Reklamı kapat

Facebook’un Görüştüğü Altcoin Basına Sızdı

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 11 Ağustos 2018
55 görüntülenme

Kripto para ve blockchain teknolojisini kullanmanın yollarını araştıran Facebook Stellar (XLM) ile buluştu.

Sosyal medya devinin son zamanlarda potansiyel faydaları tartışmak adına birçok kripto firmasıyla görüştüğü söyleniyor.

Business Insider’a göre:

“Geçtiğimiz aylarda, PayPal eski yönetilerinden David Marcus’un liderlik ettiği Facebook blockchain ekibi, açık kaynaklı ödeme teknolojisi geliştiren Stellar firmasıyla bu fırsatları konuşmak için buluştu. Henüz herşey için çok erken olsa da Facebook’un finans alanında ilerlemek ve büyük bankaları ele geçirmek gibi planlarında yardımcı olabilir.”

Facebook ise Stellar teknolojisi üzerine kurulum yapmayı planlamadığını söyledi.  Facebook öncesinde de çok defa teknolojiyi edinmeden önce yada hiçbir şey yapmadan önce teknoloji liderleriyle bir araya gelmişti.

Mayıs ayında yaptıkları duyuruda yeni Blockchain ekiplerini yaratacaklarından, ve bu yeni sektörde ne gibi şeyler yapacaklarına dair ip uçları vermişti.

“Facebook’un blockchain işlerine yakın bir kaynaktan aldığımız habere göre, firma yapay zekaya yaptığı yatırımlar gibi, blockchain konusunda da uzun vadeli bir plan izleyecek. Ödemeler gibi belli bir dikeyi hedeflemekten ziyade Facebook’un blockchain grubu öyle bir temel hazırlamayı düşünüyor ki bu sayede firma geniş bir fırsat yelpazesine sahip olacak.

Facebook’un son iş ilanı da bu algıyı yansıtıyor. İlanda blockchain grubu için şöyle yazıyor ‘Facebook içerisinde, blockchain teknolojisini Facebook ölçüsünde çalışır hale getirmeyi ve dünya genelindeki milyarlarca insanın hayatını daha iyi bir yer haline getirmeyi amaçlayan bir girişim.’”

Business insider ayrıca Stellar’dan da biriyle konuştuğunu ve Facebook’un rakip ödeme ağı Swift’e karşı ödemelerde dağıtık hesap defterleri kullanabileceğini söyledi. “Bankaların ayağını kaydırıyor olacaklar,” dedi ve “Bankanın sosyal ağ yaratmasından çok daha hızlı şekilde bankayı ekleyebilirler.” diye ekledi.

Stellar ise konu hakkında konuşmayı reddetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın ve bizi Twitter’da takip edin!

Daily Hodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Piyasayı Domine Ediyor: Yüzde 50 Sınırı Aşıldı Kripto para dünyası 2018 yılında 2017 yılında yakalanan ivmeden çok uzak bir görüntü çizerken Bitcoin ve yol arkadaşları iki senedir yaşanan fiyat artışı sonrasında güçlü bir fiyat düzeltmesine sahne oldular. Bitcoin 20.000 dolar ile zirve yaptıktan sonra...
Serkan Eser 11 Ağustos 2018