Ethereum’un Kurucusu Bloomberg En Etkileyici 50’de

Egehan Karışman
Egehan Karışman 5 Aralık 2017
2 görüntülenme

Bloomberg geleneksel yılın en etkileyici 50 insanını yayınladı, ve bu yılın listesinde Ethereum’un kurucusu olan Vitalik Buterin de bulunuyor. Bloomberg’in Top 50 listesi geçen yıl endüstriye yön veren önemli isimleri de barındırıyor. Buterin’in listedaşları arasında Amazon‘un kurucusu CEO Jeff Bezos, Suudi Arabistan‘ın veliaht prensi Mohammed bin Salman ve SpaceX ve Tesla’nın CEO’su milyarder Elon Musk da bulunuyor.

Listeye Buterin’in katılması şaşırtıcı olmamalı. Kripto para piyasası patladı, bu da Bitcoin ve Ethereum’u ana akımın gölgesinden dışarı çıkardı. Ethereum’un kendisi geçtiğimiz günlerde 470$’ı aşarak en yüksek değerine ulaştı.

Ethereum’un Etkisi

Teknoloji harikası çocuk yalnızca 23 yaşında olsa da, yarattığı devrimsel teknoloji girişimci şirketler ve dünya çapındaki bilgisayar programcılarıyla birlikte finans endüstrisinde dalgalar yaratıyor. Bitcoin’den sonra yaratılan Ethereum platformu bir çok kitlesel fonlama ve finansal kaynak endüstrilerinden ilgi çekiyor. Listenin yapımcılarına göre:

“Ethereum sayesinde bilgisayarların parayı başaşağı etme potansiyeli Wall Street’in ilgisini çekmeye devam ediyor. Hatta şirketlerin bir gelişmeyi nasıl finanse ettiğini değiştiriyor. Ether initial coin offering‘lerin satın alınmasında popüler bir araç. ICO’lar geleneksel girişim sermayesi yollarını ve halka arzı (ve menkul kıymet düzenlemesini) es geçiyor. Ether’ler blokchain girişimlerinin bu yıl 3$ milyardan fazla biriktirmesini sağladı.”

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

IOTA Yüksek İşlem Hacmiyle Ethereum ve Bitcoin Cash’i Solladı Internet of Things üzerine inşa edilerek dünya üzerindeki data kullanımı alanlarını ve verimini arttırmaya çalışan IOTA’yı, artık sanırım hepiniz duydunuz. Geçtiğimiz ay içerisinde Güney Kore piyasalarında işleme girerek rüzgarı arkasına alan IOTA, Microsoft’un da içerisinde bulunduğu konsorsiyum...
Serkan Eser 5 Aralık 2017