Reklamı kapat

Ethereum İçin Ağustos ve Eylül Tahminleri: Bu Seviyeler Geliyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 11 Ağustos 2022
0 görüntülenme
Ethereum İçin Ağustos ve Eylül Tahminleri

Ethereum fiyatı, hafta sonu gerçekleşmesi beklenen 2000 doların üzerindeki pozisyonunu yeniden kazanmaya sadece bir adım uzakta. Bir dizi teknik ve temel indikatör, Ethereum’un Eylül ayına kadar 2.500 dolara ivme kazanacağını destekliyor.

Bu 3 indikatör, Ethereum fiyatının 2,500 dolara doğru ilerlediğini gösteriyor

Ethereum, Haziran 2022’de yaklaşık 885 dolara düştüğünden bu yana iki katından fazla yükseldi. Devam eden rallinin büyük bir kısmı yaklaşan merge’ün heyecanıyla geliyor. Ağ, Eylül ayında temel PoW protokolünden PoS’a geçecek. PoS’a geçiş, madencileri validatörler ile yer değiştirerek Blockchain’in mekanizmasını kökten değiştiriyor. Böylece madencilerin Ethereum’daki rolü tamamen ortadan kalkacak.

PoS Blockchain endişelere neden olsa da, yeni Ethereum fork token’lerine ilk destek Binance’den geldi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, yeni Ethereum fork token’lerini destekleyeceğini duyurdu.

Potansiyel bir Blockchain bölünmesinde önemli bir durum, mevcut ETH sahiplerinin yeni chain’lerden eşit miktarda token almasıdır. Bu da Ethereum’a yönelik talebi artırıyor. Analist Yashu Gola, bu durumu ETH fiyatını 2.500 dolara ulaştıracak ilk katalizör olarak sıralıyor.

ETH pozitif fiyat hareketlerini sürdürüyor

Son fiyat toparlanması sırasında, ETH güvenle 1.625-1.975 dolar kritik desteğe dönüşen direnç aralığına doğru yükseldi. Şimdi aralığı destek olarak geri almayı hedefliyor. Böylece kendisine 2.000 dolar ve üzerinde bir ralli sürdürmek için güçlü bir fiyat tabanı sağlıyor. En yakın yukarı yönlü hedefi, 50 haftalık üstel hareketli ortalama olan 2.340 dolarda. Boğaların bir sonraki kırılma hedefi, ETH’nin çok-aylı azalan trend çizgisi direncinde (siyah çizgi) yaklaşık 2.500 dolarda.

Kurumsal girişler ivme kazanıyor

2.500 dolarlık teknik yukarı yönlü hedef, Ethereum tabanlı yatırım fonlarına sermaye girişlerinde son zamanlarda yaşanan artıştan ipuçları alıyor. Özellikle, bu kurumsal ürünler 5 Ağustos’ta sona eren haftada yatırımcılardan 16.3 milyon dolar çekti.

Ethereum İçin Ağustos ve Eylül Tahminleri

Genel olarak, merge etrafındaki hype, yukarıda belirtildiği gibi ana yükseliş katalizörü görevi görür. Bununla birlikte, Ethereum, yatırımcıların potansiyel olarak “haberleri satmaya” başladığı Eylül ayında PoS’a yükseltmenin ardından güçlü fiyat düzeltmeleri görebilir. Ancak kısa vadeli hedefler Ethereum’un bir süre daha koşuda alacağına işaret ediyor.

Ethereum fiyatını 10 gün içinde 3.000 dolara ulaştıracak

Merge hızla yaklaşırken, bir dizi testnet ve birkaç testnet yükseltmesi sorunsuz bir şekilde yayına girdi. Yakın tarihli bir güncellemede, mainnet birleşmesinden önceki son testnet olan Goerli, PoS konsensüsü ile birleşti.

İkinci olarak, ETH fiyatını 3000 dolara yaklaştıran başka bir katalizör, yaklaşmakta olan Triple Halving’dir. Bitcoin’e çok benzeyen Ethereum halving, madencilerin ödüllerini 3 kat olmak üzere %33 oranında azaltacak. Böylece Ethereum eskisinden daha deflasyonist hale gelecek. Bu etkinliğin önümüzdeki 30 gün içinde gerçekleşmesi planlanıyor.

Rakamlara gelecek olursak, halving, yeni ETH’nin yıllık emisyonunu %4,3’ten %0,43’e düşürecek. Basit bir ifadeyle, ETH üretimi günde 13.000’den 1300’e düşecek. Ek olarak, PoW’dan PoS’a geçiş, ETH stake etme ödülleri ile başlayacak. Sonuç olarak, analist Sahana Vibhute, her işlemde ETH yakan EIP 1559’un ETH rallisini hızlandıracağını söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SHIB Mucidi Cevapladı
SHIB Mucidi Cevapladı: Shiba Inu Yükselecek Mi? Shiba Inu’nun (SHIB) baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, Twitter’dan “Shib’in yükselmesini istiyoruz” şeklinde bir yorumu cevapladı. İşte SHIB mucidinin boğa bekleyen kullanıcıya verdiği cevap Shiba topluluğundan bir üye Shytoshi Kusama’nın Twitter’dan yaptığı aşağıdaki açıklamaların altına yorum yaptı. “Shib’in...
Buğra Çağlar 11 Ağustos 2022