Reklamı kapat

Ethereum İşlem Ücretleri 1 Dolara Dayandı!

Mert Kaya
Mert Kaya 2 Temmuz 2018
0 görüntülenme

Ethereum ağ kullanım seviyesi Ocak ayında günlük 1.4 milyon işleme ulaşan ATH’sinin (Tüm zamanların en yüksek seviyesi) yarısı kadar olmasına rağmen Ethereum ağındaki bir işlem için ödenmesi gereken ücret 1 Dolara dayandı.

 

 

Ethereum şu anda günlük sadece 620.000 işlem gerçekleştiriyor ancak 30 Haziran’da geçilen test aşaması ile ücretler aniden yükselişe geçti…

İşlem için gerekli gas limitinin değişmediği görünüyor ve bu da Ethereum’un 1.4 milyon adet işlem kapasitesine sahip olduğunu gösteriyor ancak toplam gas kullanımı tüm zamanların en yüksek seviyesinde.

Gas Bitcoin’deki bytelar gibi yalnızca bir ölçü aracı. Şu an bir Ethereum işlemi gerçekleştirebilmek için gas başına 97 gwei ücret ödemeniz gerekiyor. 1 Ethereum’un 1.000.000.000 (1 Milyar) Gwei ettiğini de söylemeden geçmeyelim.

Peki tam olarak olan şey ne? Görünüşe göre Çin’deki bazı merkeziyetsiz borsalar insanların koin listelenmesi için oy vermesini istiyor ve kazanan verilen oyların kaç adres tarafından verildiği tespit edilip belirleniyor.

Bu tuhaf ve bir o kadar saçma yapılanma Çin’in kripto borsalarının yasaklamasının bir sonucu olabilir. Bu durum adres sayısını inanılmaz bir şekilde artırabilir, bazı adresler temel bilgilerden mahrum olur ve tahmin edilebileceği üzere adres sayısı tamamen anlamsız bir ölçüttür…

Dünkü istatistiklere bakıldığında tüm işlemlerin yüzde 30’unu farklı ve alakasız projelerin oluşturduğu görünüyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğer kaynağımızın verileri doğruysa F2Pool ve DwarfPool’un kendi limitini belirlediği görünüyor, ki bu durumda 50 gwei’nın altında işlem kabul etmiyorlar. 50 gwei da yaklaşık 50 cent’e tekabül ediyor.

Bu arada oldukça ilginç bir şekilde Dwarfpool’un block yüzdesi doğru. Bu yüzde yüzde 20’den yüzde 2’ye düşmüş.

Sorun kaynağının açık bir şekilde madenciler olduğu görünüyor, umarız ki madenciler en yakın zamanda açgözlü olmayı bırakıp limit artışına gider ve Ethereum kullanıcıları yeniden ucuz işlem ücretlerine ulaşır…

(trustnodes)

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Para Yatırımcıları Ne Düşünüyor? Yatırımcıların motivasyonlarını ve beklentilerini bilmek, kripto para birimlerinin piyasa duyarlılığını ve kripto para sektörün nereye gittiğini anlamamıza yardımcı olur. Kripto para yatırımcılarının motivasyonlarını ve beklentilerini anlamak için dünya genelinde 1.800 üst düzey yatırımcıyla yapılan anket sonuçlarını sizler için derledik. Yatırımcılar Neden Bitcoin’e Yatırım Yapıyor? %41 : Bitcoin’in dünyayı değiştirecek bir teknoloji olduğuna inanması %22 : Uzun vadede değerinin altın gibi olacağını düşünmesi %15 : Arkadaş, aile veya güvendikleri kişilerin tavsiyesiyle %14 : Şuan fiyatların düşük olması ve bunu fırsat olarak görmesi %8 : Ödemelerde yüksek hız ve düşük transfer ücreti olduğu için Yatırımcıların Endişeleri Neler? %40 : Güvenlik...
Ahmet Yılmaz 2 Temmuz 2018