Ethereum’daki Sert Düşüşün Sebebi ICO’ların Panik Satışı Olabilir

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum son iki haftada yaşadığı sert düşüşlerle bu yılın en düşük seviyeleri olan 270 dolarlara kadar geriledi. Yayın saatinde dünyanın en büyük ikinci kriptosu olan akıllı kontrat ve merkeziyetsiz uygulama platformu Ethereum son 24 saatteki yüzde 18 düşüş ile 264 dolardan işlem görüyor.

En büyük altcoin son aylarda diğer birçok altcoin ile aynı kaderi paylaşarak yüzde 50’nin üzerinde düşüş gördü. Volatilite bakımından altcoinlerin güvenli limanı olarak görünen Ethereum büyük ve yıpratıcı düşüşler görmüş durumda…

ICO’lar Panik Satışı Yapıyor

Söylenilene göre son 9 ayda Ether ile fon toplayan ICO’lar sermayelerini güvence altına almak için panik satışı yapıyorlar.

Tartışmalar twitter kullanıcısı @cryptomanran’ın topladıkları 30 milyon dolar değerinde ether’i 4 milyon dolara satan ICO’dan bahsetmesiyle alevlendi.

“Ethereum’un 1200 dolar olduğu zamanlarda 30 milyon dolarlık ether toplayan bir ICO bu sabah 4 milyon dolar değerine kadar düşen etherlerini panik ile sattı.”

Raporlara göre ICO’lar 2018 yılının 2. çeyreğinde 8.3 milyar dolardan fazla fon topladı. Aşırı bir şekilde doymuş olan ICO pazarında projelerin yüzde 55’i hedeflerine ulaşmada başarısız oluyor…

ICO’ların Ethereum’larını panik ile satıyor olması mantıklı bir hareket olabilir ve hiç görmediğimiz kadar panik satışı görebiliriz. Zaten ICO’ların fonlarını Ethereum ile toplamalarının sebebi düşük volatilite riskiydi ancak dünyanın bir numaralı altcoininin bu seviyelere düşmüş olması birçok ICO’nun sermayesini riske sokuyor ve ICO’ları panik satışına teşvik ediyor…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Ethereum’daki Sert Düşüşün Sebebi ICO’ların Panik Satışı Olabilir

Yorumlar kapalı.