Liste Açıklandı: İşte Eylül’de İzlenecek 10 Altcoin!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 Eylül 2021
20 görüntülenme
bic artwork Beginner s Series Cryptocurrency 1

Eylül ayı tarihli, altcoin projelerinin fiyatları üzerinde olumlu bir etkisi olabilecek ilginç gelişmelere sahip 10 kripto para birimine göz atıyoruz. Listede, altcoin’lerin mainnet duyurularını ve analist Valdrin Tahiri’nin teknik analizlerini bulabilirsiniz. 12 Eylül’de gerçekleşmesi beklenen Cardano’nun Alonzo hard fork’u ile başlayalım…

Altcoin Cardano (ADA) 12 Eylül’ü bekliyor

Cardano, aynı zamanda Ethereum (ETH)’un kurucu ortağı olan Charles Hoskinson tarafından 2017 yılında kuruldu. İşlemleri için ADA’yı kullanan bir PoS platformudur. PoW konsensus mekanizması yerine PoS kullanan en büyük Blockchain platformlarından biridir. Alonzo testnet Mayıs ayında başlatıldı ve hard fork’un 12 Eylül’de gerçekleşmesi bekleniyor. Blockchain üzerinde merkezi olmayan uygulamaların (dApp’ler) oluşturulmasına izin vererek potansiyel olarak ETH’ye rakip olacak. Cardano zirvesi 25 Eylül’de yapılacak ve yedi etkinlik ve 20 yerel buluşma olacak.

Teknik kısımda, ADA, 20 Temmuz’da 1,02 doların en düşük seviyesinden işlem gördüğünden beri yükseliyor. Şimdiye kadar, 2 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,08 dolara ulaştı. Bu hafta ağ, yeni testnet lansmanı sırasında yeni ERC-20 dönüştürücüsünü test edecek. tADA yukarı doğru hareket etmeye devam ederse, bir sonraki direnç 1,61 harici Fib geri çekilme direnç seviyesi olan 3.34 dolar olacaktır.

KAVASwap piyasaya sürüldü

Kava.io, merkezi olmayan bir finans (DeFi) kredi platformudur. Üç ana kullanım durumu, kullanıcıların kripto paralara yatırım yapmasına, kazanmasına ve ödünç vermesine olanak sağlamasıdır. Bu tür diğer platformlara göre ana satış noktalarından biri, cross-chain kripto para birimlerini desteklemesidir. 28 Temmuz’da yeni testnet yayınlanmasından sonra, mainnet’in Eylül ayında yayına girmesi bekleniyor. Bundan hemen önce KAVASwap 1 Eylül’de piyasaya sürülecek. Bu, DeFi, Blockchain’ler ve finansal hizmetler arasında köprü kuran bir likidite merkezidir.

Eylül'de İzlenecek 10 Altcoin Projesi!

KAVA, 24 Temmuz’da alçalan bir direnç çizgisinden çıkışından bu yana yukarı doğru hareket ediyor. 22 Ağustos’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmaya devam etti. 27 Ağustos’ta 7.30 dolarlık yatay destek alanını doğruladıktan sonra, başka bir yukarı hareket başlattı ve üç gün sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 9.21 dolara ulaştı. Ne MACD ne de RSI kesin bir zayıflık belirtisi göstermiyor. Bir sonraki direnç 11.90 dolarda bulunuyor.

Altcoin Zilliqa (ZIL) bu özellikleri kazandı:

Zilliqa, saniyede binlerce işlemi sonuçlandırma yeteneğine sahip halka açık bir Blockchain’dir. Bunu, ölçeklenebilirlik sorununu çözmeye yardımcı olan sharding tekniğini kullanarak yapar. Ayrıca, Zilliqa platformu çok sayıda dApp’e ev sahipliği yapar ve ayrıca yield farming ve stake etmeye izin verir. ZIL, 1 Eylül’de bir ağ yükseltmesini tamamladı: Yükseltme, aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, farklı alanlarda ağ performansını büyük ölçüde artıracaktır:

  • Bellek temizleme
  • Ağ kararlılığı
  • PoS gönderme işlemi
  • Node senkronizasyonu

Altcoin ZIL, 14 Ağustos’tan bu yana 0.115 dolar direnç alanı tarafından sürekli olarak reddedildi. Red, hem RSI hem de MACD’de düşüş eğilimi ile birleştirildi. Buna ek olarak, ZIL yükselen bir destek çizgisinden ayrılıyor gibi görünüyor. Bu nedenle, analiste göre potansiyel olarak kırılmadan önce kısa vadede 0,085 dolara doğru düşmeye devam etmesi olasıdır.

ICON (ICX) airdrop’u 25 Eylül’de sona eriyor

ICON, esas olarak dApp’ler için kullanılan bir Blockchain protokolüdür. Ana odak noktası birlikte çalışabilirliktir. Bu nedenle, farklı Blockchain’lerin birbirleriyle çalışmasına yardımcı olur. Platform, akıllı sözleşmeler yürütebilen yerel kripto para birimi ICX’i kullanıyor. Ayrıca, yetkilendirilmiş “Proof of Contribution (PoC)” adı verilen yeni bir protokol kullanır. 31 Ağustos-25 Eylül tarihleri ​​arasında bir topluluk airdrop’u gerçekleştirilecek. ICON Blockchain’inin çeşitli kullanıcılarına, daha spesifik olarak likidite ve aktif seçmenlere OMM token’leri sağlayacak.

