Dikkat: FED Kararından Etkilenecek 6 Altcoin Bunlar!

Dikkat: FED Kararından Etkilenecek 6 Altcoin Bunlar!
Dikkat: FED Kararından Etkilenecek 6 Altcoin Bunlar!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son birkaç hafta içinde kriptolardaki yukarı yönlü hareketliliğin bir kısmını gölgeleyen şey Federal Reserve olabilir. Fed’in bir sonraki toplantısında gösterge faiz oranını yükseltmesi mümkün. Kripto uzmanı Josh Enomoto, bu süreçte etkilenme potansiyeli yüksek olan 6 altcoin projesine bakıyor.

İlk sırada lider altcoin Ethereum (ETH) var

Ethereum (ETH) son zamanlarda haritanın her yerindeydi. Gece yarısına doğru hızla ilerleyen Ethereum, son 24 saat içinde piyasa değerinin %1’ine yakın bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte, son yedi gün içinde ETH neredeyse %2 değer kazandı. Teknik grafikte, Ethereum paydaşları sade ve basit bir yolculuğa çıkarıyor. Bitcoin ve diğer kriptolarda olduğu gibi ETH de Haziran ortasında yükselişe geçerek kısa bir süre 200 DMA’ya ulaştı. 21 Haziran’da, altcoin 50 DMA’nın üzerine çıktı. O zamandan beri kararlı bir şekilde 2.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmaya çalışıyor, ancak tutunamıyor.

Neyse ki, 50 DMA’sı (şu anda yaklaşık 1.854 dolar seviyesinde duruyor) güçlü bir destek görevi gördü. Ethereum’un kısa vadeli bir ralli daha yapabilmesi için bu seviyenin korunması gerekiyor. Yine de muhafazakâr yatırımcılar, ETH şu anda düşük hacimle işlem gördüğü için agresif hamleler yapma konusunda temkinli olmak isteyebilir.

Altcoin

Lider stabelecoin Tether (USDT) de listede

Hala rahat bir farkla üç numaralı Blockchain varlığı olan Tether (USDT), bu yazının yazıldığı sırada 83,8 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Yatırımcılar, servetlerini Tether’lerde (veya benzer kriptolarda) saklayarak piyasada gelişen fırsatlara anında yanıt verebilirler. Buna karşılık, servetlerini dolar olarak tutanlar zaman alan fiattan kriptoya dönüşüm sürecinden geçmek zorunda kalabilir.

Bu yılki bölgesel bankacılık krizinin gösterdiği gibi, USDT’nin desteği “kağıt” varlıklardan geliyor. Ve bu varlıkların gerçek dünyada baskı altına girmesi mümkün. Dolayısıyla merkezi olmayan ekosistemdeki kriptoları etkileme potansiyeline sahip. Gerçek dolarları dijital dolarlara yatırmadan önce bu ikilemin farkında olmak gerekiyor.

Son günlerin en popüler altcoin projesi Ripple (XRP)

Bu haber insanların kriptolar hakkında yeniden heyecanla konuşmasını sağladı. Geçtiğimiz Perşembe mahkeme, Ripple Labs’ın XRP tokenlerini halka açık borsalarda satarak federal menkul kıymetler yasalarını ihlal etmediğine karar verdi. Bu, doğal olarak XRP’yi yükselişe geçirdi. Ayrıca, kriptolar için dönüm noktası niteliğinde bir yasal zafer oldu.

Altcoin

Bununla birlikte, mahkeme şirketin hedge fonlara ve diğer sofistike alıcılara yaptığı 728,9 milyon dolarlık XRP satışının kayıtsız menkul kıymet satışı anlamına geldiğine karar verdi. Bu yüzden, Ripple için tam bir zafer değildi. Yine de, ağır basan değerlendirme, bireysel yatırımcılar arasında XRP işlemlerinin “kör teklif / talep işlemlerini” temsil ettiğiydi. Özellikle Coinbase, XRP’yi yeniden listelemek istediğini belirtti. Kriptolar şu anda Fed ile ilgili endişeler nedeniyle tartışmalı bir alanda faaliyet gösterse de, XRP yasal netlik nedeniyle ilgi çekici görünüyor. Kesinlikle yakından izlenmesi gereken bir isim.

