Reklamı kapat

Ethereum Yıl Sonunda 2500 Doları Görebilir

Fatma Bulut
Fatma Bulut 30 Nisan 2018
0 görüntülenme

Yatırım ve varlık yönetimi hizmeti veren, bağımsız finansal danışmanlık şirketi deVere Group, yıl sonunda Ethereum‘un (ETH) değerinin 2,500$’I ulaşabileceğini tahmin etti.

Finansal danışmanlık şirketi (deVere Group) ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’un, kripto paraların git gide benimsenmesi ve akıllı sözleşmelerde kullanımının artması sayesinde dört katına varabilecek kayda değer bir artış gösterebileceğini söyledi.

deVere Group’un kurucusu ve CEO’su Nigel Green Marketwatch’a konuştu;

“Ethereum’un değerinin bu sene kayda değer biçimde artacağı ve 2018’in sonuna doğru 2,500$’a ulaşacağı 2019 ve 2020’de de artmaya devam edeceği öngörülüyor. Bu genel ilerleme üç ana gelişmeyle beslenecek. Birincisi, artık çok daha fazla platform Ethereum’u bir alış-veriş aracı olarak kullanıyor. İkincisi, Ethereumla birlikte artan akıllı sözleşmeler, ve üçüncüsü bulut bilişimdeki (cloud computing)  merkezsizleşme.”

Green ayrıca kripto paralara market regülasyonun gelmesinin an meselesi olduğunu söyledi. Green’e göre bu gelişmenin sonucunda markete olan güven ve yatırımcı güvenliği artacak. Bu haberin yapıldığı zamanda, Ethereum 64.7$ milyarlık piyasa değeriyle 653.66$ dolardan işlem görüyordu.

Geçtiğimiz Aralık ayında Bitcoin’in rekor kıran toplanışını takiben Green tahminlerde bulundu:” Önümüzdeki haftalarda Bitcoin’in keskin hareketlerle ve buna takiben sonradan gelen düzelişlerle iniş çıkışlarını görmeyi umabiliriz.”

Bu ayın başlarında, Bitcoin‘e karşı olan iyimser tahminleriyle tanınan Fundstrat’ın kurucu ortağı Tom Lee CNBC’ye yaptığı açıklamalarla Bitcoin’in fiyatının yıl sonunda 25.000$’a ulaşabileceğini belirterek lider kripto-paranın değerinin artacağına yönelik tahminlerini yineledi.

Coin Telegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Google’un Kurucusu: Ethereum ile Yeni Bir Çağa Girdik Dünyanın en başarılı şirketlerinden biri olan Google’ın ortak kurucusu Sergey Brin, programlamadaki patlamanın bizi “teknoloji rönesansı” denilen bir çağa götürdüğünü açıkladı. Yatırımcılara yazdığı yazıda Brin şu ifadelerde bulundu: “Her ay oldukça etkili yeni aplikasyonlar ve dünyayı değiştiren...
Egehan Karışman 30 Nisan 2018