Reklamı kapat

Ethereum Kurucusu Vitalik Buterin Google’ın Eski CEO’su İle Buluştu

Fatma Bulut
Fatma Bulut 19 Mayıs 2018
0 görüntülenme

Ethereum mucidi Vitalik Buterin, ConsenSys’in kurucusu Joseph Lubin , Google’ın eski CEO’su Eric Schmidt ile buluştu.

Buterin’in konuk olarak katıldığı, Google kampüsünde gerçekleşen toplantıda Google’ın iki kurucu ortağı da ağırlandı. Bu kurucu ortaklardan biri içeriği tam olarak bilinmeyen ancak içinde ethereum konusunu barındırdığını bildiğimiz bir mektup ile yatırımcılara ulaştı.

Bu toplantıda, ne hakkında konuştuklarını bilmiyoruz, ya da neden orada olduklarını. Detaylar oldukça ilginç olabilir, ancak Silikon Vadisi’nin teknoloji merkezinde meydana gelen bu ani, neredeyse bir gecede gerçekleşen değişim kadar ilginç olamayacağı kesin.

Bu değişim adeta tüm kasabayı ayağa kaldıran metaforik büyük bir patlama etkisi gösterdi. Daha önce hiç görülmemiş bir hız yarışının başlangıcı, neredeyse bir tıklama hızı yarışı.

Aslında üç hafta önce BoostVC’den Adam Draper’ın Chris Dixon ile yaptığı bir röportajda Dixon’ın söyledikleri ile başlangıç atışı yapılmıştı;

“Bu tipik bir hikaye: Üniversiteden çıktım, Silikon Vadisi’ne taşındım, bilgisayar yapmalıydım hayalim buydu, Facebook’ta bir işim var, beş senedir buradayım, şanslı olduğum zamanlarda bile daha fazla reklam için dönüşüm oranını sadece %0,1 artırabiliyorum ancak ben hayatımı bu şekilde harcamak istemiyorum.

Ve ben de haftasonları solidity ve ethereum ile uğraşmaya başladım, ve resmen bu işe aşık olduğumu hissettim. Bu yüzden batıya taşınıyorum, benim yapmak istediğim iş bu. ”

Bu sözlerin ardından Reddit’in kurucu ortağı, yaptığı işi bıraktı ve bir girişim fonu üzerine yoğunlaştı, ardından halka şöyle bir açıklama yaptı;

“Ben Ethereum adına umutluyum, çünkü insanlar onun üzerine çalışabiliyor, katkıda bulunabiliyorlar. Ethereum hala ilk günlerinde, ama biliyoruz ki elimizde birkaç CryptoKitties var. ”

Daha sonra Facebook en yeteneklilerini bir araya topladı, mecazi olarak onları bir odaya kilitledi ve onlara “bu blockchain olayını çözün” dedi.

Bu, Google’ın kurucu ortağının bir teknolojik rönesansa girdiğimizi ve etereumun da bu rönesansın bir parçası olduğunu söylemeden önce değildi.

Bir ısı dalgası Silikon Vadisi’ne çarptı. Tamamen dönüşümün eşiğinde bir dünyadayız. Destansı savaşlar yapıldı. Bazıları kaybetti, bazıları kazandı ama asıl kazanan savaş oldu. Şimdi ise inşa etme zamanı geldi.

Daha inşa edilecek çok şey var. Muhtemelen bunun için hem çok geç hem de çok erken. Çok erken çünkü gelecek yıllara kadar hazır olmayacak gibi duruyor, umarım sadece 2020’li yıllara kadar.

Ama bir kez hazır olduğunda, umarız ki tamamıyla hazır durumda olacak. Günde 100 milyon işlemden bahsediyoruz. Plasma ve gerisi ile, artık bir sınırımız olmayacak.

Bu ağ, Bankalarla, Visa’yla, her şeyle çalışabilecek. Ulusal tokenlaştırılmış (tokenized) borçlar, hatta para birimleri. Nakliye, hatta filmler. Daha önce hayal ettiğimiz her şeyin ötesinde olacak.

“ İnternet’in ilk kurulduğu zamanlarda, 90’lı yıllarda, sadece küçük bir çocuktum… Şimdi ise bir yatırımcı olarak, bu yeni internet inşa edilirken ise en ön koltuklarda yerimi almak istiyorum.”

Trust Nodes

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Haftanın Öne Çıkan Airdropları Piyasaların durgun seyrettiği şu dönemde, birkaç küçük hamle ile kolaylıkla gelir elde edebileceğiniz Airdrop’lara odaklanmakta fayda var. İşte bu haftanın öne çıkan Airdropları; Her gün 100 SwiftDemand https://www.swiftdemand.com/ 100 bitecoin network http://my.bitecoin.network/r/cryptocholics 30 HybridBlock (westart’a kayit olun...
Kriptokoin.com 19 Mayıs 2018