Reklamı kapat

Ethereum Fiyatı Keskin Düştü! Analist: Sırada Bu Tehlikeli Seviyeler Var

Serkan Eser
Serkan Eser 28 Şubat 2021
0 görüntülenme
https   specials images.forbesimg.com imageserve 5b58ba9231358e0429c42bb9 0x0

Ethereum fiyatı, ABD doları karşısında düşüşünü 1.450 doların altına çekti. Başarılı tahminlere imza atan ünlü analist Aayush Jindal’a göre, Ethereum fiyatı düşüş ivmesi kazanıyor ve 1.280 dolarlık desteği bile test edebilir.

  • Ethereum fiyatı, ABD doları karşısında 1.650 dolar ve 1.700 dolarlık direnç seviyelerinin altında düşüş bölgesinde kaldı.
  • Fiyat 1.500 doların ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik) çok altında işlem görüyor.
  • 4 saatlik ETH/USD paritesi grafiğinde 1.500 dolarlık dirençle oluşan büyük bir düşüş eğilimi çizgisi var (Kraken üzerinden veri akışı).
  • Analiste göre, parite 1.500 doların altında olduğu sürece 1.280 dolarlık desteğe doğru düşmeye devam edecek gibi görünüyor.

Ethereum fiyatı kırmızı tahtaya döndü! İşte piyasada olanlar…

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere geçtiğimiz günlerde, Bitcoin ve Ethereum, ABD doları karşısında sırasıyla 50.000 dolar ve 1.700 doların altında sabit bir düşüş gördü. Ethereum fiyatı 1.500 dolarlık destek bölgesinin altında bile işlem gördü ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik) oldukça altına yerleşti. Daha yüksek düzeltme yapmadan önce 1.364 dolara kadar düşük seviyelerden işlem gördü. 

1.600 doların üzerinde bir iyileşme oldu, ancak Ethereum fiyatı 1.700 doların üzerine çıkamadı. Yeni bir düşüşe başlamadan önce 1.723 dolara kadar yükseldi. Daha sonra ETH, 1.500 doların altına geri döndü ve 1.350 dolarlık desteğe yaklaşıyor. Ayrıca 4 saatlik ETH/USD paritesi grafiğinde 1.500 dolarlık dirençle oluşan büyük bir düşüş eğilimi çizgisi var. Daha fazla kayıp olursa analiste göre, fiyat 1.280 dolarlık desteğe doğru düşebilir. Bu seviye, 1.364 dolardan 1.723 dolara olan hareketin 1.236 Fib uzatma seviyesine yakın.

İşte Ethereum fiyatının önümüzdeki seansalarda test edebileceği seviyeler

1.280 dolar seviyesinin altındaki bir sonraki büyük destek analiste göre, 1.140 dolar seviyesine yakın. 1.364 dolardan 1.723 dolara olan hareketin 1.618 Fib uzatma seviyesi de 1.140 dolar seviyesine yakın. Bir sonraki büyük destek bölgesi analiste göre, 1.100 dolar seviyesinin yakınında görülüyor. Ethereum fiyatı yeni bir artış başlatırsa analiste göre, 1.450 dolarlık direncin üzerinde düzeltme yapabilir.

Usta Analist: Sabırlı Olun, Ethereum Fiyatı İçin 5.000 Dolar Geliyor!

İlk büyük direnç analiste göre, 1.500 dolar seviyesine ve düşüş eğilim çizgisine yakın. Analiste göre, 1.650 dolar direncine doğru güçlü bir artış için trend çizgisinin üzerinde bir kapanışa ihtiyaç var. Güçlü bir artışa başlamak için analiste göre, fiyatın 1.700 doların üzerine çıkması gerekiyor. Daha fazla kazanç analiste göre, 1.800 dolar seviyesine doğru bir hareket için kapıları açabilir.

Teknik göstergelerle Ethereum fiyatının mevcut görünümü

4 saatlik MACD: ETH/USD paritesi için MACD şimdi düşüş bölgesinde ivme kazanıyor.

4 saat RSI: ETH/USD paritesi için RSI hala 50 seviyesinin altında.

Ana Destek Seviyesi: 1.280 ABD doları.

Ana Direnç Seviyesi: 1.500 ABD doları.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

ch56020le
Usta Trader: Milyarderler Geliyor! Bu 4 Altcoin Patlamaya Hazır Kripto etkileyicisi ve analisti Tyler Swope, büyük yatırımcıların dikkatini hızla çeken yeni tür altcoin projelerinin patlamaya hazır olduğunu söylüyor. Tyler Swope: Rarible (RARI) önemli bir proje ve yükselecek Tyler Swope, yeni analizinde 197.000 YouTube abonesine, ünlü yatırımcı...
Serkan Eser 28 Şubat 2021