Reklamı kapat

Ethereum Vadeli İşlemleri İlk Defa İngiltere’de Hayata Geçiriliyor!

Fatma Bulut
Fatma Bulut 13 Mayıs 2018
0 görüntülenme

Dijital mal varlığı ticareti hizmeti veren Kripto Tesisleri(Crypto Facilities), Ethereum vadeli işlem sözleşmelerini başlatıyor. 

Cuma günü yapılan açıklamaya göre, U.K(İngiltere),  ether(ethereum blockchain’i destekleyen kripto para birimi)’in düzenlenmiş bir platformda işlem görmesini sağlayacak. Yatırımcılar, şirkete göre yatırım fırsatlarını genişletmek ve riskleri daha etkin bir şekilde yönetmek için uzun veya kısa pozisyonlar alabilecek. 

Yeni teklifi ele alan bir bildiride, Kripto Tesisleri CEO’su Timo Schlaefer, eter’in milyarlarca doları aşan günlük işlem hacmiyle, bitcoinden sonra en büyük likit kripto para  olduğunu belirtti. 

Schlaefer ekledi: 

“ETH vadeli işlemlerini piyasaya sürmekten heyecan duyuyoruz. Akıllı kontratların ön planda tutulduğu ethereum ağı, yeni alım satım aracının daha fazla yatırımcı çekeceğini ve pazara daha fazla likidite getireceğine inanıyoruz.” 

Şirket, sözleşmelerini desteklemek için likidite sağlayıcıları Akuna Capital ve B2C2 ile çalışacak. Akuna’nın dijital varlık yöneticisi Toby Allen, yaptığı açıklamada, şirketinin “bu çok ihtiyaç duyulan ürünü görmeyi dört gözle beklediğini” söyledi. 

 Bir etherum vadeli işlem sözleşmesi yaratmak, “kripto mal varlığı çeşidi geliştirilmesinde dev bir sıçrama” diye ekledi. 

B2C2 kurucusu Max Boonen benzer şekilde ethereum adına atılan bu adımı “doğal bir sonraki adım” olarak adlandırıldı. 

“Ethereumda gördüğümüz devam eden evrim ve metalaşma, pazardaki likiditeyi daha da artıracak ve katılımcıların varlıklarını sorunsuz bir şekilde değiştirebilmelerini sağlayacaktır. Bu yeni ürün için likidite sağlamayı dört gözle bekliyoruz” diye de ekledi, 

Bu adım, vadeli işlemler adına atılmış ilk adım da değil. CoinDesk tarafından daha önce bildirildiği üzere  Kripto Tesisleri bitcoin ve XRP vadeli işlem sözleşmeleri sunmakta.

 CoinDesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Morgan Stanley: Bitcoin Finansal Krizin Etkilerini Azaltabilir Morgan Stanley tarafından yayınlanan bir rapora göre, kripto para birimleri ve Bitcoin, bankaların gelecek faiz oranlarını düşürmelerine olanak sağlayabilir,  gelecekteki bir finansal krizin etkilerini hafifletebilir. Morgan Stanley gibi bankalar dahi böyle şeyler söylüyorsa,  krizden kaçınmanın bir yolu olarak Bitcoin ve dijital para birimleri hakkında ciddi olarak düşünmemiz gerekir.   Morgan Stanley...
Fatma Bulut 13 Mayıs 2018