“Ethereum Buharı Kaybederken Yatırımcılar Bu 2 Altcoin’e Taşınıyor!”

eth 5
eth 5
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyasa uzmanı Roland Guirdonan, yatırımcıların Solana’ya (SOL) ve Cardano’ya (ADA) taşındığını söylüyor. Analiste göre bunun nedeni Ethereum yatırımcılarının zor bir Eylül ayı geçirmesi. Ayrıca, yeni ağların işlem ücretleri ve hızları Ethereum’a göre oldukça uygun. Bu avantajları birkaç maddede değerlendirebiliriz.

Ethereum geliştiricileri diğer altcoin projelerine geçiyor!

Ethereum’un kaybettiği trend, analiste göre DApp’lere yönelmek isteyen yatırımcıların Cardano gibi platformları tercih etmesine neden oluyor. Ayrıca, son zamanlarda kripto topluluğu Solana’yı güçlü bir marka olarak algılamaya başladı. Solana Blockchain’in avantajları dışında sadece bir yılda %4.800 büyümesi dikkat çekiyor.

CoinMarketCap verilerine göre Ethereum Eylül ayını %16 düşüşle kapattı ve Haziran’dan bu yana en büyük ikinci düşüşünü kaydetti. Solana, son 1 yılda %4.8000 değerlenirken, Ethereum’da bu oran %830’du. Ancak yine de hem yatırımcılar hem de geliştiriciler, Ethereum için özellikle sıkıntılı bir süreç olan Eylül ayındaki roller-coaster yolculuğu nedeniyle endişeli. Analiste göre EIP-1559 yükseltmelerine rağmen yüksek işlem ücretleri ve yavaş ağ hızı sorun olmaya devam ediyor. Bu arada, “Ethereum katilleri” olarak adlandırılan diğer Blockchain’ler, Ethereum’un zayıf yönlerini değerlendiriyor.

Ripple Kâhini: Bu 3 Altcoin, Dibe Vurup Ordan Sıçrayabilir!

Sonuç olarak, Ethereum’a kıyasla daha ucuz ve daha hızlı işlemler nedeniyle Solana, NFT ve DeFi ekosistemleri arasında daha popüler hale geliyor. Solana’nın web sitesine göre platform, 0,00025 dolardan saniyede 50.000 işlem (TPS) gerçekleştiriyor. Ethereum’daki hız yaklaşık 13 TPS’dir ve ücretler Solana’dan (SOL) çok daha yüksektir. Ancak Ethereum’un kozu güvenliğidir. Uzman, Ethereum Blockchain bu konuda kendini ispatladığını belirtirken, Solana’nın geçen ay botların sel işlemlerinden kaynaklanan bir hizmet reddi saldırısında ağır darbe aldığını vurguluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

“Ethereum Buharı Kaybederken Yatırımcılar Bu 2 Altcoin’e Taşınıyor!”