4 Analistten Fetch.ai Tahmini: FET Bu Seviyelere Oynuyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
719 görüntülenme
Fetch.ai Tahmini: FET Bu Seviyelere

İçlerinde Cantering Clark ve Smart Contracter gibi uzmanların yer aldığı geniş çapta takip edilen bir analist kadrosu, Ocak ayında başlattığı rallisini soğutan Fetch.ai (FET) hakkında karmaşık düşüncelere sahip.

Fetch.ai (FET), 2023’in ilk trendine öncülük etti

Yapay zeka projesi Fetch.ai, Ocak, Ocak ayından bu yana sürdürdüğü rallinin ardından bugün 0,45 dolar desteğini kaybetti. Ancak AI coin trendi güçlü kalmaya devam ediyor ve FET’in ivme kazanacağını ve son kayıplarını hızla telafi edeceğini bekleyen analistler var. Veriler, FET/USD paritesinin son 30 gün içinde %70 yukarıda kaldığını gösteriyor.

Analistler, devam eden AI trendinin ortasında FET hakkında neler söylüyor?

AI ile ilgili kripto paralar, son haftalarda, özellikle küresel teknoloji devleri Microsoft ve Google’ın OpenAI’nin Chat GPT’si etrafındaki büyük hype’ın desteğiyle sektöre kaynak aktardıktan sonra, rakiplerinden daha iyi performans gösterdi.

Peki, boğaların AI coin piyasasına yönelik iştahı kapanmış olabilir mi? Kripto analist ve trader Cantering Clark’a göre bu pek olası değil. Analist özellikle, AI piyasadaki en sıcak trendlerden biri olmaya devam ettiği için FET’in henüz yeni bir ayak görebileceğini söylüyor:

A.I. boğasının tamamen sona eriğine emin değilim. FET dağıtım aşamasında gibi görünmüyor, bunun yerine minimumda yükseklere doğru başka bir koşuya hazır gibi görünüyor. Şahsen tüm kripto trendleri arasında yapay zeka en çekicisiydi.

FET günlük grafikte oluşan bir üçgen formasyonu yukarı yönde kırmaya hazırlanıyor. Boğalar yine de 0,48 doların biraz üzerinde sert bir dirençle karşılaştı. Bir dağıtım hareketi olasılığı olsa da, başka bir analist olan Altcoin Sherpa da yükseliş trendinin daha olası bir yörünge olduğunu düşünüyor:

FET şu anda bana dağıtım aşamasında gibi gözükmüyor. Belki BTC iyi oynarsa yükselişine devam edebilir.

Fetch.ai (FET) yatırımcılarının %96’sı kârda

Veriler ayrıca, FET yatırımcılarının %96’dan fazlasının, daha fazla insan FET satın almak istediğinden, son kazanımlardan sonra ciddi karlar elde ettiğini gösteriyor. Kâr eden bu kadar çok adrese sahip olmak, potansiyel bir satış baskısına yol açabilirken, IntoTheBlock’un giriş/çıkış metriği yaklaşık %99’unun uzun vadeli yatırımcılar olduğunu gösteriyor. FET satın alan yatırımcıların yalnızca %1’i, son 1-12 ay içinde satın alanlardı.

Bu arada, on-chain analiz platformu Santiment, Fetch.ai için balina etkinliğinin son zamanlarda arttığını gösteren verileri de paylaştı. Santiment’in uyarı niteliğindeki analizlerine göre, “Cardano, Maker ve Fetch 2023’te parladı. Özellikle 1 Ocak’tan bu yana 5 katına çıkan FET göz önünde. Ancak bu 3 kripto, balina aktivitesinde büyük artışlar görüyor, bu nedenle büyük dalgalanmalar bekleyebiliriz.”

Olumsuz tarafı, daha geniş piyasadaki duyarlılık negatife dönerse, ayılar 0,38 dolar civarındaki kritik destek bölgesini hedefleyebilir ve hatta fiyatı 0,29 dolara çekebilirler. İsabetli tahminleriyle bilinen bir kripto analisti olan Smart Contracter, durumun tam olarak böyle olacağını savunuyor.

Smart Contracter, FET fiyatında keskin düşüş bekliyor

İsabetli kripto analisti, FET’in Ocak ayından bu yana sürdürdüğü ralliyi artık soğutabileceğini ve yerel zirvelerine gerileyebileceğini söyledi. Kriptokoin.com olarak aktardığımız güncel teknik analizlerinde Smart Contracter, FET fiyatında %50’ye yakın düşüş bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coinjournal

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

SHIB, LUNC ve ETH Mart Rakamları
SHIB, LUNC ve ETH: Mart Sonunda Bu Rakamlardayız! Bugün, ABD’li ödeme ağı Silvergate’in SEC’e yıllık raporunu sunamaması ve diğer gelişmeler, kripto para piyasasında yıkıma yol açtı. Bitcoin’in piyasa değerinden bir saatte 22 milyar dolar silindi ve çoğu altcoin %5 civarında düşüş gösterdi. Zorlu bir Mart...
Buğra Çağlar 3 hafta önce