Reklamı kapat

Ethereum ve Stanford’dan Blockchain İş Birliği

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 23 Haziran 2018
41 görüntülenme

Stanford Engineering’in web sitesinde yayınlanan habere göre Stanford, blockchain araştırmaları için  Ethereum Vakfı tarafından desteklenen bir merkez kurdu.

Merkezin kuruluş amacı ise resmi açıklamaya göre blockchain teknolojisinin geleneksel şirketler arası ilişkileri nasıl değiştirdiğini göstermek.

Ethereum (ETH)  kurucularından Vitalik Buterin 20 haziranda bu konudaki hem kendi hem de vakfının desteğini gösteren şöyle bir tweet attı:

“Bu girişimi desteklemekten mutluluk duyuyoruz!”

Blockchain Araştırma Merkezi, Ethereum Foundation’ın yanı sıra Protocol Labs, the Interchain Foundation, kripto borsası OmiseGO, DFINITY Stiftung ve PolyChain Capital da bağışçı kurumlar arasında.

Beş-yıllık ön çalışmaların liderliğini bilgisayar bölümü hocalarından Dan Boneh ve David Maziéres yaparken Stanford’ın diğer mühendislik, parçacık fiziği ve hukuk bölümlerinden hocalar da dahil olacak. Blockchain araştırmasının ötesinde, girişim aynı zamanda ekonomideki potensiyel rolünden veri yönetimine kadar birçok blockchain uygulaması hakkında eğitimler düzenleyecek.

Stanford gönderisinde, kriptografi ve bilgisayar güvenlik uzmanı  Boneh “küresel işlemlerde blockchainler gittikçe daha önemli hale gelecek” dedi ve ekledi:

“Stanford bu teknolojiyi geliştirme, uygulama ve anlama konusunda en önlerde olmalı […] Ayrıntılara daldıkça siz de farkedeceksiniz ki bu konu bilgisayar bilimindekilerine ve daha bir çoğuna çok sayıda doktora tezi yazdıracak.”

Blockchain eğitimi dünya çapında birçok üniversitede veriliyor, Şubat’ta Avustralya araştırma üniversitesinde blockchain dersi açılması ve Ripple’ın haziran başında 17 üniversiteye blockchain eğitimi programlarını desteklemeleri için toplamda 50 milyon dolar bağış yapması bunun örnekleri arasında yer alıyor.

Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin 2018 Yılının En Düşük Seviyesinde ve Analiste Göre Hala Gerileyebilir Kripto para piyasası 2018 yılında 2017 yılında yaşanan fiyat eğiliminden çok uzak bir görüntü seyrediyor. 2018 yılına 13 bin dolar seviyelerinden giriş yapan ve Ocak ayı içerisinde 17.400 dolar düzeyine kadar yükselen Bitcoin dün 6.000 doların altını...
Serkan Eser 23 Haziran 2018