Ethereum rakibi altcoin Solana’yı (SOL) unutmayalım

İlk 10 kripto arasında XRP dışında, Solana (SOL) son yedi gün içinde %23 artışla en büyük kazancı elde etti. Açıkçası SOL, aldığı iyi haberleri kullanabilecek varlıklardan birini temsil ediyordu. Bu ayın başlarında Solana, 50 DMA’nın üzerine çıkan 200 DMA’nın dayattığı direnci aşmak için mücadele etti. Boğaların güçlü bir açıklama yapması gerekiyordu ve tam da bunu yaptı.

Ancak, geçtiğimiz Cuma günü 32 doların üzerine çıktıktan sonra SOL önemli ölçüde değer kaybetti. Bununla birlikte, yatırımcıların altcoin’in birkaç ayın en düşük seviyelerine düşebileceğine dair haklı endişeleri olduğu geçen aya göre çok daha iyi bir konumda. Bunun yerine, potansiyel olarak daha yüksek bir destek tabanı oluşturması mümkün. Eğer öyleyse, Solana spekülatörler için cazip bir profil sunuyor. Bu, yolun kolay olacağı anlamına gelmiyor. Çünkü muhtemelen öyle olmayacak. İdeal olarak, SOL için bir sonraki hedef, güçlü yatay desteği temsil eden 32 dolar seviyesi. Ancak, buradan yaklaşık %20’lik bir hareket söz konusu. Bunun da daha geniş temel tablo göz önüne alındığında zorlayıcı olması muhtemel.

Altcoin

Ethereum katili’ Cardano (ADA)

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Cardano (ADA), Fed’in şahin para politikasını agresif bir şekilde uyguladığı 2022’deki korkunç bir dönemin ardından bu yıl umut verici parıltılar gösterdi. Bununla birlikte, diğer birçok kripto para gibi, ADA da haritanın her yerinde oldu. Son 24 saat içinde ADA% 3’ten fazla düştü. Ancak, geçtiğimiz hafta boyunca piyasa değerinin neredeyse% 7’sini kazandı. Temel olarak ADA, 50 DMA’nın kabaca oturduğu yer olan 30 sent çizgisinin üzerinde kalması gerekiyor. Bu noktanın altına düşerse, geçen hafta bıraktığımız yere geri döneriz. Böylece, kama formasyonunun düz tepesi yukarı yönlü direnç uygular.

Son sıradaki altcoin Dogecoin (DOGE)

Dogecoin’i (DOGE) bazıları, aptal eğlence olarak etiketlerken, diğer insanlar DOGE ekosistemini gerçekten kucaklıyor. Yelpazenin neresinde olursanız olun, bir şey çok açık. Bu da Dogecoin saygı görmeyi hak ediyor. Spekülatif coin şu anda 9,8 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Geçtiğimiz 24 saat içinde DOGE %1 değer kaybetti. Ancak, son yedi gün içinde piyasa değerinin %7’sinden biraz daha azını kazandı. İleriye dönük olarak, altcoin’in sinir bozucu teknik bulutların üzerine çıkması gerekiyor. Örneğin, 7 sentlik Dogecoin, 200 DMA (7,7 sent) ve 50 DMA (6,7 sent) arasında sıkışmış durumda. İdeal olarak, Dogecoin boğaları fiyatı güçlü yatay desteğin bulunduğu 7,5 sente çekmeye çalışması lazım. Buradan sonraki büyük hedef ise 12 sent. Fed’in daha yüksek faiz oranlarıyla spekülatif coşkuyu kolayca gevşetebileceği düşünüldüğünde bu biraz zor bir hedef. Yine de, Dogecoin’in Ripple duyurusunun yarattığı ivmeyi yavaş yavaş artırıyor olması cesaret verici. Göz önünde bulundurmaya değer.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dikkat: FED Kararından Etkilenecek 6 Altcoin Bunlar!