Reklamı kapat

Eylül ve Aralık’a Dikkat: Ethereum’da Bunlar Bekleniyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 20 Temmuz 2022
0 görüntülenme
Eylül ve Aralık'a Dikkat: Ethereum'da Bunlar Bekleniyor!

Lider altcoin, son hafta kripto piyasasında bir rüzgar estirdi. Kripto kanalı Coin Bureau’nun Guy takma adlı sunucusu, 2.08 milyon abonesine lider altcoin hakkındaki görüşlerini paylaştı. Analist, ‘Büyük ‘The Merge’den sonra Ethereum (ETH)’ye ne olacak?’ sorusuna cevap arıyor.

“Muhtemelen Ethereum fiyatında bir ralli göreceğiz!”

Coin Bureau’nun Guy takma adlı yorumcusu, en iyi akıllı sözleşme platformu Ethereum (ETH)’deki gelişmeleri değerlendirdi. Analist, merakla beklenen Merge’den sonra ne olacağına ilişkin tahminlerini paylaştı. Guy, Ethereum yükseltmesinin yıl sonuna kadar gelmesini bekliyor. Ayrıca, bu gelişmenin yeni ETH rallilerini ateşlemesi gerektiğini söylüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Bence, bu yıl bir ETH Merge görmemiz oldukça muhtemel. Geliştiricilerin, bir veya iki hatayla karşılaşmasını ve tekrar geri adım atmasını varsaysak bile, Eylül ayı için günlüğe koyacak kadar rahat olduklarını düşünüyorum. Çünkü, yılın geri kalanı için tampon olarak hala üç ay var. Bu tahmin de bu gerçeğe dayanıyor. Birleşme sonunda gerçekleştiğinde, muhtemelen ETH fiyatında bir ralli göreceğiz.

Ethereum

“Bu durumda, ETH fiyatının kısa vadeli geri tepmesi mümkün”

Bununla birlikte Guy’ın öngörüleri burada bitmiyor. Analist, yatırımcıların sonraki iki yükseltmeye odaklanmak için haberleri satmaya karar vermesiyle işin renginin değişeceğini söylüyor. Bu durumda, rallisinden sonra ETH fiyatının kısa vadeli geri tepmesinin muhtemel olduğunu kaydediyor. Bu doğrultuda Guy, şu değerlendirmeyi yapıyor:

İnsanların, dikkatlerini verecekleri olayla ilgili haberleri satması mümkün. Bu durumda, kısa vadeli bir geri çekilmenin olması muhtemel. Bir sonraki yükseltme, stake edilen ETH’nin geri çekilmesine izin verecek. Bundan sonraki yükseltme ise, ağa sharding getirecek.

Guy, Ethereum’da uzun vadede boğa pozisyonunu koruyor

Coin Bureau’nun sunucusu, Ethereum’un hakim olduğu merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünün ‘dönüştürücü’ güce sahip olduğuna inanıyor. Bunun için ETH’de uzun vadeli boğa pozisyonunu sürdürdüğünü söylüyor. Analist, bu çerçevede şu yorumu yapıyor:

ETH’yi uzun vadede tutuyorum. DeFi’nin teknolojisi ve dönüştürücü gücü konusunda iyimserim. Tüm bu CeFi (merkezi finans) kripto firmalarının son zamanlardaki çöküşü, bu inancı daha da güçlendiriyor. Uzun vadede bir araya gelmemi sağlayan bu bakış açısı.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, ETH geliştiricisi Tim Beiko, son günlerde, Merge’ün 19 Eylül için planlandığını söyledi. Bu arda Ethereum, CoinMarketCap verilerine göre, basın zamanında 1.559 dolardan işlem görüyordu. Lider altcoin, haftalık bazda %43,63 oranında artış kaydetti. Bununla birlikte, 4,9 bin dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden %68 uzakta duruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu SHIB ve Ethereum Tahminine Dikkat: Boğa Tuzağı Mı Var?
Bu SHIB ve Ethereum Tahminine Dikkat: Boğa Tuzağı Mı Var? Kripto analisti Tony M’ye göre Shiba Inu (SHIB), mevcut yükseliş trendinin ortasında tıkanıklık gösteriyor. Bu yüzden analist, artık bir %20-30 daha düşüş olasılığının masada olduğunu belirtiyor. Ethereum ise merakla beklenen Merge yaklaştıkça daha geniş kripto para piyasasından...
Vural Erkan 21 Temmuz 2022