Ethereum Kilit Direnç Seviyesine Doğru İlerliyor

Mesut İnan
Mesut İnan 11 Kasım 2019
3 görüntülenme

Kriptokoin – Ethereum fiyatı yüzde 3’ten fazla yükseldi ve dolar karşısında 188 doların üzerinde toparlandı. 180 dolar destek alanından düzgün bir üst düzeltme yapıldı.

Saatlik ETH / USD grafiğinde 186 dolara yakın destek veren önemli bir yükseliş trendi çizgisi bulunuyor.

Bitcoin momentum kazanıyor, ancak şu an 9 bin 100 dolarlık çok önemli bir direnç yakınında işlem görüyor.

Ethereum fiyatı, dolar karşısında Bitcoin’e benzer şekilde 188 Doların üzerinde bir iyileşme gösteriyor. ETH fiyatı yakın vadede 195 dolara yükselebilir.

Ethereum Fiyat Analizi

Sabit bir düşüşün ardından Ethereum, dolar karşısında 180 dolar seviyesinin yakınında destek buldu. İyi bir destek tabanı oluşturuldu ve ETH fiyatı, haftalık tahminlerde tartışıldığı gibi, 182 doların üzerinde yukarı yönlü bir düzeltme başlattı.

Ayrıca, 186 dolar ve 188 dolar direnç seviyelerinin üstünde bir kırılma oldu. Fiyat 186 dolar pivot seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde bile durdu. 190 dolar seviyesinden daha fazla kazanç için kapıları açtı.

192 dolar civarında bir yüksek seviye oluştu ve fiyat şu an düştü. Son dalganın yüzde 23,6 Fib geri çekilme seviyesini 180 dolardan 192 dolara kadar test ediyor.

Aşağı yönde, 188 dolar ve 186 dolar seviyelerine yakın Ethereum için birçok kilit destek söz konusu. Ek olarak, saatlik ETH / USD grafiğinde 186 dolar civarında destekle şekillenen önemli bir yükseliş trendi çizgisi bulunuyor.

Son dalganın yüzde 50 Fib geri çekilme seviyesi 180 dolardan 192 dolara kadar yükselirken, destek sağlamak için 186 dolar seviyesinin yakınında yer alıyor. Ayrıca, 100 saatlik basit hareketli ortalama 186 dolar seviyesine yakın bir bölgede olumlu işaretler gösteriyor.

Bu nedenle, fiyat 188 dolar ve 186 dolar seviyelerinin yakınında dezavantajlı bir seviyede kaldı. Fiyat 186 dolar desteğinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde kalamazsa, düşüş bölgesine geri dönebilir.

Artış yönünde anlık bir direnç dolar 192 seviyesine yakın. Bununla birlikte, ana direnç 195 dolar seviyesinin yakınında seyrediyor ve bunun üzerinde fiyat 200 dolar direnç bölgesini yakın vadede test ediyor.

Grafiğe baktığımızda, Ethereum fiyatı 186 ve 188 dolar seviyelerinin üzerinde iyi bir toparlanma işareti gösteriyor. Bunu söyledikten sonra, Bitcoin 9 bin 100 dolar civarında güçlü bir dirençle karşı karşıya. BTC 9 bin 100 doları temizlerse, ETH’de 192 dolar ve 195 dolar direnç seviyelerinin üzerinde bir yukarı doğru hareket olabilir.

ETH Teknik Göstergeler

Saatlik MACD – ETH / USD MACD yavaşça düşüş bölgesine doğru ilerliyor.

Saatlik RSI – ETH / USD için RSI şu an için 50 seviyenin üzerinde ve olumlu işaretlerle doludur.

Ana Destek Seviyesi – 186 dolar.

Ana Direnç Seviyesi – 192 dolar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Kriptokoin.com haberleri artık Vonelon’da! Kripto dünyasında öne çıkan haberleri, videoları ve tweetleri kripto para kategorisinde takip edebilirsiniz

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Merkez Bankalarının Kripto Para Hamleleri Genişliyor: Son Örnek Rüya Ülkeden Kriptokoin – Ülkenin merkez bankası olan Singapur Para Otoritesi (MAS) ve yatırım bankacılığı devi JPMorgan sınır ötesi ödemeler için blok zinciri prototipi geliştirdi. Pazartesi günkü haberi açıklayan MAS, prototipin ödemelerin aynı ağ üzerinde farklı para birimlerinde yapılmasını...
Mesut İnan 11 Kasım 2019