Eylül'de İzlenecek 10 Altcoin Projesi!

Altcoin ICX fiyatı, 20 Temmuz’dan bu yana artan bir destek çizgisiyle birlikte yükseliyor ve 23 Ağustos’ta 1.61 dolara ulaştı. Ancak, bir kez daha destek hattına geri düştü. Buna ek olarak, MACD ve RSI düşüş eğilimi gösteriyor. En yakın destek 1,13 dolarda bulunurken, bir sonraki direnç 1,95 dolarda.

Altcoin Terra (LUNA)’nın Columbus-5 mainnet’i 9 Eylül’de başlayacak

Terra, küresel ödeme sistemlerine güç sağlamak için stablecoin kullanan bir Blockchain’dir. Bu nedenle fiat para birimlerinin istikrarını, kripto para birimlerinin hızı ve merkez oluşunu birleştirmeyi amaçlamaktadır. Yerel token, Blockchain’deki stablecoin fiyatını dengelemek için kullanılan LUNA’dır. Ayrıca, yönetişim tekliflerinde oy hakları için kullanılır. 13 Ağustos’ta başlatılan test ağının ardından, Columbus-5 mainnet yükseltmesi 9 Eylül’de başlayacak. Pay getirilerini artırmak için bunları yakmak yerine temettü takas ücretlerini içeren çok sayıda güncelleme sunacak. Buna ek olarak, oylama süreçleri için gas verimliliğini optimize edecek.

Eylül'de İzlenecek 10 Altcoin Projesi!

Altcoin LUNA, 1 Ağustos’ta alçalan bir direnç çizgisinden ayrıldığından beri yukarı doğru hareket ediyor. 29 Ağustos’ta tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 36.89 dolara ulaştı. En yüksek seviye, 1,61 harici Fib geri çekilme direnci seviyesinin hemen üzerinde yapıldı. Hem MACD’de hem de RSI’da, potansiyel bir trendin tersine çevrildiğinin bir işareti olan bazı düşüş eğilimi var. Bir sonraki direnç alanı 52.50 dolar. Bu hedef, 2.61 harici Fib geri çekilme direnç seviyesidir.

Coti Network (COTI)

COTI, kullanıcıların kendi ödeme sistemlerini oluşturmalarına izin vermeye odaklanan bir Blockchain platformudur. “Trustchain” adlı yeni bir konsensus algoritması kullanır. Algoritma, makine öğrenimine dayanır ve saniyede 100.000’den fazla işlemin işlenmesine izin verir. COTI, Eylül ayında on-chain akıllı sözleşmelerin dağıtımıyla başlayacak. Off-chain akıllı sözleşmeler yürüten diğer birçok Blockchain projesinin aksine COTI, akıllı sözleşmeleri için tamamen merkezi olmayan on-chain işlemler sağlayacaktır. Akıllı sözleşmeler Eylül ayında uygulanacak olsa da, bunları COTI altyapısına dağıtma yeteneği 3. çeyreğin sonunda gelebilir.

Altcoin

COTI, 25 Ağustos’ta uzun vadeli azalan paralel bir kanaldan çıktı ve aynı gün 0,49 dolara ulaştı ve tam %48’lik bir yükseliş kaydetti. Ancak, 0.786 Fib geri çekilme direnç seviyesi tarafından reddedildi ve o zamandan beri aşağı doğru hareket ediyor.

Altcoin IOST (IOST), son çeyrekte yeni bir mainet’e başlayacak

IOST, son derece hızlı, merkezi olmayan bir Blockchain ağıdır. Kendi cüzdanlarını ve node’lerini kullanır. Ayrıca, “proof of believability” adı verilen yeni bir konsensus protokolü kullanır. Ağın yerel token’i IOST’dir. Ağ ayrıca Efficient Distributed Sharding, Atomix ve Micro State blokları gibi farklı yenilikçi teknolojileri de barındırıyor. 2021’in üçüncü çeyreği, yeni bir mainnet yükseltmesini başlatacak ve ağ, kullanılabilirliği artırmak için küresel ve mobil ekiplerle ortaklık kuruyor. Son olarak, yeni bir NFT pazarını tanıtacak.

Altcoin

Altcoin IOST, 11 Ağustos’ta artan bir paralel kanaldan çıktı ve 20 Ağustos’ta (yeşil simge) destek olarak doğrulamak için geri döndü. Şimdiye kadar, 25 Ağustos’ta 0.048 dolara ulaştı. Ancak, 0.045 dolarlık yatay direnç alanını geri alamadı ve o zamandan beri aşağı doğru hareket ediyor. Kanalın direnç çizgisini bir kez daha destek olarak doğrulamak için potansiyel olarak geri dönüyor. Çizgi ayrıca 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesiyle de örtüşüyor.

