Reklamı kapat

Facebook ve Google’ın Ardından Microsoft da Kripto Yasağını Uygulamaya Koyuyor

Mert Kaya
Mert Kaya 16 Mayıs 2018
46 görüntülenme

Teknoloji devi Microsoft’un arama motoru Bing; Google, Facebook ve Twitter’ın ardından kripto para bağlantılı reklamların bu platformda yayınını yasaklıyor. Bu karar şirketin duyurusuna göre kullanıcıları dolandırıcılardan korumak için alınmış.

Bing’in blog yazısına göre kripto para piyasası herhangi bir düzenlemeye tabi tutulmamış tehlikeli bir piyasa. Melissa Alsoszatai-Petheo tarafından yayımlanan duyuruda şu sözler geçiyor:

“Kullanıcılarımızı olası risklerden korumak için kripto para ve kripto para ile alakalı reklamlara izin vermeme kararı aldık. Bing Ads bu kararı küresel çapta Haziran ayının sonu ve Temmuz ayının başından itibaren uygulamaya başlayacaktır.”

Bu karar kripto paraları Microsoft’un daha önce yasakladığı ponzi şemaları, piramit şemaları ve başka kullanıcıları da dahil etmeyi gerektiren yatırım araçlarının da dahil olduğu yasal olarak sorgulanabilir ürün ve servislerin arasına koyuyor.

Şirket, kripto para reklamlarını zaten para aklama ve terör finansmanı gibi yasadışı faaliyetler için yasaklamış durumda. Şimdi ise bu yasak, yasal kripto para faaliyetleri dahil bütün kripto para bağlantılı reklamların engellenmesine neden olacak.

Bu yasak, Facebook tarafından gerçekleştirilen finansal ürünler, servisler, çift değişkenli opsiyonlar, ICO’lar ve kripto para reklam yasağının çok benzeri nitelikte.

Dünyanın en büyük arama motoru Google’ın kripto para ve ICO reklam yasağını Facebook, Twitter gibi sosyal medya devleri de takip etmişti.

Bing’in yasağına ve Bill Gates’in yakın zamandaki açıklamalarına rağmen Microsoft, 2014 yılından beri Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul ediyor ve halen web sitelerinde kullanıcıların Microsoft hesaplarına nasıl Bitcoin ile para aktaracaklarını anlatan bir yazı mevcut.

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

RNA İle Hafıza Aktarımı Gerçekleştirildi UCLA’li bilim adamları Ribo Nükleik Asit (RNA) ile hafıza aktarımını gerçekleştirdi ve bir deniz salyangozundan diğerine hafıza transferini başarıyla aktarıldı. Deniz salyangozları çok etkileyici bir kriter gibi görünmese de, bilim insanlarının yeni keşifleri için kesinlikle yardımcı oluyorlar....
Serkan Eser 16 Mayıs 2018