Facebook Stellar İle Ortaklık İddialarına Açıklık Getirdi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal medya devi Facebook blokzincir görev gücünün Stellar ortaklığıyla bir kripto para çıkaracağı haberlerini reddetti.

Bir Facebook sözcüsünden alıntı yapan finans haberleri kanalı Cheddar, şirketin Stellar protokolü üzerinde bir kripto yaratmayacağını ve aynı zamanda şifreli bölünme biriminin Stellar ile bağımsız bir Facebook blokzinciri oluşturma dedikodularının gerçek olmadığını bildirdi.

“Stellar ile herhangi bir görüşmede bulunmuyoruz ve onların teknolojileri üzerine bir şeyler inşa etmeyi planlamıyoruz.”

Stellar Daha Önce Kik’e Yardımcı Olmuştu

Görüşme ve ortaklık her ne kadar Facebook yetkilileri tarafından reddedilse de bu tabi ki Stellar yatırımcıları için çok da umut kırıcı bir haber değil. Stellar daha önce de bir sosyal medya şirketinin blokzincirlerini forklamasına yardımcı olmuştu. Kik mesajlaşma uygulaması tarafından oluşturulmuş olan Kin, Stellar forku üzerinde çalışmakta…

Geçtiğimiz hafta konuya aşina kaynaklara dayanan Business Insider Raporu, David Marcus tarafından yönetilen Facebook’un kripto bölümünün Stellar protokolünü gözlemlediğini iddia etmişti.

Bundan kısa bir süre sonra Marcus, bir çıkar çatışmasının ortaya çıkmasını gerekçe göstererek Coinbase‘in yönetim kurulundan istifa ettiğini bildirdi.

“Facebook’ta blokzincir üzerine kurduğum yeni gruptan dolayı Coinbase yönetim kurulundan istifa etmenin uygun olduğuna karar verdim. Ekibe başarılar diliyorum.”

Peki eğer Facebook, Stellar üzerinde bir blokzincir inşa etmeyi planlamıyorsa bu sektördeki planları ne? Bu soru hala gizemini koruyor…

TechCrunch’a konuşan bir şirket temsilcisine göre Facebook blokzincir için hala erken bir aşamada ve şirketin bu konuda kamuyla paylaşabileceği herhangi bir şey yok.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Facebook Stellar İle Ortaklık İddialarına Açıklık Getirdi