Haziran’da Olmayacak! Ethereum İçin Yeni Tarih Çıktı

Ethereum ETH
Ethereum ETH
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum için uzun zamandır beklenen Merge to Proof-of-Stake, muhtemelen daha da ertelenecek. Ethereum Vakfı üyesi Tim Beiko Salı gecesi, Birleşme’nin daha önce beklendiği gibi Haziran ayına kadar gerçekleşmeyeceğini paylaştı. Gecikmeye rağmen, Beiko yine de Birleşmenin ‘yakında’ gerçekleşeceğini tahmin ediyor.

Ethereum için ‘The Merge’ gecikebilir

Lider altcoin meraklıları, uzun zamandır beklenen Merge to Proof-of-Stake (PoS) için birkaç ay daha beklemek zorunda kalabilir. Ethereum Vakfı üyesi Tim Beiko, Salı gecesi Twitter paylaşımında, uzun zamandır beklenen güncellemenin şu anda tahmin edildiği gibi 2022’nin ikinci çeyreğine kadar gerçekleşeceğine inandığını belirtti.

Tim Beiko, “Haziran olmayacak, ancak muhtemelen birkaç ay sonra” dedi ve mevcut Proof-of-Work (PoW) konsensüs mekanizmasının “son bölümünde” olduğunu belirtti. TripleSack adlı bir ETH madencisine yanıt olarak, “Bu noktada madencilik ekipmanına daha fazla yatırım yapmamanızı şiddetle tavsiye ederim” dedi.

Ethereum

Beiko’nun Birleşme’nin erteleneceğini açıklaması, uzun süredir Ethereum takipçilerine pek de sürpriz olmadı. Kriptokoin.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere Ethereum ağını bir PoS konsensüs mekanizmasına geçirme süreci, kurucu ortak Vitalik Buterin’in geçişin ‘yakında’ olacağına inandığını söylediği 2016 yılına kadar uzanıyor. Ethereum’un geliştiricileri, Birleşme için hiçbir zaman kesin bir son tarih vermemiş olsa da, tahminler yıllar içinde sürekli olarak geriye itildi.

Tim Beiko’nun tahmini şimdi 2022’nin ikinci yarısında Birleşme için lansman tarihi koyarken, diğerleri daha şüpheci. Altıncı en büyük Ethereum madencilik havuzu olan Flexpool’dan bir temsilci, kuruluşlarının Birleşmenin 2023’e kadar gerçekleşeceğine inanmadığını belirtti. “Birleşme’nin daha da ertelenmesi için hataları belirlemek amacıyla elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz” diyen Flexpool gibi madencilik havuzları, Ethereum madenciliğine yoğun bir şekilde yatırım yaptığından, ağda mümkün olduğunca uzun süre PoW kullanılmasını arzuluyorlar.

Birleşme, Ethereum’un PoW yürütme katmanını ve PoS konsensüs katmanını tek bir Proof-of-Stake tabanlı Blockchain’de birleştirecek planlı ağ yükseltmesini ifade ediyor. Uzmanlara göre başarılı olursa, anahtar ağın enerji tüketimini büyük ölçüde azaltacak ve sharding gibi gelecekteki Ethereum ölçeklenebilirlik güncellemelerinin önünü açacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Haziran’da Olmayacak! Ethereum İçin Yeni Tarih Çıktı