Reklamı kapat

Ethereum İçin 3 Kritik Tarih Açıklandı! “Bu Seviyeler Geliyor”

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 11 Ağustos 2022
0 görüntülenme
Ethereum İçin 3 Kritik Tarih Açıklandı

Eylül ayında gerçekleşmesi beklenen Ethereum merge için tarihler netleşti. Köklü değişimle birlikte uzmanlar fiyat beklentilerinde çıtayı yükseltiyor.

Ethereum merge için 3 kritik tarih açıklandı

Ethereum Vakfı üyeleri, Ethereum’da PoS’a geçişi sağlayacak merge’ün 15-16 Eylül tarihlerinde gerçekleşeceğini bildirdi. Daha önce olduğu gibi, bu tarih ağları ağdaki gelişmelere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu arada, Goerli testnet birleşimi bugün herhangi büyük bir aksaklık olmadan tamamlandı. Bu da Ethereum mainnet’in gecikme olmadan merge’ü tamamlayabileceği anlamına geliyor.

Merge iki aşamada tamamlanacak

Ethereum merge tamamlanmadan önce iki aşamadan daha geçecek. “Bellatrix” ve “Paris” isimli iki güncelleme, sırasıyla merge yolunda Ethereum ağına uygulanan yükselmelere olacak. Geliştiriciler, “Bellatrix”in 6 Eylül’de gerçekleşeceğini paylaştı. Yükseltmenin “Paris” olarak bilinen son kısmı, Ethereum hash rate belirli bir seviyeye ulaştığında gerçekleşecek. Bunun şu anda 15 Eylül’de gerçekleşmesi bekleniyor.

Sonuç olarak Ethereum ağı yoğun bir Eylül ağı geçirecek. Not edilmesi gerek yükselmeler ve tarihleri şu şekilde:

  • Ethereum’da PoS’a geçişi sağlayacak merge: 15-16 Eylül
  • Bellatrix güncellemesi: 6 Eylül
  • Paris güncellemesi: 15 Eylül

Ethereum Goerli testnet’i PoS’a başarıyla geçirildi

Ropsten ve Sepolia’nın ardından Goerli, ETH merge yolunda son testnet oldu. Goerli testnet, Ethereum’un merge’den geçerek PoS Blockchain’e ulaşacağı son aşamadır. Testnet bugün herhangi büyük bir aksaklık olmadan tamamlandı. Ekosistemdeki pek çok geliştirici başarılı merge’e ilişkin heyecanını sosyal medya üzerinden paylaştı.

Diğer yandan, önceki iki test aşamasında bazı ufak sorunlar olmuştu. ETH geliştiricisi Marius van der Wijden, iki farklı terminal blok ve güncellenmeyen çok sayıda node’un ağı süreci yavaşlatması nedeniyle biraz karışıklık olduğunu, fakat yine de işlerin yolunda olduğunu açıkladı. Ana Ethereum geliştiricisi Tim Beiko da Goerli PoS’a geçer geçmez ekran görüntüsü paylaştı.

Analistler çıtayı yükseltiyor

T3 Trading Group baş stratejisti Scott Redler, ETH fiyatının 2.100 dolar yolunda olduğunu söyledi. Redler doğruysa, yükseliş fiyat hedefi, ikinci en büyük kripto para biriminin %10 daha yükselme yolunda olduğu anlamına geliyor. ETH şu anda bir dizi denemenin ardından tekrar 1.900 doların üzerinde zaman geçiriyor.

Teknik analist, ikinci en büyük kripto para biriminin yakın zamanda 1.792 dolar seviyesini geçtikten sonra daha da yükselebileceğinden emin. Bu önemli fiyat noktasının üzerinde tutmak, daha sonra 2.100 dolar seviyesinin kapısını açacak. Ayrıca Redler, Bitcoin’in 26.000 dolar seviyesini geri kazanma yolunda olduğunu söylüyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Ethereum fiyatı bu 3 indikatör eşliğinde 2.00 dolara tırmanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Vitalik Buterin, Bu NFT Coin Hakkında Konuştu!
Ethereum Mucidi Vitalik Buterin, Bu NFT Coin Hakkında Konuştu! Vitalik Buterin, kurucularından olduğu Ethereum ekosisteminin üzerine inşa edilen bir NFT coin projesine gönderme yaptı. Merge içinde iyimser ifadelere yer veren Buterin, gelecekte daha fazla yükseltme olacağını söylüyor. Ethereum kurucusuna göre çoğu insan sadece maymun resimleriyle ilgileniyor...
Buğra Çağlar 11 Ağustos 2022