Eski Facebook Yöneticisi Şaşırttı: Bu 2 Kripto Para İçin Konuştu!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Facebook’un eski yöneticisi David Marcus, yakın zamanda bir tweet’inde iki büyük kripto para hakkında konuştu. 18 Ağustos Perşembe günü, Facebook’un eski Messenger Başkanı ve Kripto Başkanı David Marcus, açıklamalar yaptı. Kendisi Bitcoin’in büyük bir hayranı. Ne yazık ki son Bitcoin övgüsü ile ETH destekçilerini üzmüş gibi görünüyor. İşte detaylar…

David Marcus, en büyük kripto para birimlerini yorumladı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, Ethereum ağı proof-of-work’ten (PoW) proof-of-stake’e (PoS) yakında geçiyor. Hatta geçişe, dört haftadan az bir zaman kaldı.  “Merge” olarak bilinen protokol yükseltmesine az bir zaman kala Marcus, Bitcoin’i tekrar övüyordu. Ancak bu sefer bazı Ethereum destekçilerinin açıklamasını saldırgan bulduğu görülmekte. Marcus, esasen 100 binden fazla Twitter takipçisine, Ethereum’un yaklaşan Merge’ündense Bitcoin üzerine inşa edilmesinin daha iyi olduğunu düşündüğünü ima etti. Marcus’un tweetini eleştirenlerden biri 6th Man Ventures’ın Kurucusu ve Genel Ortağı Mike Dudas oldu.

Öncelikle Marcus’un tweet’ine bakarsak,  aşağıdaki ifadeler dikkat çekiyor:

Ethereum’a laf etmeyi amaçlamıyorum, ancak yaklaşan merge ile, istemeden de olsa Bitcoin üzerine inşa etme konusunda harika hissediyorum. Ağın çok uzun bir süre boyunca belirli ve öngörülebilir olması, güven ve istikrar yaratıyor.

Bitcoin, SHIB ve Ethereum Nereye Gidiyor?

Dudas ise Marcus’un tweet’ine yanıt olarak aşağıdaki ifadeleri kullandı:

O zaman neden ETH ve Merge’den bahsediyorsunuz? Yalnızca ‘Bitcoin üzerine inşa etme konusunda kendimi harika hissediyorum” demeniz işe yarardı. ETH’ye laf etmek olarak görülmezdi.

https://twitter.com/mdudas/status/1560311069595545600

Marcus’un önceki yorumları

Marcus, 2018 ile Aralık 2021 arasında, Novi dijital cüzdan projesinde Meta’da (Facebook) çalışıyordu. 1 Temmuz’da Meta, Novi web sitesinde “Novi pilotunun yakında sona ereceğini” duyurdu. Ayrıca Novi’nin “1 Eylül’den sonra artık kullanılamayacağını” duyurdu. Rapora göre, “21 Temmuz’dan itibaren kullanıcılar hesaplarına para ekleme yeteneğini kaybedecek. Novi’nin WhatsApp hesabı ve Novi uygulaması da kullanılamayacak.” 30 Kasım 2021’de Marcus, 2021’in sonunda Meta’dan ayrıldığını Twitter üzerinden duyurdu.

Danışmanlık Devi: Bu Altcoin, Sıradaki Bitcoin Olabilir!

Ardından 12 Mayıs’ta Marcus, Twitter’da “Bitcoin’in yeteneklerini ve faydasını keşfetmek, inşa etmek ve genişletmek” için Lightspark adında yeni bir şirket kurduğunu ve Lightning Network’e odaklanarak başlayacaklarını duyurdu. Firma, bu platform için fonlama tutarlarını açıklamadı. Ancak ilk turlarının Thrive Capital, Coatue, Felix Capital, Ribbit Capital, Matrix Partners ve Zeev Ventures’ın katılımıyla a16z Crypto ve Paradigm tarafından ortaklaşa yönetildiğini paylaştı. Daha sonra, 18 Temmuz’da Marcus, Bitcoin’i “merkezi olmayan değer deposu ve yerleşimin en güvenli ve güvenilir biçimi” olarak nitelendirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Eski Facebook Yöneticisi Şaşırttı: Bu 2 Kripto Para İçin Konuştu!