Reklamı kapat

Ethereum Mucidi, Son Çöküşü Yorumladı: Ayı Piyasası…

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 20 Şubat 2022
0 görüntülenme
1200x 1 2

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, kripto para birimlerinin başka bir kripto kışının erken aşamalarında olma ihtimali giderek arttığından, iyi tarafından bakmayı seçiyor.

Ethereum mucidi başka bir ayı piyasasını karşılaştırıyor

Önde gelen Kanadalı-Rus programcı, Bloomberg ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, iş dünyasında gerçekten bir şeyler üreten kişilerin başka bir ayı piyasasına “hoş geldiniz” diyeceğini ifade etti. Buterin’e göre, düşen fiyatlar kripto piyasasındaki spekülatif fazlalığı tahliye edebilecek:

Ayı piyasasını benimsiyorlar çünkü uzun süreli devasa fiyat artışları birçok insanı mutlu ederken, aynı zamanda çok fazla kısa vadeli spekülatif ilgiyi de çekme eğilimindeler.

Analist: Bu 4 Altcoin'e Bakın! Ayı Piyasasında Değiller

Buterin, mevcut birçok altcoin projesinin şiddetli bir ayı piyasası sırasında başarısız olacağını ve yalnızca en dayanıklı olanların hayatta kalacağını düşünüyor.

Ethereum ve Bitcoin makro ekonomik kaynaklı bir düşüşü daha tecrübe ediyor

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, kripto para piyasası Rusya-Ukrayna gerilimi gibi makroekonomik faktörler nedeniyle bu hafta önemli bir düşüş gördü ve Bitcoin geçtiğimiz saatlerde 39 bin doların altına indi. Dünyanın en değerli kripto para birimi önemli bir baskı altında ve 10 Şubat’ta 45.850 dolara yükseldikten sonra kazanımlarının büyük bir bölümünü iade etti. Sonuç olarak Bitcoin, Kasım ATH’sinin %44.56 altında işlem görüyor.

Ethereum (ETH) ise şu anda ATH seviyesinin %46 altında işlem görüyor. Buterin’in duyguları, Tim O’Reilly’nin “Web 2.0” ifadesini popüler hale getirmesiyle tanınan önceki sözlerini yansıtıyor. O’Reilly kısa süre önce kripto para piyasasının mevcut durumunu 1990’ların sonlarındaki dot-com çılgınlığıyla karşılaştırdı ve “Web3″ün ancak başka bir kripto para çöküşünden sonra mümkün olacağını belirtti. Bilgisayar gurusu, Pets.com dönemiyle karşılaştırdığı kripto para birimi endüstrisinin devasa değerlemelerini kınadı.

Gelecek dot-com balonu mu?

Super Bowl sırasında kripto para reklamlarına yüz milyonlarca dolar harcandı ve dot-com patlamasının anılarını gündeme getirdi. Pek çok şüpheci, kripto firmalarının hisse senedi fiyatlarının düştüğü 2000’lerin başında internet şirketleriyle aynı kaderi paylaşacağından korkuyor. Buterin, fiyatlar düşe bile ayı piyasasının aslında daha geniş sektöre fayda sağlayabileceğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

slide
Kritik Seviyeleri Öngören Analistten “Son Dakika” Bitcoin Tahmini! Bitcoin’in Mayıs 2021’deki çöküşünü doğru bir şekilde tahmin eden “Dave the Wave” lakaplı kripto analistinin geçmiş fiyat tahminlerine buradan ulaşabilirsiniz. Dave şimdi, lider kriptonun başka bir düşüşe hazır olup olmadığını belirlemek için Bitcoin (BTC)’in fiyat davranışını analiz...
Buğra Çağlar 20 Şubat 2022