Reklamı kapat

EIP-4626 Nedir? Ethereum Yatırımcılarının Bilmesi Gerekenler!

Vural Erkan
Vural Erkan 9 Mayıs 2022
0 görüntülenme
shutterstock 2151005499

Yeni Ethereum token standardı EIP-4626, getiri getiren tokenlerin oluşturulmasına izin verebilir. Bu standartla, tek bir Ethereum ERC-20 tokeni, küresel merkezi olmayan finans (DeFi) ekosisteminin bel kemiği unsurları olan kasalara benzer şekilde hareket edecektir. O halde EIP-4626 Nedir?

Tokenleri kasalara dönüştürmek: EIP-4626 ile tanışın

Stack3 DAO platformunun kurucu ortağı olan ve Twitter’da 0xSassun olarak tanınan Ethereum (ETH) geliştiricisi ve uzmanı, geçen ay lider altcoin Ethereum (ETH) için en sıra dışı teklifin faydalarını Twitter’dan paylaştı.

ERC-4626 oyunun kurallarını büyük ölçüde değiştirecek ve DeFi kullanıcılarının %99’u bunun üzerinde uyuyor. Kısacası ERC-4626, Tokenized Vault Standardıdır.

Kısacası, bu teklif yeni Ethereum tabanlı token standardı olan ERC-4626‘yı tanıtacak. Bu tokenler, DeFi segmenti için kasaları, verim taşıyan mekanizmaları değiştirebilecek. Modern getiri sağlayan tokenler, kullanıcılarına, temeldeki likidite havuzlarının büyümesiyle ilişkili olan periyodik ödülleri garanti ediyor.

Bununla birlikte, verim taşıyan tokenlerin üzerine DeFis oluşturmak şu anda oldukça zor. Bütünlüklerini sağlamak için mühendislerin birden fazla saldırıya dayanıklı ‘bağdaştırıcı’ yazması gerekiyor. Yazılım geliştiriciler, EIP-4626’nın onaylanması durumunda bu tür mekanizmaların ‘Lego benzeri’ bir şekilde geliştirileceğini de ifade ediyor.

Ethereum (ETH) gazileri eksantrik teklifi destekliyor

0xSassun tarafından açıklandığı gibi, ERC-4626’nın uygulanması, farklı DeFi protokollerinin birlikte çalışabilirliğini artıracak ve geliştirme karmaşıklığını ve çabasını azaltacak. Ayrıca bu güncelleme, akıllı sözleşmelerin güvenliğini ve denetlenebilirliğini de getirecek. Bu nedenle, deneyimli Ethereum (ETH) geliştiricileri yaklaşmakta olan yeniliği destekliyor. Yani, Fei Protokolü’nden (FEI) Joey Santoro, Yearn.Finance (YFI) protokolü ve VC ağır sıkletler Paradigma temsilcileri tarafından onaylandı.

Ethereum

Bu gelişmeler olurken Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere lider altcoin, piyasada kan kaybetmeye devam ediyor. Yazının yazıldığı sıralarda CoinMarketCap verilerine göre Ethereum, son 24 saat içinde %4,48 değer kaybederek 2.559 dolara geriledi. Kripto liginde Bitcoin’den sonra gelen altcoin, yaklaşık 6 ay önce görmüş olduğu yaklaşık 4.900 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden %47,74 uzakta bulunuyor. Bakalım yeni gelişmeler, Ethereum’un derdine deva olabilecek mi?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

IoTeX
IoTeX Nedir? IOTX Coin Nasıl Alınır? IoTeX nedir? IoTeX, fiziksel ve dijital dünyayı nesnelerin interneti (IoT) ve blockchain teknolojisi aracılığıyla birbirine entegre etmeyi amaçlar. Bu makalede IoTeX nedir, ne sunar, IOTX coin nedir, nasıl alınır, ne için kullanılır gibi sık sorulan soruların yanıtlarına...
Kriptokoin.com 9 Mayıs 2022