Türklerin Favori Altcoin’i 2 Yeni Ortaklık Duyurdu!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
1.460 görüntülenme
Favori Altcoin Yeni Ortaklık Duyurdu

Türk yatırımcılar arasında popüler olan bir altcoin projesi, küresel genişlemesine yardımcı olabilecek 2 ortaklığa imza attı.

Nubank, yeni tokeni için bu altcoin projesini seçti

Yakın zamanda Brezilya merkezli bir dijital banka olan Nubank, 70 milyon müşterisi için Polygon ile ortaklaşa Nucoin’i piyasaya sürdü. Basın açıklamasına göre banka, yalnızca bankanın müşterileri tarafından – 70 milyonu – kullanılması amaçlanan 100 milyar tutarında Nucoin adlı kendi kripto para birimini çıkardı.

Nucoin, MATIC’in arkasındaki Blockchain olan Polygon kullanılarak geliştirildi. Bu kripto, bir müşteri sadakat programının parçası olarak çalışacak. Tek bir Nucoin’in üçüncü taraf bir cüzdana çekilmesine izin verilmeyeceğinden, müşterilere banka içinde kullanılmak üzere bonus olarak verilecek.

Polygon ve Mercy Corps, yetersiz hizmet alan topluluklara Blockchain teknolojisini getiriyor

Bir diğer ortaklık haberinde Polygon, Mercy Corps ile işbirliği içinde yetersiz hizmet alan topluluklara Blockchain eğitimi ve fırsatları sunacağını duyurdu. Duyuruya göre, yeni ortaklığın “geleneksel olarak dışlanmış ve yetersiz hizmet alan topluluklara” Blockchain ve Web3 çözümleri getirme çabasında üç ana hedefi var.

Bu hedefler arasında, finansal sisteme erişim sağlayan Blockchain pilotlarına fon sağlamak, gelişmekte olan piyasalarda kullanıcılara hizmet veren geliştiricilerle birlikte Blockchain hackathonları ve Mercy Corps varlığının olduğu alanlarda bir Blockchain acemi eğitim kampı tanıtım gezisi oluşturmak yer alıyor.

Mercy Corps, Türkiye ve Suriye’nin bazı bölgelerini harap eden son deprem ışığında, yardım sağlamak için kripto topluluğundan gelen bir dizi bağışta yer aldı. Kripto para borsası Binance tarafından bağışlanan ve o sırada toplamda yaklaşık 60.000 dolar olan fonların 50/50 oranında bölündüğünü bildirdi.

Polygon (MATIC) fiyatı ortaklık haberlerine nasıl tepki verdi?

Piyasa değerine 9.sırada yer alan MATIC, iki önemli ortaklık haberinin ortasında %3 civarında düşüyordu. Altcoin gün içi en yüksek seviyesi 1.25 dolardan 1.20 dolara geriledi. Bu esnada, piyasa devleri Bitcoin ve Ethereum’da dahil olmak üzere çoğu altcoin %3 civarında aşağı yönde hareket ediyor. MATIC şu anda Ocak ayına uzanan yükselen bir trend çizgisini aşağı yönde kırmak üzere.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Polygon, geçen yıldan bu yana Polygon, Reddit ve Disney gibi sayısız yüksek profilli şirketle çeşitli alanlarda çalışmak üzere ortaklık kurdu. Kasım ayında Meta, Instagram kullanıcılarının Polygon ağında NFT’ler çıkarması için bir araç seti başlattı. Polygon, yeni yılda da Simens ve yukarıdaki son ortaklıklarıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cointelegraph

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Efsane: Bu Al Coin Çökecek
10’dan Fazla Tahmini Çıkan Efsane: Bu Al Coin Çökecek! Bitcoin’in 2018’deki dibini doğru bir şekilde tahmin eden kripto analisti, Ocak ayından bu yana ralli yapan bir AI coin de çöküşün yakın olduğunu söyledi. Smart Contracter, AI coin piyasasında düşüş bekliyor Smart Contracter, 2021 boğasında Bitcoin’in 63,000...
Buğra Çağlar 3 hafta önce