Zeroswap (ZEE)

Zeroswap, merkezi olmayan bir değişim toplayıcı protokolüdür. Bu, kullanıcıları Blockchain üzerinde işlem yaptıkları için ödüllendirdiği ve merkezi olmayan borsalara likidite sağladığı anlamına gelir. Şu anda Ethereum, Binance Smart Chain ve Polkadot gibi farklı Blockchain’lere destek sunuyor. Protokolün yerel token’i ZEE’dir. 2021’in üçüncü çeyreği aşağıdakiler gibi çok sayıda yeni güncelleme getirecek:

  • Yeni bir yönetim modülü
  • Zeroswap mobil uygulaması
  • PolkaDot, AVA ve Elrond için yeni köprü
Altcoin

Kriptokoin.com olarak aktardığımız 20 Temmuz’da ZEE, 23 Ağustos’a kadar devam eden ve 0,56 doların en yüksek seviyesine ulaşan yukarı yönlü bir hareket başlattı. ZEE o zamandan beri düşüyor ve 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesi olan 0,262 dolar destek alanının hemen üzerinde işlem görüyor. Token bu seviyenin üzerinde işlem gördüğü sürece yükseliş yapısı bozulmadan kalır. Ne RSI ne de MACD, her ikisi de tarafsız bir okuma sağladığı için gelecekteki trend yönü hakkında herhangi bir fikir vermez.

Beam (BEAM) yeni bir web cüzdanı ekliyor

Beam, ana satış noktası gizliliğinde yatan gizli bir kripto para birimi platformudur. Güvenli ve anonim işlemler sağlamak için iki farklı platform kullanır. Protokoller Mimblewimble ve LelantusMW’dir. Platform, iki taraf arasındaki işlemleri doğrulamak için üçüncü bir tarafa ihtiyaç duymaz. Platformun yerel token’i BEAM’dir. Üçüncü çeyrekte, Beam, önemli ölçüde basitleştirmek için adres defterini yenileyecek. Ayrıca, yeni bir web cüzdanı ekleyecek ve gizli kripto para takaslarına izin verecek.

Altcoin

Altcoin BEAM, 20 Temmuz’dan beri yükselen bir destek çizgisinin yanında yükseliyordu. Ancak, 26 Ağustos’ta ondan ayrıldı ve o zamandan beri aşağı doğru hareket ediyor. En yakın destek seviyeleri 0,526 ile 0,583 dolar arasında bulunuyor. Bunlar 0,5-0,618 Fib geri çekilme destek seviyeleridir.

Dock (DOCK) yeni mainet’te Eylül 2021’de başlayacak

DOCK, işletmelere dijital işlemleri sunmak ve doğrulamak için basit bir yöntem sağlamayı amaçlayan bir Blockchain platformudur. Platform, verilerin kullanılma, yakalanma ve paylaşılma şekliyle ilgili önemli sorunları çözmeye odaklanır. Platformun yerel token’i, kullanıcıların mainet’in nasıl kullanıldığına ilişkin oy vermelerine olanak tanıyan DOCK’tur. Yeni mainet’te Eylül 2021’de başlayacak.

Altcoin

Altcoin DOCK, 0.107 dolar yatay direnç alanından çıkmaya çalışıyor. Ayrıca, potansiyel olarak yükselen bir üçgen oluşturacak olan yükselen bir destek çizgisini takip ediyor. Hem MACD hem de RSI yükselişte. Bir kırılma, DOCK’u tüm zamanların en yüksek direnç alanına 0,145 dolara götürebilir.

SafeMoon (SAFEMOON)

SafeMoon, Mart 2021’de piyasaya sürülen yeni bir DeFi token’idir. Token yakma stratejisi nedeniyle deflasyonist bir para birimidir. SAFEMOON yatırımcıları, token’lerini yıllık %80’e kadar öngörülen getiri için stake edebilirler. Sonunda bir NFT değişimi ve pazar yeri başlatmayı planlıyor. Yeni cüzdan 28 Ağustos’ta piyasaya sürülürken, token’in ikinci versiyonu Eylül’de piyasaya sürülecek.

Eylül'de İzlenecek 10 Altcoin Projesi!

SAFEMOON, 20 Ağustos’ta alçalan bir direnç çizgisinden çıkış yaptı. Ancak, 0,00003 dolar direnç alanının üzerine çıkamadı. O zamana kadar, eğilim yükseliş olarak kabul edilemez.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

GettyImages 9560565441 e1554805711444 scaled
Dikkat: Çin’den Önemli Kripto Para Açıklaması Geldi! Çin kripto para haberlerinden en son gelişme, Merkez Bankası’nın ülke çapında kripto para işlemleri baskısının tamamlandığını açıklamanın yanı sıra “normalleştirilmiş denetim” ilan etmesiyle geldi. Çinli gazeteci Wu Blockchain detayları aktardı. İşte yeni dönem: Çin kripto para birimleri...
Buğra Çağlar 3 Eylül 2021