Ethereum İçin Merakla Beklenen Tarih Açıklandı!

667 görüntülenme
Ethereum İçin Merakla Beklenen Tarih

Ethereum (ETH) geliştiricileri, staking para çekme işlemlerinin başlayacağı Zhejiang testnet için yayın tarihini duyurdu. Zhejiang, 2022’deki Merge yükseltmesinden bu yana ilk Ethereum genel testnet’i olacak.

Ethereum staking para çekme işlemleri için tarih belli oldu

Ethereum geliştiricileri, Ethereum’un ilk halka açık para çekme testnet’i olan Zhejiang’ın 1 Şubat 18:00’da yayınlanacağını duyurdu. Shanghai yükseltmesi, altı gün sonra 1.350 döneminde devreye girecek. Yükseltmeden sonra, kullanıcılar yükseltmeye dahil olan birkaç diğer EIP’nin yanı sıra kısmi ve tam para çekme işlemlerini test edebilecekler. Ethereum geliştiricilerinden Parithosh Jayanthi, duyuruya şu notları ekliyor:

Bu aynı zamanda tüm araçların para çekme bilgilerini nasıl toplamak, görüntülemek ve kullanmak istediklerini test etmeleri için harika bir fırsat. 0x00 kimlik bilgilerini 0x01’e dönüştürmeyi deneyebilir ve bir para çekme adresi belirleyebilirsiniz. Doğrulayıcınızdan çıkarak kısmi ve tam para çekme işlemlerini test edebilirsiniz.

PoS Ethereum, ilk para çekme işlemlerini başlatıyor

Zhejiang testnet’ten altı gün sonra yayınlanması beklenen Şanghay yükseltmesi, tam olarak uygulandığında, kullanıcıların stake edilmiş Ethereum’larını ve ödüllerinin geri çekilmesine izin verecek. Eylül 202’deki Ethereum Merge yükseltmesinin başarısından bu yana, kullanıcılar ETH’lerini PoS ağında stake edebiliyorlar. Ancak, fonlar yeni bir yama bekleyene kadar kilitliydi. 1 Şubat saat 18:00, Zhejiang testnet üzerinden ilk para çekme denemelerinin yapılacağı tarih olacak.

Bir diğer Ethereum geliştiricisi Barnabas Busa’nın söylediği gibi, Zhejiang, Merge yükseltmesinden sonra başlatılan ilk genel testnet. Hala beta sürümünde olmasına rağmen, para çekme kaynak kodunun tamamı Ethereum web sitesinde yayınlandı.

Şanghay hard fork için bekleyiş başladı

Ether geliştiricileri, merakla beklenen Şanghay hard forku için Mart 2023’ü geçici bir tarih olarak hedefliyorlar. Ek olarak, yaklaşmakta olan Zhejiang testnet, zaman damgası tabanlı çatallanma gibi Şanghay yükseltmesine dahil olan tüm Ethereum İyileştirme Protokollerini (EIP’ler) içerecek.

Şangay’dan sonra, geliştiricilerin yol haritasındaki bir sonraki yükseltme, bu yılın Mayıs veya Haziran aylarında piyasaya sürülecek olan EIP-4844. Uzmanlar, EIP-4844’ün Ethereum’daki katman-2 toplamalarının ölçeklenebilirliğini 100 kat ve daha düşük işlem ücretleri ile potansiyel olarak artırabileceğini söylüyor.

Lido Finance’te stake edilen ETH miktarı yeni bir dönüm noktasına ilerliyor

On-chain analiz platformu IntoTheBlock’a göre, Ethereum’un en büyük likit stake protokolü Lido Finance’te stake edilen ETH miktarı az önce 5 milyon dolara ulaştı. Merge’ün ardından Lido Finance gibi likit staking protokollerinin popülaritesi arttı.

Kriptokoin.com olarak merge hakkında ayrıntılı bilgilere bu yazıda yer verdik. Son gelişmelerle, özellikle kurumsal yatırımcıların ilgi gösterdiği staking başarılı bir şekilde uygulanmaya başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Tesla'nın Bitcoin Yatırımı Ne Durumda? Satış mı Yapacak?
Tesla’nın Bitcoin Yatırımı Ne Durumda? Satış mı Yapacak? Geçen hafta yayınlanan Tesla dördüncü çeyrek mali tablosu, şirketin üst üste ikinci çeyrekte herhangi bir Bitcoin alıp satmadığını gösterdi. Fakat, 31 Ocak tarihli SEC dosyası, 140 milyon dolarlık zarar bildiriyor. Tesla, Bitcoin yatırımlarından 140 milyon dolar zarar...
Buğra Çağlar 2 ay önce