Reklamı kapat

Facebook Coinbase İçin Reklam Yasağını Kaldırdı: Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Mert Kaya
Mert Kaya 21 Temmuz 2018
0 görüntülenme

Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong Twitter aracılığıyla Facebook’un reklam yasağını Coinbase için kaldırmış olduğunu duyurdu.

Dünyanın en popüler kripto para borsası ve cüzdan servisi güzel haberler vermeye devam ediyor. Coinbase Facebook reklamları ile piyasaya daha çok yatırımcı çekeceğinden emin. Facebook’un aylık olarak yaklaşık 2 Milyar aktif kullanıcısı bulunuyor.

https://twitter.com/brian_armstrong/status/1020331037098835968

Brian Armstrong: ” Facebook kripto reklamlarını bu yılın başında yasaklamıştı. Beyaz listeye alındığımızı ve açık finansal sistemimizi daha fazla insanla tanıştıracağımızı gururla bildiriyorum?

Beyaz Listede Olmak Zorunlu Hale Gelmişti

31 Ocak 2018’de dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook yeni reklam politikasını yayınlamıştı. Bu yeni reklam politikasına göre ICO ve kripto para ile alakalı finansal ürünler Facebook reklamlarında kendilerine yer bulamamaktaydı. 26 Haziran’da revize edilen politika kripto paraları bu politika kripto para yasağını kaldırdı ancak kripto para ile alakalı reklamlar yayınlanmadan önce bir ön-onay almak zorunda.

Coinbase’in Facebook’tan bu onayı almış olması kuşkusuz ki dünya çapında daha çok insanın kripto paraya erişimi ile sonuçlanacak. Coinbase reklamlarını ayrıca Instagram, Facebook Messenger ve Facebook reklamlarını çeşitli platformlarda yayımlayan üçüncü parti şirket Audience Network’de paylaşabilecek.

Bakalım dünyanın en popüler kripto para borsası ve cüzdan servisi Coinbase’in Facebook’ta vereceği kripto para reklamları insanların kripto para yatırımı yapmalarını sağlayacak mı?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımız katılın, bizi Twitter‘da takip edin ve Facebook sayfamızı beğenin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Yatırım Şirketi En Yüksek Potansiyelli Altcoin Projesini Açıkladı eToro’nun Kıdemli Pazarlama Yorumcusu Mati Greenspan’ın sunduğu çalışmaya göre Cardano’nun ağı bitcoin ve ethereum gibi diğer dijital paralarınınkinden çok daha esnek ve geniş. Çalışmanın özeti şu şekilde: “Cardano akıllı sözleşme platformu geliştiriyor ve “Blockchain 3.0” da denen...
Şebnem Ertan 21 Temmuz 2018