3 Kez Haklı Çıkan Analist: Ethereum ve Bu 3 Altcoin’e Bakın!

Vural Erkan
Vural Erkan 8 Nisan 2022
1 görüntülenme
eth whales move

Ethereum’un yaklaşmakta olan Birleşme’si, analistlerin artık indirimli nakit akışı değerleme yöntemlerini kullanabilecekleri anlamına geliyor. İşte bu yüzden bir analist Ethereum için %220’ye varan artış görüyor ve 3 altcoin’in bundan faydalanacağını söylüyor.

Ethereum değerleme senaryoları ve fırsatı yakalayacak altcoin’ler

Başarı tahminleriyle tanınan Bloomberg Intelligence stratejisti Mike McGlone’a göre, Etherum’u bir Proof of Work (PoW) modelinden Proof of Stake (PoS)’a çeviren yaklaşan birleşme, ETH’yi önemli ilgi çekebilecek zarif arz/talep dinamikleri ile hisse senedi benzeri bir araca dönüştürecek. Stratejist’in isabetli tahminlerini Kriptokoin.com’un bu makalesinden okuyabilirsiniz.

Bloomberg Intelligence’ın son raporunda stratejist, ücretlerin yaklaşık %70’inin geri satın almaya benzer şekilde yakılacağını, geri kalanının ise ödül veya temettü olarak pay sahiplerine dağıtılacağını belirtiyor. Stratejist, şu açıklamayı yapıyor:

Blockchain’lerin doğrudan maliyeti yoktur. Bu nedenle gelir, kârı temsil eder ve P/E katları gibi geleneksel finansal oranların kullanılmasına izin verir.

Ethereum

Konsensüs mekanizmasındaki değişiklik, artık Ethereum değerlemesinde P/E benzeri yöntemlerin uygulanmasına izin veriyor. Bloomberg raporunda, stratejistler Ethereum için bir değerleme aralığı bulmak için üç farklı indirgenmiş nakit akışı analizi yöntemini kullanıyor.

Temel senaryo, ilk tahmin döneminin son yılındaki serbest nakit akışlarının büyüme oranının süresiz olarak devam edeceğini varsayan sürekli büyüme yöntemi. Bu yöntemi kullanarak, ETH’nin şu anki seviyesi olan 3.300 dolara kıyasla 6.128 dolarlık bir değeri var. İkinci ve daha ihtiyatlı tahmin, ETH’nin 5.539 dolar, yani raporun yayınlandığı zamandan %90 daha yüksek bulan ‘H-modeli’ni kullanmaktan elde ediliyor.

Son yaklaşım, bir dizi kat kullanarak nakit akışlarını tahmin eden bir fiyattan kazanca çıkış yönteminin kullanılması. Apple’ınkine benzer şekilde, 25 katın katı çıkışa dayalı olarak, ETH şu anda bulunduğu yerden yaklaşık %220 daha yüksek olan 9.328 dolar değerinde olmalı. Ve Ethereum’un Apple’dan daha yüksek bir büyüme profiline sahip olduğu düşünüldüğünde Mike McGlone’a göre, bu oldukça muhafazakar. Stratejist, üç DCF yönteminin toplulaştırılmasının, mevcut seviyelerden %140 daha yüksek olan 6.998 dolarlık bir ortalama değer sağladığını belirtiyor.

Ethereum

Cesaret verici bir işaret, geçen ay altcoinler’deki güçlü ralli. Rapora göre, Solana (SOL), Terra (LUNA) ve Avalanche (AVAX) dahil olmak üzere birçoğu, Mart ayında Bitcoin’den 1,5 ila 2 kat daha yüksek getiriler yayınladı. Mike McGlone, “Teknik genişlikteki bu gelişme, risk iştahının geri döndüğünün sağlıklı bir işaretidir” değerlendirmesini yapıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

1204423
3 Analist: Altın Fiyatları Bu Seviyelere Düşüyor! Altın fiyatları Perşembe günü üç seansta ilk kazancını kaydederek bir haftanın en yüksek kapanışını yaptıktan sonra Cuma günü bu seviyede yatay seyrediyor. Ricardo Evangelista’ya göre altın fiyatları iki karşı güç arasında ActivTrades kıdemli analisti Ricardo Evangelista Perşembe...
Vural Erkan 8 Nisan 2022