Türklerin Favori Altcoin’i 2 Yeni Ortaklık Duyurdu!

Favori Altcoin Yeni Ortaklık Duyurdu
Favori Altcoin Yeni Ortaklık Duyurdu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk yatırımcılar arasında popüler olan bir altcoin projesi, küresel genişlemesine yardımcı olabilecek 2 ortaklığa imza attı.

Nubank, yeni tokeni için bu altcoin projesini seçti

Yakın zamanda Brezilya merkezli bir dijital banka olan Nubank, 70 milyon müşterisi için Polygon ile ortaklaşa Nucoin’i piyasaya sürdü. Basın açıklamasına göre banka, yalnızca bankanın müşterileri tarafından – 70 milyonu – kullanılması amaçlanan 100 milyar tutarında Nucoin adlı kendi kripto para birimini çıkardı.

Nucoin, MATIC’in arkasındaki Blockchain olan Polygon kullanılarak geliştirildi. Bu kripto, bir müşteri sadakat programının parçası olarak çalışacak. Tek bir Nucoin’in üçüncü taraf bir cüzdana çekilmesine izin verilmeyeceğinden, müşterilere banka içinde kullanılmak üzere bonus olarak verilecek.

Polygon ve Mercy Corps, yetersiz hizmet alan topluluklara Blockchain teknolojisini getiriyor

Bir diğer ortaklık haberinde Polygon, Mercy Corps ile işbirliği içinde yetersiz hizmet alan topluluklara Blockchain eğitimi ve fırsatları sunacağını duyurdu. Duyuruya göre, yeni ortaklığın “geleneksel olarak dışlanmış ve yetersiz hizmet alan topluluklara” Blockchain ve Web3 çözümleri getirme çabasında üç ana hedefi var.

Bu hedefler arasında, finansal sisteme erişim sağlayan Blockchain pilotlarına fon sağlamak, gelişmekte olan piyasalarda kullanıcılara hizmet veren geliştiricilerle birlikte Blockchain hackathonları ve Mercy Corps varlığının olduğu alanlarda bir Blockchain acemi eğitim kampı tanıtım gezisi oluşturmak yer alıyor.

Mercy Corps, Türkiye ve Suriye’nin bazı bölgelerini harap eden son deprem ışığında, yardım sağlamak için kripto topluluğundan gelen bir dizi bağışta yer aldı. Kripto para borsası Binance tarafından bağışlanan ve o sırada toplamda yaklaşık 60.000 dolar olan fonların 50/50 oranında bölündüğünü bildirdi.

Polygon (MATIC) fiyatı ortaklık haberlerine nasıl tepki verdi?

Piyasa değerine 9.sırada yer alan MATIC, iki önemli ortaklık haberinin ortasında %3 civarında düşüyordu. Altcoin gün içi en yüksek seviyesi 1.25 dolardan 1.20 dolara geriledi. Bu esnada, piyasa devleri Bitcoin ve Ethereum’da dahil olmak üzere çoğu altcoin %3 civarında aşağı yönde hareket ediyor. MATIC şu anda Ocak ayına uzanan yükselen bir trend çizgisini aşağı yönde kırmak üzere.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Polygon, geçen yıldan bu yana Polygon, Reddit ve Disney gibi sayısız yüksek profilli şirketle çeşitli alanlarda çalışmak üzere ortaklık kurdu. Kasım ayında Meta, Instagram kullanıcılarının Polygon ağında NFT’ler çıkarması için bir araç seti başlattı. Polygon, yeni yılda da Simens ve yukarıdaki son ortaklıklarıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Türklerin Favori Altcoin’i 2 Yeni Ortaklık Duyurdu!