Reklamı kapat

Ethereum Ticaret Hacmi Bitcoin’i Geçerek Aniden 8 Milyar Dolara Ulaştı

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 29 Temmuz 2018
0 görüntülenme

Parmak şıklatmasıyla olmuş gibi, bir gecede, ethereum’un ticaret hacmi birden 7,7 milyar dolara yükseldi, ki haberde kullandığımız screenshotları eski kılacak şekilde de artmaya devam etti.

Yeni borsanın piyasaya girişi oldukça ses getirdi. Asya’dan geliyor ve beraberinde de bir takım yenilikler getiriyor. Öyle yenilikler ki, görenlerin kahvelerini dökmelerine dahi sebep olmuş olabilir:

Ethereum’un ticaret hacmi bitcoin’i en son ne zaman geçmişti hatırlamakta zorlanıyoruz. Muhtemelen 2017 baharında.

İlginç bir şekilde, her ne kadar tek bir piyasa sorumlu olsa da, bu kadar yüksek hacimlerin sorumlusu USDT ticaret ortağı:

Bu borsada son 24 saat içinde  5 milyar dolarlık eth-usdt ticareti yapıldı. Bitcoin şimdiden 10 kat daha düşük, neredeyse yarım milyarda. Kalanı zaten çok da önemli değil çünkü bu 5 milyar dolar bizi gerçekten düşündürdü.

Neden ethereum? Neden usdt ortağı? Çin aylarda Solidity için google araştırmaları yaptıktan sonra akıllı sözleşmeleri yeni mi keşfediyor? Çin Merkez Bankası’nın kripto yasağını delmenin yeni bir yolunu mu buldular?

Şu tarz başlıklar: “Ethereum’un blockchain’i eczacılık skandalı sansürünün önüne geçti” gibi haberler dikkat mi çekti?

Soruyoruz çünkü sorular genelde cevaplardan daha iyi. Yine de birkaç cevabımız da var, yine de asıl sorunun cevabını bilmiyoruz: neden ethereum?

Çinli’ler işlemleri tamamen bedava olmadan ama bedava (?) gerçekleştirmenin yolunu buldular. İşlem madenciliği adını verdikleri sistemde işlemin kendisi belli formül üzerinden borsa tarafından yaratılmış token, EXX tokeni gibi, madenciliği yapıyor.

Borsalarda işlemler üzerinden yaratılmış tokenler işlemleri bedava hatta zaman zaman daha bedavadan da öte hale getirebiliyor.

Büyük ihtimalle sebep token istemeleri, çok fazla istemeleri. Bu yüzden sürekli işlem, yada daha iyi ifade etmek istersek “ticaret” yapıyorlar ve token alıyorlar. Ardından token fiyatı üzerinde spekülasyon yaratıp Asya’daki borsa atmosferini daha da canlandırıyorlar.

Ayrıca bir de CNYT var, Çin’in Tether’i. Duvarlar yıkılmak üzere mi? Çin’liler piyasaya tekrar hükmedecek mi? Bu sene sona erdiğinde biz de sorularımızın cevaplarını bulacağız.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın, bizi Twitter‘da takip edin ve Facebook sayfamızı beğenin!

Trustnodes

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

İşte XRP ile Takas Edebileceğiniz 22 Ulusal Para XRP Topluluğu yıllar içinde kaydettiği ilerlemeden çok mutlu. Topluluk, XRP ve Ripple şirketiyle ilgili son gelişmelerden haberdar ediyor. Bu gelişmelerden biri de XRP’nin sayısız global borsada elde ettiği 20’den fazla fiat para takas imkanı sayısı. XRP/fiat pairings...
İmge Açıkbaş 29 Temmuz 2018