Son Dakika: Ferrari, Kripto Para Ödemelerini Kabul Ediyor!

Son Dakika: Ferrari, Kripto Para Ödemelerini Kabul Ediyor!
Son Dakika: Ferrari, Kripto Para Ödemelerini Kabul Ediyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İkonik İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Ferrari, araçları için kripto para ödemelerini kabul ettiğini duyurdu. Böylece üst düzey otomobil dünyasında önemli bir adım attı. Reuters’ın raporuna göre şirket, bu seçeneği ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde tanıttı. Ardından varlıklı müşterilerinden gelen talep üzerine Avrupa’ya genişletmeyi planlıyor. İşte detaylar…

Ferrari’den kripto para adımı

Geleneksel olarak, çoğu büyük şirket, Bitcoin gibi kripto paraların volatilitesi ve pratik kullanımdaki ilgili zorluklarla ilgili endişeler nedeniyle kriptoları bir ödeme yöntemi olarak benimsemekten kaçındı. Düzensiz düzenleyici çerçeveler ve çevresel kaygılar, özellikle de kripto para madenciliğiyle ilişkili yüksek enerji tüketimi, kripto paranın yaygın olarak benimsenmesini engelleyen unsurlar olmuştur.

Araştırmacı Açıkladı: Bu Altcoin Trilyon Dolarlık Piyasanın Lideri Olacak!

Ferrari’nin Pazarlama ve Ticaretten Sorumlu Başkanı Enrico Galliera, şirketin ileri görüşlü yaklaşımını açıkladı. Kripto para birimlerinin yeni yazılımlar uygulayarak ve yenilenebilir enerji kaynaklarına olan bağımlılıklarını artırarak karbon ayak izlerini ele alma konusunda önemli adımlar attıklarına dikkat çekti. Galliera yakın zamanda verdiği bir röportajda, “Tüm değer zincirimiz boyunca 2030 yılına kadar karbon nötrlüğüne ulaşma hedefimiz kesinlikle doğrulanmıştır” dedi.

Ferrari müşterileri, Bitcoin ve altcoin yatırımcılarından oluşuyor

Bu cesur hamle, hem pazardan hem de Ferrari’nin bayi ağından gelen taleplerin artmasıyla ortaya çıktı. Zira otomobil üreticisinin müşteri tabanının önemli bir kısmı kripto para birimlerine yatırım yaptı. Galliera, bu müşterilerin farklı geçmişlerden geldiğini açıkladı.  “Bazıları servetlerini kripto para birimleri etrafında inşa eden genç yatırımcılar, diğerleri ise portföylerini çeşitlendirmek isteyen daha geleneksel yatırımcılar,” diye ekledi.  ETH gibi bazı kripto para birimleri gelişmiş enerji verimliliği sergiliyor. Diğer yandan, Bitcoin enerji yoğun madencilik süreci nedeniyle eleştirilere maruz kalmaya devam ediyor. Bu endişelere rağmen Ferrari, kripto varlıkların çeşitli yatırımcılar arasındaki popülaritesinden yararlanarak ilerliyor.

Yaprak Dökümü! Bu Kripto Para Şirketi Para Çekme İşlemlerini Durdurdu

Ferrari, kripto para birimi aracılığıyla satmayı beklediği araba sayısını açıklamadı. Ancak Galliera, şirketin sipariş portföyünün sağlam kaldığını belirtti. Ayrıca 2025 yılına kadar tamamen rezerve edildiğini doğruladı. Bununla birlikte, Ferrari’nin kripto para ödemelerine girmesi ikili bir amaca hizmet ediyor. Zira şirketin daha geniş bir kitleyle bağlantı kurmasını sağlıyor. Galliera, “Bu, illa müşterimiz olmayan, ancak bir Ferrari alabilecek insanlarla bağlantı kurmamıza yardımcı olacak,” diye açıklıyor.

Ferrari Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da popüler

İleriye dönük olarak Ferrari’nin iddialı planı dikkat çekiyor. Zira kripto para birimi ödeme planını önümüzdeki yılın ilk çeyreğine kadar Avrupa’ya ve potansiyel olarak kripto ödemelerinin yasal olarak kabul edildiği diğer bölgelere genişletmek istiyor. Avrupa, Orta Doğu ve Afrika, Ferrari’nin en büyük pazarını temsil ediyor. Hatta bu bölgeler, bu yılın ilk yarısında şirketin toplam otomobil sevkiyatının %46’sını oluşturuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Son Dakika: Ferrari, Kripto Para Ödemelerini Kabul Ediyor!