Reklamı kapat

Ethereum Kurucusu Şaşırttı: Bu 4 Altcoin’den Biriktiriyorum!

Serkan Eser
Serkan Eser 30 Eylül 2022
0 görüntülenme
Ethereum Kurucusu Şaşırttı: Bu 4 Altcoin'den Biriktiriyorum!

Ethereum kurucu ortağı Antoni Di lorio, hangi kripto para birimlerine yatırım yaptığını açıkladı. Buna göre lider akıllı sözleşme platformunun mucidi, spesifik olarak 4 altcoin projesinden satın alıyor. Bunlar ETH, ATOM, DOT ve ADA.

Ethereum kurucusu bu 4 altcoin’den alıyor

Antoni Di lorio, yakın zamanda bir röportaja katılım sağladı. Bu röportajda muhabir, Di lorio’ya hangi kripto para birimlerine yatırım yaptığını sordu. Di lorio, Bitcoin’e ve spesifik olarak 4 altcoin’e yatırım yaptığını açıkladı. Bunlar, Cosmos (ATOM), ETH, Polkadot (DOT) ve Cardano (ADA). Kurucunun ETH’ye yatırım yapması şaşırtıcı değil, nihayetinde kendi yarattığı proje. Peki neden diğer 3 akıllı sözleşme platformuna da yatırım yapıyor? Di lorio şunları söyledi:

Polkadot her zaman dikkatimi çekiyordu. Cosmos ise gerçekten muhteşemdi. Cardano tarafında ise, açıkçası projenin neler yapabileceğini merak ettim. Bu arada her birinde dikkatimi çeken sorunlar ve sınırlamalar da var. Ancak, sonraki olacakları merak ettiğim için biriktirmeyi sürdürüyorum.”

“İşi bilen kişiler tarafından yönetiliyorlar”

Sözlerine devam eden Ethereum kurucusu, yatırım stratejisini açıklamaya devam etti. Ona göre 3 altcoin’de de çok bilgili kişiler çalışıyor. Di lorio, bunları tanıdığı için projelere daha fazla güven duyuyor:

“Diğer projelerin içerisinde yer almıyorum. Ancak Polkadot gibi projeler var. Örneğin, Gavin Wood DOT’u yönetiyor ve çok bilgili bir insan. Wood, aynı zamanda Ethereum’un kurucu ortakları arasında. Charles Hoskinson da Cardano’da çalışıyor ve aynı şeyi düşünüyorum. Bu altcoin’lerin arkasındaki kişiler hakkında çok şey biliyorum. Onlar, platformlardaki sorunları çözmek için çalışırken, izlemeye devam ediyorum.”

Ethereum Merge’i izlerken almaya devam edeceğim”

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Ethereum Merge gerçekleşti ve ağ PoW mekanizmasından PoS’a geçti. Di Iorio bu konuyla ilgili de konuştu. Kurucu, Ethereum’un hâlâ bir PoS mekanizmasına geçişin platforma nasıl hizmet edeceğini görmesi gerektiğini söylüyor. Ona göre Ether ağı, şu anda merkezileşme riskiyle karşı karşıya. Blockchain doğrulamalarının %50’sini yalnızca iki adresin gerçekleştirdiğine tarihte tanık olduk. Bu nedenle Di Iorio, merkeziyetsizliği korumak ile ilgileniyor:

PoS kanıtının merkezileşme riskleriyle ilgileniyorum. Sanırım şu anda, gerçekleşen tüm doğrulamaların neredeyse %50’sini oluşturan yalnızca iki adres olduğunu gördük. Şu anda devam eden çok fazla güce ve doğrulamaya sahip olan varlıklarla ilgileniyorum. Bu mükemmel bir sistem değil ve kim bilir daha büyük risklere yol açabilecek düşünülmeyen şeyler olabilir.”

Ethereum ağının kurucuları arasında yer alan Di Iorio, Bitcoin, Cosmos, Polkadot, Ether ve ADA’ya yatırım yapmaya devam edecek gibi duruyor. Yazının yazıldığı sırada ETH 1,332 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Altcoin, Büyük İsimlerden Yatırım Alıyor: Fiyat Tırmanıyor!
Bu Altcoin, Büyük İsimlerden Yatırım Alıyor: Fiyat Tırmanıyor! Merkeziyetsiz borsa hizmetlerine erişim için kullanılan bir altcoin, büyük yatırımcılardan fon toplamaya devam ediyor. Toplanan fonlar artarken, kripto paranın fiyatında da bir yükseliş hareketi ortaya çıkıyor. Bu altcoin, büyük şirketlerden yatırım alıyor Merkeziyetsiz kripto borsası Uniswap’ın ana şirketi...
Serkan Eser 30 Eylül 2022