Ethereum Long Pozisyonları Lider Bitcoin Borsasında Yüzde 90 Arttı

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 15 Mayıs 2020
0 görüntülenme
Ethereum ETH 18

Kriptokoin.com – Ethereum (ETH) marj trader’ları arasındaki yükseliş hissinin sonu yok gibi görünüyor; Bitfinex’teki ETH long pozisyonları 2020’de yüzde 90 oranında arttı.

Perşembe günkü tweet’inde Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, Bitfinex’teki ETH long pozisyonlarının parabolik artışını vurguladı. Gerçekten de, Şubat 2020’deki kısa bir süre dışında, Bitfinex’teki ETH’deki artış üzerine yapılan tahminler için açılan long pozisyonları dik bir şekilde arttı.

Kripto türev borsasındaki ETH long pozisyonlarına karşı duyulan ilgi o kadar yüksekti ki, Şubat ayı düşüşü 600.000 ETH’lik yukarı yönlü düzeltme ile karşılandı. Mart ayından bu yana long pozisyonlar yaklaşık yüzde 150 oranında arttı. Artış, Ethereum fiyatının yüzde 50 oranında düşüşe geçtiği 12 Mart tarihine – “Kara Perşembe”ye rağmen devam etti.

Ethereum kayıplarını kapattı

Bunun yanı sıra, short pozisyonlar da genel olarak yılın başından beri yükseliyor -10 Mayıs’ta 182,465 ETH ile zirveye ulaştı. Ancak Tradingview verileri bu yüksek seviyelerden 56.000 ETH’lik düşüş ile önemli bir azalma bildiriyor. Aynı zaman zarfında ise long bahisler 20.000 ETH daha arttı.

Bu sırada, ETH spot fiyatı dün 200 dolar seviyesini aşarak “Kara Perşembe” kaybını tamamen kapattı. Piyasa değerine göre ikinci sırada olan kripto para birimi, yazım sırasında, 200 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

shutterstock 1120019750
Binance’in Satın Aldığı CoinMarketCap, Binance’in Sahte Hacmini Gösteren Veriyi Kaldırdı Kriptokoin.com – Kripto veri sağlayıcısı CoinMarketCap kripto borsası Binance tarafından, söylentilere göre 400 milyon karşılığında satın alındıktan hemen sonra; borsa sıralama sistemini değiştirdi. Yeni sistemde şimdi Binance ilk sırada ve borsanın sahte hacim göstermek için başvurduğu “wash...
Aslı Dinçer 15 Mayıs 2020