Ethereum Kurucusu Şaşırttı: Bu 4 Altcoin’den Biriktiriyorum!

Ethereum Kurucusu Şaşırttı: Bu 4 Altcoin'den Biriktiriyorum!
Ethereum Kurucusu Şaşırttı: Bu 4 Altcoin'den Biriktiriyorum!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum kurucu ortağı Antoni Di lorio, hangi kripto para birimlerine yatırım yaptığını açıkladı. Buna göre lider akıllı sözleşme platformunun mucidi, spesifik olarak 4 altcoin projesinden satın alıyor. Bunlar ETH, ATOM, DOT ve ADA.

Ethereum kurucusu bu 4 altcoin’den alıyor

Antoni Di lorio, yakın zamanda bir röportaja katılım sağladı. Bu röportajda muhabir, Di lorio’ya hangi kripto para birimlerine yatırım yaptığını sordu. Di lorio, Bitcoin’e ve spesifik olarak 4 altcoin’e yatırım yaptığını açıkladı. Bunlar, Cosmos (ATOM), ETH, Polkadot (DOT) ve Cardano (ADA). Kurucunun ETH’ye yatırım yapması şaşırtıcı değil, nihayetinde kendi yarattığı proje. Peki neden diğer 3 akıllı sözleşme platformuna da yatırım yapıyor? Di lorio şunları söyledi:

Polkadot her zaman dikkatimi çekiyordu. Cosmos ise gerçekten muhteşemdi. Cardano tarafında ise, açıkçası projenin neler yapabileceğini merak ettim. Bu arada her birinde dikkatimi çeken sorunlar ve sınırlamalar da var. Ancak, sonraki olacakları merak ettiğim için biriktirmeyi sürdürüyorum.”

“İşi bilen kişiler tarafından yönetiliyorlar”

Sözlerine devam eden Ethereum kurucusu, yatırım stratejisini açıklamaya devam etti. Ona göre 3 altcoin’de de çok bilgili kişiler çalışıyor. Di lorio, bunları tanıdığı için projelere daha fazla güven duyuyor:

“Diğer projelerin içerisinde yer almıyorum. Ancak Polkadot gibi projeler var. Örneğin, Gavin Wood DOT’u yönetiyor ve çok bilgili bir insan. Wood, aynı zamanda Ethereum’un kurucu ortakları arasında. Charles Hoskinson da Cardano’da çalışıyor ve aynı şeyi düşünüyorum. Bu altcoin’lerin arkasındaki kişiler hakkında çok şey biliyorum. Onlar, platformlardaki sorunları çözmek için çalışırken, izlemeye devam ediyorum.”

Ethereum Merge’i izlerken almaya devam edeceğim”

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Ethereum Merge gerçekleşti ve ağ PoW mekanizmasından PoS’a geçti. Di Iorio bu konuyla ilgili de konuştu. Kurucu, Ethereum’un hâlâ bir PoS mekanizmasına geçişin platforma nasıl hizmet edeceğini görmesi gerektiğini söylüyor. Ona göre Ether ağı, şu anda merkezileşme riskiyle karşı karşıya. Blockchain doğrulamalarının %50’sini yalnızca iki adresin gerçekleştirdiğine tarihte tanık olduk. Bu nedenle Di Iorio, merkeziyetsizliği korumak ile ilgileniyor:

PoS kanıtının merkezileşme riskleriyle ilgileniyorum. Sanırım şu anda, gerçekleşen tüm doğrulamaların neredeyse %50’sini oluşturan yalnızca iki adres olduğunu gördük. Şu anda devam eden çok fazla güce ve doğrulamaya sahip olan varlıklarla ilgileniyorum. Bu mükemmel bir sistem değil ve kim bilir daha büyük risklere yol açabilecek düşünülmeyen şeyler olabilir.”

Ethereum ağının kurucuları arasında yer alan Di Iorio, Bitcoin, Cosmos, Polkadot, Ether ve ADA’ya yatırım yapmaya devam edecek gibi duruyor. Yazının yazıldığı sırada ETH 1,332 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ethereum Kurucusu Şaşırttı: Bu 4 Altcoin’den Biriktiriyorum!