Reklamı kapat

Exclusive Coin Nedir? EXCL Ne İşe Yarar?

Kriptokoin.com
Kriptokoin.com 15 Ağustos 2022
0 görüntülenme
Exclusive Coin Nedir? EXCL Ne İşe Yarar?

Exclusive Coin nedir? Exclusive Coin, düşük işlem ücretleri ile hızlı, açık kaynaklı işlemler yapmayı mümkün kılan bir kripto para birimidir. Bu makalede Exclusive Coin nedir, ne sunmaktadır, EXCL nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, sizin için hazırladık.

Exclusive Coin nedir?

Exclusive Coin, Bitcoin benzeri bir kripto para birimi olarak 2014 yılında piyasaya çıkmıştır. Token, piyasada yer alan ilk gizlilik odaklı varlıklardan biridir. Tıpkı Monero gibi, kullanıcıların işlemlerini anonim hale getirebilmesini sağlar. Anonim işlemler, devlet, şirket veya kişiler tarafından izlenemeyen özel işlemlerdir. Bununla birlikte EXCL, oldukça hızlı bir biçimde çalışır. Ancak, bunun karşılığında ödenen işlem ücretleri oldukça düşüktür. Son derece merkeziyetsiz ve açık kaynaklı bir ağ olarak çalışmaktadır. Ayrıca piyasada sınırlı sayıda bulunan masternode temelli bir platform olarak varlığını sürdürmektedir. Platformun EXCL isimli bir yerel kripto para birimi de mevcuttur.

Exclusive Coin ne sunmaktadır?

Exclusive Coin, birkaç masternode platformundan biridir. Bu, Blockchain’i çalıştırmak ve blokları iletmek için bir bilgisayar cüzdanı kullandığı anlamına gelir. Dahası, masternode’lar ek güvenlik ve hız katmanı sağlar. Exclusive Coin cüzdanlarından kullanıcılar, doğrudan EXCL satın alabilmekte ve yerel karıştırma özelliğinden yararlanabilmektedir. Yerel karıştırma, kullanıcının cüzdanındaki varlıkları karıştırarak ek gizlilik ve anonimlik sağlamaktadır. Bunu ise, DarkSend protokolü aracılığıyla yapmaktadır. Bunlara ek olarak ağ, kripto alanındaki en eski Proof-of-Stake konsensüs mekanizmasını kullanır.

EXCL nedir? Ne işe yarar?

EXCL coin, Exclusive Coin projesinin yerel kripto para birimidir. Çeşitli kullanım durumlarına sahip olan bu altcoin’in, tarihi oldukça eskiye dayanmaktadır. EXCL’nin kullanım durumları oldukça fazladır. İlk olarak kripto para, tamamen anonim bir biçimde işlem gerçekleştirmeye izin verir. Ayrıca, oldukça düşük işlem ücretlerine karşılık son derece hızlı çalışmaktadır. EXCL ile ağda yapılan işlemler 60 saniyelik blok süreleriyle doğrulanmaktadır.

Bununla birlikte ağ, Proof-of-Stake mekanizmasını kullandığı için, EXCL stake edilebilmektedir. EXCL staking, kullanıcıların, tokenlerini belirli bir vadeyle kilitlemesi anlamına gelir. Bu yöntemde vade sona erdiğinde, kullanıcılar ek EXCL token ödülleri kazanır. Ödüllerin miktarı, kullanıcının ne kadar varlığı kilitlediğine bağlı olarak değişir. Son olarak, EXCL sahipleri, ağın merkeziyetsizliğini sağlamak için DAO’ya katılım sağlayabilmektedir.

Exclusive Coin nedir? EXCL nasıl alınır?

Exclusive Coin ile ilgilenen yatırımcılar EXCL satın almak için tokenin listelendiği bir borsaya erişmelidir. EXCL mevcut olarak Bittrex, CryptoBridge, OpenLedger, Upbit gibi kripto para borsalarında işlem görmektedir. Yatırımcılar, bu borsalardan birine üye olmalı ve oluşturdukları hesabı doğrulamalıdır. Ardından cüzdanlarına EXCL paritelerine uygun bir varlık yatırarak, tokeni satın alabilmektedirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Wink Nedir? WIN Coin Ne İşe Yarar?
Wink Nedir? WIN Coin Ne İşe Yarar? Wink, daha önce TRONBet olarak bilinen Wink, TRON ağı üzerine kurulan Blockchain tabanlı bir oyun platformudur. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “Wink nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz. Wink nedir? Ne...
Kriptokoin.com 15 Ağustos 2022