Büyük Haber: FED, Ripple (XRP) Formatını Benimsiyor!

AVI6OGTXX5GZVUF5TJBZ27A3YE
AVI6OGTXX5GZVUF5TJBZ27A3YE
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pazartesi günü yayınlanan basın açıklamasına göre, ABD Fed Rezerv Kurulu, tüm Fed Rezerv bankalarının Fedwire Fon Hizmeti (FFS) için ISO 20022 sistemini uygulayacağı haberini yaydı. İlginç biçimde, Ripple (XRP)’ın Blockchain’i ISO 20022 tabanlı ödemeleri için zaten uyumlu. Ripple’den Asheesh Birla, 1 Ekim 2020’de, 2030 için hazır olduklarını tweeet’lemişti.

Yeni standartta çalışacak Fed tabanlı gerçek zamanlı ödemeler

Bu yeni mesajlaşma biçimi, hem evde hem de sınır ötesi ödemelerde gerçek zamanlı ödemelerin geliştirilmesine olanak tanır. Ayrıca bankaların ve diğer kurumların kara para aklamaya karşı önlem almalarını sağlayacak. Fed Kurulu, kamuoyundan FFS’nin ISO 20022’de çalışmaya başlamasını sağlama planı hakkında yorumlarını da bekliyor. Kurul ayrıca bankaların yeni mesaj formatını benimsemek için üç aşamadan geçmediğini, ancak bir gün içinde bu formata geçmelerini öneriyor.

Ripple 1 Doları Kırdı! Ünlü CEO: Bu Sadece Başlangıç!

FFS artık Ripple ile aynı sistemde çalışıyor

FFS, Fed Rezerv Bankaları tarafından yürütülen gerçek zamanlı yerleşimlere olanak tanır. Sistem, finansal kurum ve kuruluşların güvenli bir şekilde hızlı işlem yapmalarını sağlar. ISO 20022, çok çeşitli alanlarda yayın standartları ile ilgilenen bir sivil toplum kuruluşu olan Uluslararası Standardizasyon Örgütü uzmanları tarafından oluşturulmuştur.

Geçen yıl 1 Ekim’de, Ripple’nin ürün sorumlusu kıdemli başkan yardımcısı Asheesh Birla, Ripple’nin zaten ISO 20022 ile uyumlu olduğunu ve bu nedenle 2030’a hazır olduğunu duyurmak için Twitter’a gitti. RippleNet ile birlikte yeni standardın önümüzdeki on yıl içinde ödeme endüstrisini tamamen değiştireceğine inanıyor.

Ripple fiyatında neler yaşandı?

XRP fiyatı, haber yaygınlaşırken, piyasa genelinin de pozitif fiyatlandığı süreçte %6 değer kazandı. Son 24 saatlik kazancını %4 ve haftalık kazancını %12 düzeyinde tutuyor. Bu esnada, Bitcoin 50.000 doların üzerinde işlem görüyordu. Ripple (XRP) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Büyük Haber: FED, Ripple (XRP) Formatını Benimsiyor!