Ethereum Yatırımcıları Bu Tarihe Dikkat: İşte Seviyeler ve Olacaklar!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 22 Temmuz 2021
0 görüntülenme
Ethereum Reuters 1

Ethereum, devam eden bir yükseliş trendiyle birlikte kendini daha üst seviyelere çıkarmayı başardı. Lider altcoin’in performansına en büyük destek Elon Musk’un ETH sahibi olduğunu açıklamasıyla geldi. Ve fiyat şu anda 2.000 doların hemen üzerinde işlem görüyor. Analist “Haripriya Sureban”ın ETH için ön gördüğü kritik seviyeleri inceliyoruz.

Ethereum (ETH)’u bekleyen kritik seviyeler

Hafta başında 1.700 dolar seviyelerine geriledikten sonra 1.720 dolara kadar güçlenen Ethereum, yükselişini güçlendirdi ve pozitif bir trend yakaladı. 1.800 ve 1.850 dolar seviyelerinin üzerine çıktıktan sonra, bu seviyeleri de desteğe dönüştürmeyi başardı ve bölgede yeni alıcılarını buldu. 100 saatlik SMA da elde edilen 1.900 üzeri kapanışta, ETH fiyatını 2.000 doların üzerine kadar ulaştırdı. Ancak, bu bölgede uygun kapanış sağlanılmadı ve 2.033 dolara yakın bir yükselişin ardından fiyat şimdi aşağı yönlü ilerliyor.

Ethereum Ortağı: Bu Altcoin, Ağustos'tan Önce Çok Yükselecek!

Güncel durumda ise ETH, 2.020 dolardan işlem görüyor ve kritik direnci 2.000 dolarla mücadele ediyor. Analiste göre daha fazla yukarı yönlü bir ivmeyi doğrulamak için, 2020 doların üzerinde zaman geçirmesi önemli. Boğaların bir sonraki durağı olacak 2.050 dolar, analiste göre ardından 2.100 dolar direncine sürükleyebilir. Aynı zamanda, sonraki hedeflerde 2.200 dolarda bulunuyor.

Aksi yöndeki senaryoda, 2.020 doların altında bir düşüş eğilimi olması durumunda, analiste göre 1.970 dolar ETH‘yi karşılayacak önemli bir destek bölgesi. Sonrasında aşağı yönlü devam eden fiyatlar, 1.920 dolar ve 1.900 dolar desteklerini test edecek. Analiste göre daha fazla kayıp, 1.850 dolarlık destek bölgesine doğru kısa vadeli bir düşüşe zemin hazırlayabilir.

Ethereum ve Solana: Hangi Altcoin Projesi?

London HardFork’u yaklaşıyor

Ethereum’un London Hardfork’u, Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere 4 Ağustos’ta yayınlanacak. “London Hard Fork” yükseltmesi, heyecanla beklenen Ethereum 2.0’a bir adım daha yaklaştıracak ve mevcut PoW mekanizmasını, daha verimli ve doğa dostu PoS’e dönüştürecek.

Bu güncellemeler de 5 adet EIP mevcut olacak. EIP 1559 ve EIP 3554 bunların en çok bilinenlerindendir. Ücretlerin bir kısmını yakan revize edilmiş ücret yapısı nedeniyle, birincisinin ETH’yi daha az enflasyonist hale getirmesi bekleniyor. Aynı zamanda, madenci gelirlerini azaltma potansiyeline sahip olduğu için bu fikir tartışmalara da yol açtı. Mevcut PoW mekanizmasının, gelecek PoS güncellemesine hazırlık olarak EIP 3554 tarafından “dondurulması” muhtemeldir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

shutterstock 774009862
Enjin Coin (ENJ) Büyük Bir Rallinin Eşiğinde Mi? Geçtiğimiz saatlerde, Enjin Coin, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne kabul edilen ilk NFT şirketi olduğunu duyurdu. Blockchain platformu şimdi, BM’nin sürdürülebilirlik ve eşitlik amaçlarını desteklemek için NFT token’larını kullanmanın yollarını araştıracak. Doğa dostu olmak adına sayısız anlaşmaya...
Buğra Çağlar 22 Temmuz 2021