu, SEC’in ETH’yi reddederken belki de bir menkul kıymet olarak değerlendirdiğini gösteriyor. Onaylanma ihtimalimiz aynı kalıyor. Yani, yok diyecek kadar az.” dedi. Diğer Bloomberg ETF analisti James Seyffart da aynı fikirde. Seyffart, şu yorumunu paylaştı:

SEC’in Ethereum’un bir menkul kıymet olduğunu iddia ederek Ethereum ETF’lerini reddetme olasılığı artmış gibi görünüyor. Bunu yapacaklarının garantisi yok. Ancak, bence bu SEC’in en azından bunu düşündüğünü neredeyse garanti ediyor. Halka açık SEC belgelerinde gördüğüm ilk şey. Ben şahsen hala SEC’in önümüzdeki hafta içinde gelecek olan bu inkarlarda Ethereum’un bir menkul kıymet olduğunu iddia etmemesinin daha muhtemel olduğunu düşünüyorum. Ama bunu yakında öğreneceğiz.

SEC Ethereum ETF Kararını Yine Erteledi: Mayıs Suya mı Düştü?

Nate Geraci: Bu, kurumlar arası bir çatışmaya yol açar!

Bu arada, The ETF Store Başkanı Nate Geraci, SEC’in Ethereum’u bir menkul kıymet olarak görüp görmediğini, o zaman ajansın neden Etheruem vadeli ETF’leri onayladığını sorarak o kadar emin değildi. Bir topluluk üyesi, SEC’in ETF’nin bir menkul kıymet olduğunu söylemesinin mümkün olduğunu söyledi. Çünkü bu ETF’lerin emtia veya menkul kıymet vadeli işlemlerini tutabilen ’40 Yasası fonları’ olduğunu belirtti. Ancak bunun “SEC’in Ethereum’u yıllarca dolaylı olarak menkul kıymet olmayan emtia olarak kabul etmesinin ardından kurumlar arası bir çatışmaya yol açacağını” söyleyen Geraci, bunun özellikle ABD seçim yılında “nükleer seçenek” olduğunu da sözlerine ekledi.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Ethereum ETF için 23 Mayıs ve 24 Mayıs tarihleri kritik. Çünkü, sırasıyla SEC VanEck ve ArkInvest/21 Shares’in spot Ethereum ETF başvurularını onaylayıp onaylamayacağına karar verecek. Geçtiğimiz ay MetaMask geliştiricisi Consensys, SEC’in Ethereum’u bir menkul kıymet olarak değerlendirdiğini iddia etti. Bu, SEC’in firmaya karşı bir yaptırım davası açmayı planladığı anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analistler Ethereum ETF için Ayrıntıyı Yakaladı: Ret mi Edilecek?