Reklamı kapat

Facebook Stellar İle Ortaklık İddialarına Açıklık Getirdi

Mert Kaya
Mert Kaya 14 Ağustos 2018
0 görüntülenme

Sosyal medya devi Facebook blokzincir görev gücünün Stellar ortaklığıyla bir kripto para çıkaracağı haberlerini reddetti.

Bir Facebook sözcüsünden alıntı yapan finans haberleri kanalı Cheddar, şirketin Stellar protokolü üzerinde bir kripto yaratmayacağını ve aynı zamanda şifreli bölünme biriminin Stellar ile bağımsız bir Facebook blokzinciri oluşturma dedikodularının gerçek olmadığını bildirdi.

“Stellar ile herhangi bir görüşmede bulunmuyoruz ve onların teknolojileri üzerine bir şeyler inşa etmeyi planlamıyoruz.”

Stellar Daha Önce Kik’e Yardımcı Olmuştu

Görüşme ve ortaklık her ne kadar Facebook yetkilileri tarafından reddedilse de bu tabi ki Stellar yatırımcıları için çok da umut kırıcı bir haber değil. Stellar daha önce de bir sosyal medya şirketinin blokzincirlerini forklamasına yardımcı olmuştu. Kik mesajlaşma uygulaması tarafından oluşturulmuş olan Kin, Stellar forku üzerinde çalışmakta…

Geçtiğimiz hafta konuya aşina kaynaklara dayanan Business Insider Raporu, David Marcus tarafından yönetilen Facebook’un kripto bölümünün Stellar protokolünü gözlemlediğini iddia etmişti.

Bundan kısa bir süre sonra Marcus, bir çıkar çatışmasının ortaya çıkmasını gerekçe göstererek Coinbase‘in yönetim kurulundan istifa ettiğini bildirdi.

“Facebook’ta blokzincir üzerine kurduğum yeni gruptan dolayı Coinbase yönetim kurulundan istifa etmenin uygun olduğuna karar verdim. Ekibe başarılar diliyorum.”

Peki eğer Facebook, Stellar üzerinde bir blokzincir inşa etmeyi planlamıyorsa bu sektördeki planları ne? Bu soru hala gizemini koruyor…

TechCrunch’a konuşan bir şirket temsilcisine göre Facebook blokzincir için hala erken bir aşamada ve şirketin bu konuda kamuyla paylaşabileceği herhangi bir şey yok.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

“Bitcoin Geçmişteki Gibi Yeniden Ayağa Kalkacak” Daha önce BTC trendini iki kez doğru tahmin eden BTC odaklı analist Willy Woo’ya göre Bitcoin ve altcoinler tıpkı geçmişte olduğu gibi yaşadığı bu kötü günlerden kurtulacak. Analistin doğru bir şekilde yaptığı tahminlerden ilki Mayıs ayı sonunda...
Mert Kaya 14 Ağustos 2018