Ethereum Mucidi, Bu Altcoin’i Kripto Para Borsasına Boşalttı!

Ethereum Mucidi, Bu Altcoin’i Kripto Para Borsasına Boşalttı!
Ethereum Mucidi, Bu Altcoin’i Kripto Para Borsasına Boşalttı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blockchain meraklıları ve kripto meraklıları, son blockchain analizinin Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in cüzdanından 14,9 milyon dolarlık önemli bir işleme işaret etmesiyle şaşkına döndü. USD Coin’den (USDC) oluşan fonlar, popüler kripto para borsası Gemini’a aktarıldı. İşte detaylar…

Ethereum mucidi, USDC işlemi yaptı

Ünlü bir Blockchain analiz firması olan PeckShield, 17 Ekim’de Buterin’in “Vitalik.eth” adlı cüzdanının 16 Ekim’de Gemini’ye bu önemli transferi başlattığını bildirdi. İşlemin geçerliliği Etherscan aracılığıyla bağımsız olarak teyit edildi. Bu 14,9 milyon USDC’lik devasa meblağın kökeni, ilginç. Zira Vitalik’e bağlı bir kuruluş olan Kanro’dan gelen hayırsever bir bağışa dayanıyor. İlk transfer 14 Ekim’de gerçekleşti ve Buterin’in hayırseverlik faaliyetlerinde bir başka bölüme işaret etti. İlginç bir şekilde, Buterin’in son dönemdeki Blockchain faaliyetlerinde fark edilen tek önemli transfer bu değildi. Bir kripto veri sağlayıcısı olan Lookonchain tarafından yapılan kapsamlı bir analiz, Ethereum mucidi Buterin’in Gemini işleminden sadece üç gün önce Coinbase’e yaklaşık 500.000 dolar aktardığını ortaya çıkardı.

Stablecoin Devi Çarpıcı Hamlesini Açıkladı! Neler Olacak?

Ethereum kurucu ortağının bu önemli hamlelerine rağmen, Ethereum’un yerel kripto para birimi olan Ether’in (ETH) fiyatı dikkat çekici bir şekilde sabit kaldı. Transfer haberini takip eden dört saat içinde Ether’in fiyatı yalnızca %0,68’lik küçük bir düşüş gösterdi. Bu veriler, bir kripto para birimi fiyat izleme platformu olan Coingecko’dan alınmıştır. Bu işlem, Buterin tarafından son birkaç ay içinde merkezi borsalara yapılan bir dizi Ethereum para yatırma işleminin sonuncusu. Yalnızca Eylül ayında, Buterin’in cüzdanlarından çeşitli platformlara yapılan transferler toplam 3,9 milyon doları aştı. 24 Eylül’de Coinbase’e o tarihte 600.000 dolar değerinde 400 ETH’lik bir transfer gerçekleşti. Ayrıca, 21 Ağustos’ta “vitalik.eth” adresinden 1 milyon dolara eşdeğer 600 ETH’lik bir işlemin gerçekleşmişti.  Bunun da zincir izleme platformları tarafından gözlemlendiğini belirtmek gerekir.

ETH mucidinin kripto para hamlesi ne anlama geliyor?

Buterin’in çeşitli hayır işleriyle tutarlı bir şekilde ilgilenmesi ve Blockchaindeki şeffaf finansal faaliyetleri, kritik. Zira merkeziyetsizlik ilkelerine ve kriptonun dünyada olumlu bir değişim yaratma potansiyeline olan bağlılığını göstermektedir. Bu şeffaflık, kripto topluluğu için güçlü bir örnek oluşturuyor. Ethereum mucidinin kripto para servetinin etik kullanımının önemini pekiştiriyor. Ayrıca nihayetinde Blockchain teknolojisinin finansal kazançların ötesindeki daha geniş etkisini vurguluyor.

Buterin’in kripto para transferleri, şimdilik piyasada büyük bir etki yaratmadı. Önümüzdeki süreçte neler olacağını ise zaman gösterecek. Ethereum mucidi Vitalik Buterin gibi önemli kripto figürlerinin, balinaların transferleri için bizi izlemeye devam edin!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Ethereum Mucidi, Bu Altcoin’i Kripto Para Borsasına Boşalttı!