JPMorgan: Ethereum (ETH) Merge’ü Henüz Fiyatlamadı!

JPMorgan: Ethereum (ETH) Merge'ü Henüz Fiyatlamadı!
JPMorgan: Ethereum (ETH) Merge'ü Henüz Fiyatlamadı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasının son zamanlardaki en önemli olaylarından biriydi. Bu yüzden yatırımcıları ve traderlar, büyük umutlarla bekledi. Ancak, ayı piyasasında etkisi kısa ömürlü oldu. Bahsettiğimiz olayı büyük olasılıkla tahmin ettiniz. Evet, Ethereum Merge. Bununla birlikte, JP Morgan, Merge’ün gerçek etkisinin henüz görülmediğini söylüyor. Ethereum (ETH) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Büyük yükseltmeye rağmen lider altcoin değer kaybetti

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bir çok şüpheli yaklaşıma rağmen Ethereum Merge, başarıyla gerçekleşti. Bu önemli olayın üzerinden bir ay geçti. Ancak, Ethereum fiyatı üzerindeki etkisi hiç de beklendiği gibi olmadı. Merge’ün 15 Eylül’de tamamlanmasından hemen sonra, ETH fiyatı düştü. Aslında piyasada, ağ yükseltmesinin ayı piyasasında bir katalizör görevi göreceği umudu vardı. Ancak, o zamandan beri, lider altcoin fiyatı büyük ölçüde yatay bir eğrinin yolunu tuttu.

Merge tamamlandıktan sonra, ETH fiyatı yaklaşık %10 oranında keskin bir düşüş yaşadı. Ayrıca, ardından olumsuz momentum devam etti. Düşüşün ardından, fiyat daha da düşmeden birkaç gün önce 1.400 dolar seviyesini korudu. CoinMarketCap verilerine göre ETH, son 24 saatte %2,13 düşüşle 1.277 dolardan işlem görüyor. Lider altcoin, geçen yıl Kasım ayında yaklaşık 4,9 bin dolar ile tüm zamanların en yüksek (ATH) seviyesine ulaştı. Ancak, o zamandan beri düşüyor. Mevcut fiyatıyla Ethereum, ATH seviyesinden %74 aşağı kaymış durumda.

ethereum

“Merge, Ethereum için henüz fiyatlanmadı”

Bununla birlikte, JP Morgan analistleri, kripto yatırımcılarının hala Ethereum Merge’den yukarı yönlü fiyatlamadıklarını kaydediyor. Bir CNBC raporuna göre, ETH fiyatı henüz yükseltme olayının etkisini görmedi. Bu, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in The Merge’den sonra fiyatlandırılmasının biraz zaman alabileceği yönündeki tahminiyle uyumlu. Merge’den çok önce, ETH’nin büyük harf kullanmak için doğru duruma ihtiyacı olacağını söyledi. Buterin, yatırımcıların gerçek fiyat hareketinden önce 6-8 aylık bir sürede beklemeleri gerektiğini kaydetti.

Bu bağlamda, Ethereum tutan adreslerin sayısı şu anda 10 ayın en yüksek seviyesinde. Bu durumun bir ETH fiyat artışına yol açıp açmayacağını ise yakın gelecekte göreceğiz. Mevcut seviyede, ETH haftalık düşük aralığında. Bu, 1.377 dolarlık haftalık en yüksek seviye ile kıyaslanıyor.

Bu arada, Salı günü erken saatlerde teknoloji devi Google, Cloud kullanıcı ödemelerine kriptoda izin vermek için Coinbase ile ortak olacağını duyurdu. Kripto ödemelerinde kullanılacak kripto para birimleri arasında Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin yer alacak. Uzmanlara göre, bu gelişmenin, Ethereum’un daha fazla kurumsallaşmasına yardımcı olması mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

JPMorgan: Ethereum (ETH) Merge’ü Henüz Fiyatlamadı!