Ethereum İçin Merakla Beklenen Tarih Açıklandı!

Ethereum İçin Merakla Beklenen Tarih
Ethereum İçin Merakla Beklenen Tarih
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum (ETH) geliştiricileri, staking para çekme işlemlerinin başlayacağı Zhejiang testnet için yayın tarihini duyurdu. Zhejiang, 2022’deki Merge yükseltmesinden bu yana ilk Ethereum genel testnet’i olacak.

Ethereum staking para çekme işlemleri için tarih belli oldu

Ethereum geliştiricileri, Ethereum’un ilk halka açık para çekme testnet’i olan Zhejiang’ın 1 Şubat 18:00’da yayınlanacağını duyurdu. Shanghai yükseltmesi, altı gün sonra 1.350 döneminde devreye girecek. Yükseltmeden sonra, kullanıcılar yükseltmeye dahil olan birkaç diğer EIP’nin yanı sıra kısmi ve tam para çekme işlemlerini test edebilecekler. Ethereum geliştiricilerinden Parithosh Jayanthi, duyuruya şu notları ekliyor:

Bu aynı zamanda tüm araçların para çekme bilgilerini nasıl toplamak, görüntülemek ve kullanmak istediklerini test etmeleri için harika bir fırsat. 0x00 kimlik bilgilerini 0x01’e dönüştürmeyi deneyebilir ve bir para çekme adresi belirleyebilirsiniz. Doğrulayıcınızdan çıkarak kısmi ve tam para çekme işlemlerini test edebilirsiniz.

PoS Ethereum, ilk para çekme işlemlerini başlatıyor

Zhejiang testnet’ten altı gün sonra yayınlanması beklenen Şanghay yükseltmesi, tam olarak uygulandığında, kullanıcıların stake edilmiş Ethereum’larını ve ödüllerinin geri çekilmesine izin verecek. Eylül 202’deki Ethereum Merge yükseltmesinin başarısından bu yana, kullanıcılar ETH’lerini PoS ağında stake edebiliyorlar. Ancak, fonlar yeni bir yama bekleyene kadar kilitliydi. 1 Şubat saat 18:00, Zhejiang testnet üzerinden ilk para çekme denemelerinin yapılacağı tarih olacak.

Bir diğer Ethereum geliştiricisi Barnabas Busa’nın söylediği gibi, Zhejiang, Merge yükseltmesinden sonra başlatılan ilk genel testnet. Hala beta sürümünde olmasına rağmen, para çekme kaynak kodunun tamamı Ethereum web sitesinde yayınlandı.

Şanghay hard fork için bekleyiş başladı

Ether geliştiricileri, merakla beklenen Şanghay hard forku için Mart 2023’ü geçici bir tarih olarak hedefliyorlar. Ek olarak, yaklaşmakta olan Zhejiang testnet, zaman damgası tabanlı çatallanma gibi Şanghay yükseltmesine dahil olan tüm Ethereum İyileştirme Protokollerini (EIP’ler) içerecek.

Şangay’dan sonra, geliştiricilerin yol haritasındaki bir sonraki yükseltme, bu yılın Mayıs veya Haziran aylarında piyasaya sürülecek olan EIP-4844. Uzmanlar, EIP-4844’ün Ethereum’daki katman-2 toplamalarının ölçeklenebilirliğini 100 kat ve daha düşük işlem ücretleri ile potansiyel olarak artırabileceğini söylüyor.

Lido Finance’te stake edilen ETH miktarı yeni bir dönüm noktasına ilerliyor

On-chain analiz platformu IntoTheBlock’a göre, Ethereum’un en büyük likit stake protokolü Lido Finance’te stake edilen ETH miktarı az önce 5 milyon dolara ulaştı. Merge’ün ardından Lido Finance gibi likit staking protokollerinin popülaritesi arttı.

Kriptokoin.com olarak merge hakkında ayrıntılı bilgilere bu yazıda yer verdik. Son gelişmelerle, özellikle kurumsal yatırımcıların ilgi gösterdiği staking başarılı bir şekilde uygulanmaya başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ethereum İçin Merakla Beklenen Tarih Açıklandı!