Reklamı kapat

Tarih Bile Verildi: Ethereum İçin Bu Felaket Seviyeler Bekleniyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 31 Ağustos 2022
0 görüntülenme

En büyük altcoin olan Ethereum, Eylül ayında yapılacak güncellemeler nedeniyle heyecanını koruyor. Buna rağmen, yatırımcılar düşen fonlama oranları devam ettikçe hayat tasarruflarıyla ETH’ye güvenmekte zorlanıyorlar. Bloomberg analistleri ise bir felaketi ortaya koydular. Uzmanlar bir çöküş senaryosunda Ethereum’un iki ay sonra tekrar 3 haneye düşeceğini söylüyorlar.

Analistlerin cesur tahminleri Ethereum fiyatında %40’lık çöküşü ortaya koydu

Bloomberg analistlerine göre, Ethereum (ETH) potansiyel olarak 1.000 dolar eşiğine doğru ilerliyor. Ana nedenler, volatilitede potansiyel bir artış ve düşüş eğiliminin devam ettiğini gösteren çeşitli faktörlerdir.

Analistler, hareketli ortalamaya ek olarak, mevcut fiyatı geçmişte belirli bir aralıkla karşılaştıran ve piyasanın momentumunu belirlemek için kullanılan stokastik indikatörü kullanır. Buna göre, Ethereum öngörülemeyen bir süre boyunca düşüşe devam edecek. Fairlead Strategies’in kurucu ortağı, 1.000 dolarlık eşiğin büyük olasılıkla önümüzdeki günlerde ulaşılacağını söylüyor. Önümüzdeki birkaç gün içinde psikolojik eşiğe ulaşmak için Ethereum’un mevcut değerlerden %35 daha düşürmesi gerekecek.

1000 dolarlık bir düşüş ne kadar olası?

Neyse ki, merge yükseltmesinin başarılı bir şekilde test edilmesi ve teknik sorunların olmaması göz önüne alındığında, Ethereum üzerinde sadece birkaç gün içinde bu kadar büyük bir satış baskısını neyin sağlayabileceği henüz belli değil.

Ethereum’un sadece birkaç gün içinde değerinin yaklaşık %40’ını kaybettiği son zaman, piyasayı bir ay boyunca konsolidasyona iten UST felaketiydi. Şimdilik, hem kripto para hem de finansal piyasaları etkileyen devam eden makroekonomik sorunlara rağmen sektör nispeten sakin.

Beklentiler vs gerçek

ETH’nin 1,6 bin dolarlık devasa direnç çizgisinin üzerine çıkabileceği konusunda herkes hemfikir değildi. Aslında, ünlü analist Lark Davis’in uyardığı gibi (olası) kısa vadeli düşüş trendi ile aynı hizada. Buna ek olarak, 30 Ağustos Bloomberg raporuna göre:

ETH iki ay içinde ilk kez 1.000 dolara düşebilir ve ikinci en büyük kripto para biriminde çok beklenen Merge yükseltmesinden önce volatil fiyat dalgalanmaları olabilir.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, “merge” Etehreum tarihinin en büyük olaylarından biri olarak ka bul edilmektedir. Bunu söyledikten sonra, ETH’nin merge’den sonra talebi bir gecede tamamen ortadan kalkmayacak. Örneğin, bir CryptoCompare raporuna bakın:

Ethereum yatırım ürünleri, Ağustos ayı boyunca yönetim altındaki varlıklarda (AUM) %2,36 artarak 6,81 milyar dolara yükseldi ve %7,16 düşüşle 17,4 milyar dolara düşen Bitcoin ürünlerinden daha iyi performans gösterdi.

Ayrıca, opsiyon piyasasında bile açık pozisyon büyümeye devam ediyor. Bu da piyasa katılımcılarının ETH’ye yüksek ilgi gösterdiğini gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Para Milyarderi: Bitcoin Kışı Daha Kötü Olabilirdi! FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto para piyasasındaki gerileme sırasında şirketleri kurtarma çabalarının “karışık” sonuçlar verdiğini söylüyor. Yakın tarihte Bloomberg ekranlarında görünen kripto milyarderi, kripto kışının hafif geçtiğini ima etti. “Kripto para kışı daha kötü olabilirdi” FTX CEO’su...
Buğra Çağlar 31 Ağustos 2022