Ethereum İçin Sıradaki Kritik Tarih Açıklandı! İşte Ekim’de Olacaklar

etc ethereum classic efir klassik efirium klassik green zeli
etc ethereum classic efir klassik efirium klassik green zeli
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum Blockchain’den önemli haberler var. Projenin geliştiricileri 27 Ekim için bir sonraki yükseltme Altair’i duyurdu. ETH fiyatı şu anda Çin baskısının ortasında çöktükten sonra yavaş yavaş toparlanıyor. İşte bu nedenlerle Ethereum yatırımcıları Ekim sonu hedefleyebilir.

Ethereum 2.0 hazırlanıyor, geliştiricileri tarihi onayladı!

ETH 2.0’ın piyasaya sürülmesi, bir sonraki yükseltme olan Altair’in bir aydan kısa bir süre içinde gerçekleşeceğinin teyidi ile köşenin hemen arkasında görünüyor. Ethereum, Blockchan’inin PoS geçişine hazırlık olarak bir dizi yükseltme tamamladı. Geliştiricileri, Altair’in şimdi 27 Ekim’de gerçekleşmesinin planlandığını onaylıyor…

Ethereum, Altair yükseltmesini ETH 2.0’dan önce duyurdu

ETH 2.0 ile Ethereum ağı, verimli, evrensel ve küresel ölçekte bir platform olma misyonunu tam olarak yerine getirecek. Ayrıca ağ, kripto-ekonomik güvenliği ve merkezsizliği perakende satışta sunmaya devam edecek. Geçiş sürecindeki sürecin bir parçası, 74240 döneminde gerçekleşmesi planlanan Beacon Chain’in ilk mainnet’i olan Altair’dir. Beacon Chain, yükseltilmiş fikir birliği (consensus) ile uyumlu olacak şekilde geliştirildi. 

Ayrıca yükseltme, ekonomik güvenliği sağlamak için “cezalandırıcı parametreleri” geliştirerek Ethereum Blockchain’i destekleyecektir. ETH geliştiricileri, PoS Blockchain’lerinin ekonomik olarak güvenli olması için gereksinimleri belirtti. Geliştiricilere göre, doğrulayıcı canlılığını (validator liveness) teşvik etmek için cezalara ihtiyaç var. Ek olarak, geliştiriciler, tail-risk (portföy riski) senaryoları durumunda güvenlik sağlanmasından bahsetti. Önerilen cezalar, ETH EIP kapsamında “etkin olmayan sızıntı” ve “kesme” dir. Bu arada, Ethereum’un ekibi, Kriptokoin.com olarak aktaracağımız 4 Ekim’deki Altair sürümü hakkında daha fazla bilgi paylaşacak. 

Ethereum'da Görülmemiş Dönem: Bu Seviyeler Kırılabilir!

Özellikle, Çin’in ülkedeki kripto paralar üzerindeki yasaklama politikasını güçlendirmesinin ardından kripto para birimlerini etkileyen bir piyasa çöküşü yaşandı. Bununla birlikte, Ethereum o zamandan beri kazanç elde etmeyi başardı ve yavaş yavaş toparlanıyor. Şu anda, Ethereum 3.009 dolardan işlem görüyor. Son 24 saat içinde, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, yaklaşık yüzde 3,41 değer kazandı. 

Çin, 10.000’den fazla madencilik teçhizatını kapattı

Çin, Ethereum’a karşı muhalefetini sürdürürken, Çinli yetkililer 10.000’den fazla madencilik teçhizatını kapattı. Eylem, Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu (NDRC) tarafından İç Moğolistan’da gerçekleştirildi. Raporlar, Komisyonun bir kripto operasyonu hakkında ihbar aldığını gösterdi. İlginç bir şekilde, NDRC sonunda 10.100 maden teçhizatına el koydu. Bu nedenle Komisyon, yasa dışı madencilik çiftliklerini ele geçirmek için enerji kullanım seviyelerine dikkat edeceğini söyledi. Baskın yapılan çiftliğin tükettiği güç tüketimi yaklaşık 1.104kW/s idi. 

Sıcak Gelişme: Çin Bu Altcoin'i Seçti! Fiyat Uçtu Gitti

Çin’deki baskının ortasında, dünyanın en büyük ikinci Ethereum madencilik havuzu olan Sparkpool, bölgedeki operasyonunu askıya alıyor. Sparkpool havuzu, Çin’de yeni kullanıcıların artık madencilik havuzuna erişimi olmayacağına dair resmi bir duyuru yayınladı. Uzmanlara göre, Ethereum üzerindeki tüm baskı süreci, yatırımcıların cesaretini kırıyor ve kripto para biriminin değerini etkiliyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ethereum İçin Sıradaki Kritik Tarih Açıklandı! İşte Ekim’de Olacaklar