Dikkat: FET, SUI ve INJ İçin Kritik Seviyeler Belirlendi!

Dikkat: FET, SUI ve INJ İçin Kritik Seviyeler Belirlendi!
Dikkat: FET, SUI ve INJ İçin Kritik Seviyeler Belirlendi!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fetch.ai (FET), Sui (SUI) ve Injective Protocol (INJ); popüler altcoin projeleri olarak karşımıza çıkıyor. Peki, bu üç coin’de dikkat edilmesi gereken seviyeler neler? İşte analistlerin FET, SUI ve INJ analizleri…

FET için yüzde 40’lık yükseliş olasılığı

Analist “David”e göre Fetch.ai (FET) fiyatı şu anda bir yükseliş formasyonu içinde işlem görüyor. Ayrıca önemli bir destek seviyesini geri almaya çok yakın. Başarılı olursa, yakın vadede keskin bir artış görebilir. Fetch.ai’nin (FET) fiyatı Şubat 2023’ün başından bu yana azalan bir paralel kanal içinde işlem görüyor. Bu, çoğu durumda kırılmalara yol açan bir yükseliş formasyonu.  Fiyat, kanalın hem direncini hem de desteğini birçok kez test etti. Şu anda kanalın desteğinden sıçrama sürecinde.

Ancak fiyat, önceki yükseliş trendinin 0,618 Fibonacci geri çekilme desteğinin (0,264 dolar) altına düştü. Bu Fibonacci seviyesi, genellikle bir düzeltmenin tamamlanma noktası olarak hareket ettiği için önemlidir. Bu nedenle, FET’in devam eden toparlanmayı teyit etmek için bu seviyeyi geri alması gerekiyor. Başarılı olması halinde, kanalın 0,36 dolarlık direncine doğru yükselebilir. Bu da mevcut fiyattan yüzde 40’lık bir artışa işaret eder.

Günlük grafik, FET fiyatının yatay destek alanını 0,26 dolardan geri aldığını gösteriyor. Ayrıca bunu destek olarak teyit etme sürecinde olduğunu gösteriyor. Başarılı olursa, FET fiyatı en yakın yatay dirence 0,30 dolara yükselebilir. Bu hareket, FET fiyatının daha önce bahsedilen 0,618 Fibonacci destek seviyesini geri kazanmasına da yardımcı olacaktır. RSI göstergesi, aşırı satım bölgesinden çıktığı ve yukarı yönlü trend izlediği için daha fazla yükseliş olasılığını destekliyor. Analiste göre RSI göstergesi bu hareketi en son gerçekleştirdiğinde, güçlü bir ralli izledi.

SUI, kilit direnç seviyesinde

Diğer yandan Sui (SUI), CoinMarketCap’e göre bugün kırmızıdaki birçok kriptodan biriydi. Altcoin’in fiyatı son 24 saat içinde yüzde 1,35’lik bir düşüşün ardından 1,12 dolar oldu. SUI’nin fiyatı dolar karşısında zayıflamanın yanı sıra piyasa liderleri Bitcoin ve ETH karşısında da düştü. Sonuç olarak, BTC karşısında yüzde 1,35 ve ETH karşısında yüzde 1,65 değer kaybetti. Ayrıca, kripto günlük en düşük seviyesi olan 1,11 dolara çok yakın işlem görüyordu.

Şu anda SUI’nin fiyatı 1,11 dolar ile önemli bir destek seviyesinin yakınında duruyordu ve teknik göstergeler önümüzdeki 24 saat içinde desteği dirence çevireceğini gösteriyordu. Analistlere göre 4 saatlik grafikteki 9 EMA çizgisi, 20 EMA çizgisinin altında düşüş eğilimi gösteriyordu. Buna ek olarak, RSI hattı RSI SMA hattının altında düşüş eğilimi gösteriyordu. Bu düşüş hareketi sona eriyor gibi duruyor. Çünkü analiste göre RSI hattı RSI SMA hattının üzerinden geçmek istiyor. Bu kesişme gerçekleşirse, boğaların destek seviyesini başarıyla savunduğuna işaret edecektir.

INJ için önümüzdeki 24 saatte hangi seviyeler önemli?

Injective (INJ), 24 saatte yüzde 5’in üzerinde bir fiyat artışının ardından CoinMarketCap’in trend listesinde kendine bir yer buldu. Sonuç olarak INJ, günlük en yüksek seviyesi olan 7,18  dolara yakın, 7 doların biraz üzerinde işlem görüyordu. Buna ek olarak INJ, iki piyasa lideri olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) karşısında sırasıyla yaklaşık yüzde 6,26 ve yüzde 5,80 oranında güçlenmeyi başardı. Altcoin’in artışı, haftalık performansını daha da yeşile çekmeyi başardı ve basın saatine göre INJ son yedi günde yüzde 18,22 artış gösterdi.

INJ’nin fiyatı dün sabah yüzde 3,43’lük bir hareketin ardından 6,75 dolarlık direnç seviyesini desteğe çevirmeyi başardı. Basın saatine göre, fiyatı yakın zamanda çevrilen bu seviye ile bir sonraki direnç seviyesi olan 7,35 dolar arasında işlem görmeye devam etti. Ayrıca, altcoin’in fiyatı 4 saatlik grafikte 9 EMA çizgisinin desteğine sahipti. INJ’nin grafiğindeki RSI göstergesi, RSI çizgisi bir tepe oluşturduğundan ve aşırı satım bölgesine doğru negatif eğimli olduğundan, son 24 saatteki yükseliş hareketinin ivme kaybettiğini gösterdi. Analistlere göre INJ, önümüzdeki 24 saat içinde 6.79 dolara düşebilir. Yükseliş görülmesi durumunda ise 7.35 dolara işaret edilmekte.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dikkat: FET, SUI ve INJ İçin Kritik Seviyeler Belirlendi!