Reklamı kapat

Ethereum’u Bitcoin’e Tercih Etmek İçin 3 Neden

Egehan Karışman
Egehan Karışman 16 Haziran 2018
0 görüntülenme
Dijital paralara odaklı bir yatırım firması olan BKCM LLC’nin CEO’su ve kurucusu olan Brian Kelly, Ethereum’un Bitcoin’den daha iyi bir yatırım olduğunu söyledi ve bunu 3 nedenle açıkladı.

ETHEREUM VADELİ İŞLEMLERİ

İlk olarak Kelly Ethereum vadeli işlemlerinin oldukça yakın olduğunu söyledi, yakın zamanda ise ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) resmi olarak Ether’in bir menkul değer olmadığını ve olmayacağına karar verdi – böylece toplam piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kriptoparanın önündeki en büyük engel kaldırılarak kurumsal yatırımcılara önü açılmış oldu.

Kelly, SEC’in kararıyla ilgili şu ifadelerde bulundu:

Ethereum vadeli işlemlerinin pek uzak olmadığı düşünülebilir. Zaten bir Ethereum endeksi mevcut.

“CBOE, SEC’in kararının Etherium vadeli işlemleri önündeki engeli kaldıracağını söylüyor.”

Ancak Kelly’nin bahsetmediği şey, Ethereum vadeli işlemlerinin başlaması bu kriptoparanın değerini düşürebilir.

Bitcoin işlem sözleşmesinin yürürlüğe girmesinden beri ilk ve en baştaki kriptoparanın değerini oldukça düşürdü – ayrıca pek çoğu piyasa fiyatlarını manipüle ettiği nedeniyle yatırım araçlarını suçluyor.

AUGUR

İkinci olarak Kelly augur platformunu Ethereum’un Bitcoin’e oranla hızla artmasının nedeni olarak gösteriyor.

Bir analistin tanımına göre:

Bu, merkezi olmayan bir tahmin piyasasıdır. Bu platformla ilgili ilginç olan şey ise belki de Ethereum’un üstünde olan merkezi olmayan en büyük uygulama olmasıdır. Eğer augur sistemi yavaşlatmazsa, genel anlamda Ethereum için olumlu olabilir.

 

PROOF-OF-STAKE’ GEÇİŞ

Son olarak Kelly Ethereum’un hardware madenciliğinden software madenciliğine olan olası günvellemesini kriptoparanın devam eden artışının itici bir faktörü olduğunu söylüyor:

Proof of work isimli hardware madenciliğinden, proof of stake isimli software madenciliğine geçmeleri bekleniyor.

Ethereum’un yaratıcısı Vitalik Buterin de geçtiğimiz günlerde Ethereum’un hem birinci katman hem de ikinci katmandaki ölçeklenebilirlik gelişmelerinin birbirine katkısı bulunacağını – nihayetinde ise sistemin kaldırabileceği kullanıcı sayısı artarak maksimum güvenli kapasite 100 kat artacaktır:

Eğer Sharding’den 100 kat ve Plasma’dan da 100 kat eklerseniz, ikisi birlikte 10,000 kat bir ölçeklenebilirlik artışına sebep olur.

What is a Better Investment, Bitcoin or Ethereum?

Yine de, Ethereum ve Bitcoin’in birbiriyle rekabet halinde olmadığını belirtmek gerekiyor. Ethereum platformuna yapılan güncellemelerin EOS gibi rakiplerine daha çok katkısı bulunurken, Bitcoin hem değer transferi hem de değer saklama aracı olarak en üst sırada yer alacaktır.

Bitcoinist

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ethereum Kurucusu Buterin’den Bitcoin’in Yaratıcısı Hakkında Açıklama Ethereum white paper’ının yazarı ve Ethereum Vakfı kurucu ortaklarından Vitalik Buterin, ana akım medyada yer alan ve Buterin’in Bitcoin’in yaratıcısının Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) olduğunu düşündüğü yönündeki haberlere açıklık getirdi.  15 Haziran tarihinde İngiltere...
Serkan Eser 16 Haziran 2018