Ethereum İçin Kritik Gelişme: ETF Başvurusu Yapıldı!

Ethereum İçin Kritik Gelişme: ETF Başvurusu Yapıldı!
Ethereum İçin Kritik Gelişme: ETF Başvurusu Yapıldı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın önde gelen varlık yöneticisi BlackRock, son başvurusuyla dikkat çekti. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) verdiği belge alanı hareketlendirdi. Zira şirket, spot Ethereum borsa yatırım fonu (ETF) için resmi başvuru yaptı. İşte detaylar…

BlackRock’tan Ethereum adımı: Başvuru geldi

BlackRock, lider altcoin Ethereum için kripto para birimi alanında önemli bir adım attı. Zira SEC’e yaptığı bir başvuruyla gündeme geldi. BlackRock’ın borsa yatırım fonu ürünleriyle ilişkili bir marka olan iShares tarafından kısa süre önce dosyalanan Form S-1’e göre, iShares Ethereum Trust adlı ETF, ETH fiyatının performansını izlemeyi amaçlıyor. Bu hamle, BlackRock’ın iShares Ethereum Trust kuruluşunu bir hafta önce Delaware Eyalet Şirketler Bölümü’ne kaydettirmesinin ardından geldi. Nasdaq’ın önerilen ETF için daha sonra yaptığı başvuru, BlackRock’ın bir spot eter ETF’si sunma konusundaki kararlılığını daha da sağlamlaştırıyor.

Popüler Proje, Milyonlarca Altcoin Dağıttı! Peki Neden?

BlackRock’ın bu yılın başlarında Haziran ayında iShares Bitcoin Trust için başvuruda bulunması dikkat çekmişti. Bu gelişmenin piyasalar üzerinde kayda değer bir etkisi oldu. SEC şu anda biri BlackRock’tan olmak üzere birkaç spot Bitcoin ETF başvurusunu inceliyor. Varlık yöneticisinin Bitcoin ETF ticker’ı IBTC, Ağustos ayından bu yana DTCC’nin web sitesinde listelenmekte. Ancak yalnızca geçtiğimiz ay dikkatleri üzerine çekti.

Kripto ilgisi ayyuka çıktı

Spot Bitcoin ETF’sinin potansiyel onayı piyasanın daha da büyümesi için bir katalizör olarak görülmekte. Bu nedenle, Ethereum topluluğu gelişmeleri yakından izliyor. Jane Street, Virtu Financial ve Jump Trading gibi büyük alım satım firmalarının, BlackRock’ın önerdiği spot Bitcoin ETF’si için likidite sağlamak üzere görüşmelerde bulunduğu ve yasal onay bekledikleri bildiriliyor.

Geçtiğimiz haftalardaki spot Bitcoin ETF onayı beklentisi, Bitcoin’in fiyatını şimdiden etkiledi. Zira geçtiğimiz ay boyunca bir ralli yaşadı. BlackRock’ın CEO’su Larry Fink, spot ETF’sinin onaylandığını iddia eden yanlış bir haberin tetiklediği son ralliye atıfta bulunarak piyasanın kripto para birimine olan ilgisini vurguladı. Fink, bu olayın “kriptoya yönelik geride kalmış ilginin” bir örneği olduğunu belirtti.

Geleneksel finansta kripto paralar öne çıkıyor

BlackRock düzenleyici ortamda gezinmeye devam ederken, hem Ethereum hem de Bitcoin ETF’leri için yapılan başvurular, geleneksel finansta kripto para birimlerinin artan kurumsal ilgisinin ve kabulünün altını çiziyor. Bu başvuruların sonucu, kripto yatırım ürünlerinin gelecekteki görünümünü potansiyel olarak şekillendiriyor. Yatırımcılar, SEC ve BlackRock’tan bu yenilikçi yatırım araçlarının akıbetine ilişkin gelecek güncellemeleri merakla bekliyor.

Bu 4 Altcoin İçin Hedefler Belirlendi: Patlamaya Hazırlar!

Yazım sırasında Ethereum, yüzde 2.9’luk bir yükseliş ile 2.070 dolardan el değiştiriyor. Yani kripto para, BlackRock haberiyle hafif bir ivme elde etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Ethereum İçin Kritik Gelişme: ETF Başvurusu Yapıldı!