XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Ethereum Fiyatı En Çok Bu Gelişmeden Etkilenecek

Mesut İnan
Mesut İnan 2 Şubat 2021
0 görüntülenme
ethereum kriptokoin com

Ethereum (ETH) fiyatı en çok hani gelişmeden etkilenecek? Soru herkesin zihninde. Cevap ise ETH 2.0 şeklinde.

Ethereum 2.0 Ne Getiriyor?

Geliştiriciler, mevcut blockchain altyapısının milyarlarca kullanıcı akışını idare etmek için tamamen yetersiz olduğuna inanıyorlar.

Bu durum, Vitalik Buterin gibi Ethereum’un ilk kurucularının şüphesiydi. Buterin ve diğerleri, Ethereum’u yayınladıktan beş yıl sonra, ETH’nin gelişimini tamamlamak istediler.  Bu nedenle “Ethereum 2.0” adlı bir yol haritası üzerinde çalıştılar. 2021 yılı ETH 2.0 için çok önemli.

Ethereum 2.0 yol haritası, neredeyse ilk dapp’leri ortaya çıkaran orijinal yol haritası kadar iddialı. Bu teknolojinin piyasaya sürülmesi yaklaşıyor. Bu bağlamda Ethereum’un beş yıllık geçmişini anlamanın önemli bir kısmı olacak.

Zamanla ETH 2.0

Başlangıçta, 2015’teki Ethereum 2.0, projenin son geliştirme aşaması olarak düşünülüyordu ve “Serenity” olarak adlandırılıyordu. Serenity’nin ilk ana ağ lansmanından 16 ay sonra geçici olarak piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Yükseltme, Ethereum’u “madencilik” olarak bilinen Bitcoin’den miras alınan blok üretimi için hesaplama açısından yoğun bir sürece bağımlı olmaktan kurtaracaktı. Ayrıca daha enerji verimli bir doğrulama sürecine geçirecekti.

Bu amaçla, geliştiriciler bu geçişi teşvik etmek için “zorluk bombası” olarak adlandırılan şeyi yarattılar. 14 Mart 2016’da devreye giren bomba, madencilerin zamanla bir Ethereum bloğu bulmasının zorluk seviyelerini artırıyor. Bu bomba blok üretimini yavaşlatıyordu. Program, geliştiriciler Ethereum 2.0’ı başlatma planlarını yeniden çalışırken, son beş yıl boyunca üç kez ertelendi.

Zorluk bombasındaki en son gecikme 2 Ocak 2020’de meydana geldi.

ETH 2.0’ın bir sonucu olarak hangi yeni teknolojilerin ve blok zinciri uygulama standartlarının yenileneceğini bilmemekle birlikte, ağın gelişiminin ilk beş yılına bakıldığında bazı ipuçları veriyor. O zaman, ETH ağ bölme yükseltmelerinden geçti. Ağı sakat bırakan teknoloji darboğazlarıyla karşı karşıya kaldı. Bu nedenle kripto projeleri için yeni fon toplama biçimleri gelişti. Ayrıca Ethereum 2.0’a geçiş için bir başlatma planını resmileştirdi.

Şimdi herkes bu yeni aşamanın tüm aşamalarıyla hayata geçmesini bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

binance 1
Binance’den Kritik Rapor: İşte Kripto Yatırımcılarının Profilleri ve Stratejileri! Dev Bitcoin borsası Binance, yeni raporunda dünya çapındaki kripto para yatırımcılarının motivasyonlarına, davranışlarına ve tercihlerine içeriden bir bakış sunuyor. Binance açıkladı: Yatırımcılar neden kripto para alıyor? Küresel kripto para borsası Binance, kısa süre önce 178 farklı ülke...
Serkan Eser 2 Şubat 2021