Haberler İyi: Ethereum ve Bitcoin’e Londra’dan Onay Geldi!

Haberler İyi: Ethereum ve Bitcoin’e Londra’dan Onay Geldi!
Haberler İyi: Ethereum ve Bitcoin’e Londra’dan Onay Geldi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birleşik Krallık’ta kripto para yatırımları için önemli bir gelişmede, Finansal Yürütme Kurumu (FCA), WisdomTree’ye Londra Borsası’nda (LSE) iki fiziksel olarak destekli kripto para borsası işlem gören ürününü (ETP) listeleme izni verdi. Bu ürünler, WisdomTree Fiziksel Bitcoin (BTCW) ve WisdomTree Fiziksel Ethereum (ETHW), 28 Mayıs’tan itibaren yalnızca profesyonel yatırımcılara sunulacak.

Ethereum ve BTC’de çığır açılıyor

FCA’nın onayı, Birleşik Krallık’ın finans sektöründe önemli bir dönüm noktasını temsil ediyor. Bu sayede profesyonel yatırımcılar, geleneksel finansal enstrümanlar aracılığıyla kripto paralara daha kolay erişebilecekler. 111 milyar doların üzerinde küresel varlık yönetimiyle New York merkezli varlık yöneticisi olan WisdomTree, öncü yatırım ürünleriyle tanınıyor. Özellikle Bitcoin Fonu (BTCW), ABD’de onaylanan ilk spot Bitcoin ETF’lerinden biriydi. Bu da kripto yatırım alanındaki uzmanlıklarını ve liderliklerini vurguladı.

Ayrıca, FCA’nın onayı, kripto para yatırımlarının yıllardır ihtiyatlı bir şekilde düzenlenmesinin ardından geldi. Ocak 2020’de FCA, bireysel yatırımcıları kriptoların yüksek risklerinden ve volatilitesinden korumak için kripto türevlerini yasakladı. Ancak, kripto ETP’leri Avrupa ve ABD’de kabul gördükçe pazar gelişti.

Bu gelişmenin anlamı nedir?

Mart ayında FCA, finansal kurumların profesyonel yatırımcılar için ETP’leri listelemelerine karşı çıkmayacağını açıkladı. Bu, kripto para pazarının olgunluğunu ve meşruiyetini kabul eden küresel trendlerle uyumlu. LSE’nin ikinci çeyrekte Bitcoin ve Ether ürünlerine yönelik başvuruları kabul etme kararı da bu düzenleyici kaymayı daha da teyit ediyor.

O 9 Altcoin, Borsalarda Listeleniyor! İşte Detaylar

WisdomTree’nin BTCW ve ETHW’nin LSE’de listelenmesi, kritk. Zira profesyonel yatırımcılar için kriptovarlıklarla portföylerini çeşitlendirmek için yeni yollar açıyor. Bu ETP’ler, ilgili kripto para birimlerinin fiziksel tutmalarıyla tamamen desteklenmekte. Bu da her birimin gerçek Bitcoin veya Ether sahipliğini temsil ettiğinden emin oluyor. Her ETP’nin yönetim ücreti 35 baz puan olacak. Bu, piyasada rekabetçi bir orandır. LSE’deki bu lansman, kurumsal yatırımcılar için yatırım seçeneklerini genişletmenin yanı sıra WisdomTree’nin Birleşik Krallık’ın büyüyen pazarındaki konumunu da sağlamlaştırıyor.

Gelecekte neler olacak?

Başlangıçta lansman profesyonel yatırımcılara hitap etse de, FCA’nın değişen tutumu, kritik. Zira bireysel yatırımcı katılımı için potansiyel bir yol olduğunu gösteriyor. Düzenleyici çerçeve uyum sağlamaya devam ettikçe, daha geniş bir yatırımcı yelpazesi nihayetinde bu yenilikçi finansal enstrümanlara erişim kazanabilir. Bu sırada, Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, ABD’de spot Ethereum ETF onayı için büyük beklenti var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Haberler İyi: Ethereum ve Bitcoin’e Londra’dan Onay Geldi!