Haziran’da Olmayacak! Ethereum İçin Yeni Tarih Çıktı

Vural Erkan
Vural Erkan 13 Nisan 2022
7 görüntülenme
Ethereum 1958528764 scaled 1

Ethereum için uzun zamandır beklenen Merge to Proof-of-Stake, muhtemelen daha da ertelenecek. Ethereum Vakfı üyesi Tim Beiko Salı gecesi, Birleşme’nin daha önce beklendiği gibi Haziran ayına kadar gerçekleşmeyeceğini paylaştı. Gecikmeye rağmen, Beiko yine de Birleşmenin ‘yakında’ gerçekleşeceğini tahmin ediyor.

Ethereum için ‘The Merge’ gecikebilir

Lider altcoin meraklıları, uzun zamandır beklenen Merge to Proof-of-Stake (PoS) için birkaç ay daha beklemek zorunda kalabilir. Ethereum Vakfı üyesi Tim Beiko, Salı gecesi Twitter paylaşımında, uzun zamandır beklenen güncellemenin şu anda tahmin edildiği gibi 2022’nin ikinci çeyreğine kadar gerçekleşeceğine inandığını belirtti.

Tim Beiko, “Haziran olmayacak, ancak muhtemelen birkaç ay sonra” dedi ve mevcut Proof-of-Work (PoW) konsensüs mekanizmasının “son bölümünde” olduğunu belirtti. TripleSack adlı bir ETH madencisine yanıt olarak, “Bu noktada madencilik ekipmanına daha fazla yatırım yapmamanızı şiddetle tavsiye ederim” dedi.

Ethereum

Beiko’nun Birleşme’nin erteleneceğini açıklaması, uzun süredir Ethereum takipçilerine pek de sürpriz olmadı. Kriptokoin.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere Ethereum ağını bir PoS konsensüs mekanizmasına geçirme süreci, kurucu ortak Vitalik Buterin’in geçişin ‘yakında’ olacağına inandığını söylediği 2016 yılına kadar uzanıyor. Ethereum’un geliştiricileri, Birleşme için hiçbir zaman kesin bir son tarih vermemiş olsa da, tahminler yıllar içinde sürekli olarak geriye itildi.

Tim Beiko’nun tahmini şimdi 2022’nin ikinci yarısında Birleşme için lansman tarihi koyarken, diğerleri daha şüpheci. Altıncı en büyük Ethereum madencilik havuzu olan Flexpool’dan bir temsilci, kuruluşlarının Birleşmenin 2023’e kadar gerçekleşeceğine inanmadığını belirtti. “Birleşme’nin daha da ertelenmesi için hataları belirlemek amacıyla elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz” diyen Flexpool gibi madencilik havuzları, Ethereum madenciliğine yoğun bir şekilde yatırım yaptığından, ağda mümkün olduğunca uzun süre PoW kullanılmasını arzuluyorlar.

Birleşme, Ethereum’un PoW yürütme katmanını ve PoS konsensüs katmanını tek bir Proof-of-Stake tabanlı Blockchain’de birleştirecek planlı ağ yükseltmesini ifade ediyor. Uzmanlara göre başarılı olursa, anahtar ağın enerji tüketimini büyük ölçüde azaltacak ve sharding gibi gelecekteki Ethereum ölçeklenebilirlik güncellemelerinin önünü açacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

1 NKA3iCe0LCr3mloCpd6I8Q
“Şimdi Satmayın” Diyen Uzman, Altın İçin Epik Tahmin Yaptı! Federal Rezerv’in bu yıl beş ile yedi kez faiz oranlarını artırması beklenirken, daha yüksek faiz oranlarının, altın ve kripto piyasasını çökertmeyeceğini söyleyen HIVE Blockchain Technologies Yönetim Kurulu Başkanı Frank Holmes, bunun nedeni olarak reel faiz oranlarının pozitif...
Vural Erkan 13 Nisan 2022