Facebook, Bu Metaverse Coin ile Ortak Oldu: Fiyat Patladı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
828 görüntülenme
Facebook, Bu Metaverse Coin ile Ortak Oldu: Fiyat Patladı!

Bir metaverse coin, Facebook’un arkasındaki şirket olan Meta ile ortaklık sonucu sıçrama yaşıyor. Kripto para, yüzde 600’e yakın yükseliş gördü. Pazartesi günü yapılan duyuruya göre Gamium, web3 endüstrisindeki start-up’lara yardım etmek ve ölçeklendirmek için başlatılan bir girişim olan Metaverse Aktivasyon Programında Meta ve Telefonica ile birlikte çalışacak. İşte ortaklığın detayları ve fiyat bilgisi…

Metaverse coin, dev işbirliği ile yükseldi

Verilere göre Gamium (GMM), son 24 saatte yüzde 600’ün üzerinde artışla tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,00437 dolara ulaştı. Coin, bu noktada 0.0005496 dolardan ulaştı. Tokenın değeri şu anda 0.002852 dolara dönmüş olsa da, son 24 saatte yüzde 405’lik bir artış yaşamış durumda. Fiyattaki artış, Meta ile bir işbirliğinin açıklanması ve topluluk üyelerinin bir Binance tweet’ini yanlış yorumlaması ile geldi. 

27 Şubat’ta Gamium, teknoloji devlerinin Metaverse Aktivasyon Programı aracılığıyla Meta ve Telefonica ile bir iş birliğini açıkladı. Web3 protokolü, işbirliğinin kendisine Meta’nın teknolojilerine ve uzman destek oturumlarına erişim sağlayacağını söyledi. Programın web sitesinde, seçilen girişimlerin “Meta ve Telefónica ile iş geliştirme fırsatlarını ve ayrıca Telefónica’nın açık inovasyon ekosistemine ve potansiyel yatırımına erişimi olabileceği” belirtilmekte. Gamium Eş CEO’su Alberto Rosas şunları söyledi:

Meta’nın AI ekibiyle birlikte çalışmak harika bir deneyimdi. Birlikte Web3 ve Metaverse’ü daha erişilebilir hale getirmek için teknoloji geliştirdik.

MATIC, DOGE, BNB ve Bu 5 Coin İçin Al-Sat Stratejileri!

Binance, GMM’yi tweetledi

Girişimler, Meta AI tarafından sağlanan tescilli teknolojilere erişebilecek ve ayrıca hem Meta hem de Telefonica tarafından ticari destek verilecek. Bu, Meta veya Telefonica için web3’e ilk giriş değil, Meta, kendi kripto para birimini geliştirmeyi planlayan bir firma olan Diem’in ana şirketiydi. Bu arada Telefonica, geçen yıl bir İspanyol borsasına yatırım yaptı ve borsanın kripto alımlarını etkinleştirdiğini ortaya çıkardı.

Bu arada Gamium’un iş birliği duyurusu, Binance’in 27 Şubat “gmm” tweet’iyle aynı zamana denk geldi. Binance tweet’i “Good Morning Monday”in kısaltmasıyken, bazı spekülatörler bunu borsanın Gamium’un GMM token’ına olan ilgisi olarak yorumladı.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Gamium protokolü, vizyonunun çeşitli zincirler ve metaverse’lerdeki Web2 ve Web3 alanlarındaki kullanıcılara dijital kimlikler sağlayarak interneti insancıllaştırmak olduğunu söyledi. GMM ticaret çiftlerindeki ticaret hacminin çoğu Kucoin, Gate ve Uniswap’ta gerçekleşti. CoinMarketCap’e göre coin, 29 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip ve Nisan 2022’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.0106 dolara ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cryptoslate

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 8 Altcoin İçin Büyük Uyarı: DeFi Balinalarının Elinde!
Bu 8 Altcoin İçin Büyük Uyarı: DeFi Balinalarının Elinde! Bu 8 altcoin için kurucuları ve risk sermayesi firmaları tarafından kontrol edilen büyük miktarlarda token arzı hâlâ var. Balinalar projeleri izledi DeFi araştırmacısı Thor Hartvigsen’in son bulguları, balinaların en iyi kripto projelerinden bazılarını ne ölçüde kontrol edebileceğini...
Emre Borsan 3 hafta önce