İngiltere’nin Ünlü Futbol Kulübünden Fan Token Adımı

İngiltere’nin Ünlü Futbol Kulübünden Fan Token Adımı
İngiltere’nin Ünlü Futbol Kulübünden Fan Token Adımı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere’nin ünlü futbol kulübü Tottenham’dan Fan Token adımı geldi. Altcoin Chiliz platformunda kendi SPURS tokenini tanıttı. Buna göre sürekli büyüyen taraftar tokeni trendine balıklama dalıyor.

Fan token arzı 4 Ekim’de

Kulüp, resmi bir basın açıklamasıyla SPURS Fan Token hamlesini duyurdu. Buna göre 4 Ekim’de yapılması planlanan token arzı sırasında tanesi 2 dolardan satın alınabileceğini belirtti. Bu benzersiz token, sahiplerine zincir içi oylamaya katılma imkanı verecek. Ayrıca özel ödüllere erişme ve türünün tek örneği deneyimlere katılma fırsatı verecek.

Tottenham's Son Heung-min fires warning to Premier League rivals after Arsenal fightback - Mirror Online

Tottenham Ticari Satış Direktörü Ryan Norys, bu girişimden duyduğu heyecanı dile getiriyor. Ayrıca şunları söylüyor. “Dünya çapındaki taraftarlara Kulüple ilgili yeni bir dizi ödül ve deneyim sunabilmekten memnuniyet duyuyoruz. Fan Token mevcut üyelik programımızın pek çok avantajını geliştirecek. Bu ortaklık, Kulübümüzün futbol faaliyetlerimize yeniden yatırım yapmak üzere yinelenen ek gelir kaynakları yaratmak için nasıl çalıştığının bir başka örneğidir.”

Büyüyen spor takımları listesine katılmak

Tottenham, Chiliz platformunda Fan Token dünyasına girmiş olan diğer 80 spor takımının arasına katılıyor. Bu tokenler, platformun tescilli blok zinciri olan Chiliz Chain üzerinde çalışıyor. Chiliz platformu, çeşitli futbol takımları ve ligler için 400 milyon dolardan fazla gelir elde eti. Böylece Fan token projelerinin spor endüstrisindeki önemli etkisini gururla sergilemiş durumda.

Tottenham 2-1 Sheffield United: Richarlison and Dejan Kulusevski stoppage-time goals claim dramatic win for Spurs - TNT Sports

Taraftar katılımı ve blockchain teknolojisi iç içe geçmeye devam ediyor. Diğer taraftan Tottenham Hotspur’un SPURS tokenı, spor taraftar etkileşimi dünyasında ve dijital çağda gelir yaratma potansiyelinde bir başka heyecan verici gelişmeye işaret ediyor.

Kripto para dünyasında Fan Token rüzgarı

Taraftar tokenleri taraftarların oy kullanma, takım kararlarında söz sahibi olma, özel etkinliklere katılma ve çeşitli ödüller kazanma gibi imkanlar sunuyor. Bu sayede, taraftarlar takımlarına daha fazla bağlılık ve aidiyet hissediyor. Diğer taraftan takımlarının başarısına daha fazla katkıda bulunma imkanı buluyor. Ayrıca spor endüstrisini daha da büyütme potansiyeline sahip. Fan token, sporseverlerin takımlarına daha fazla dahil olmasını sağlıyor. Böylece kriptokoin.com olarak baktığımızda spor endüstrisinin büyümesine katkıda bulunabiliyor.

Resim

Fan tokenler sayesinde sporseverler takımlarına daha fazla para harcamaya teşvik edilebileceğinden, bu da spor endüstrisinin gelirlerini artırabiliyor.  Fan tokenler, kulüplerin taraftarlardan doğrudan gelir elde etmelerine olanak tanıyor. Kulüpler, fan token satarak veya fan tokenler aracılığıyla düzenlenen yarışmalar ve etkinliklerden gelir elde edebiliyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

İngiltere’nin Ünlü Futbol Kulübünden Fan Token Adımı