Finans Devi Nasdaq Duyurdu: Bu 2 Kripto Parayı Seçti!

featured
Finans Devi Nasdaq Duyurdu: Bu 2 Kripto Parayı Seçti!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

New York merkezli özel borsa olan Nasdaq, yeni duyurusunda bu 2 kripto para birimine işaret ederek müjdeyi verdi! Nasdaq, bu 2 kripto para birimi için saklama hizmetlerini başlatacak. İşte detaylar…

Bloomberg duyurdu: Nasdaq kripto para piyasasına giriş yapıyor!

24 Mart 2023 tarihinde Bloomberg News tarafından aktarılan verilere göre, New York merkezli Nasdaq borsası, ikinci çeyreğin sonuna kadar bir kripto saklama hizmeti başlatmak istiyor. Borsa ilk olarak Eylül 2022’de bir dijital varlık işletmesi kurma planlarını aktarırken, o zamandan bu yana aylardır bu proje üzerinde istikrarlı bir şekilde çalışıyor.

BTC, SHIB, ETH FED Faiz Kararı Tahminler

Konu ile alakalı yorum yapan kişiler arasında şirketin üst yetkilileri yer alıyor. Nasdaq Digital Assets’in kıdemli başkan yardımcısı ve başkanı Ira Auerbach, Bloomberg’e borsanın kripto müşterilerine hizmet vermesine izin verecek sağlam bir altyapı oluşturmak ve gerekli düzenleyici onayları almak için çalıştığını söyledi. Rapora göre Nasdaq, yeni bölüm için New York Finansal Hizmetler Departmanından sınırlı amaçlı bir tröst şirketi sözleşmesi alma sürecinde. Borsa, dijital varlık işini piyasa değerine göre en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum için saklama hizmetleriyle başlatmayı planlıyor.

Auerbach, haber kaynağına, saklamanın dijital varlıklar için geniş bir hizmet yelpazesi kurma planlarının ilk adımı olduğunu söyledi. Bölümün, işi genişletmeye devam ederken sonunda finansal kurumlar için yürütme hizmetleri sunacağını da sözlerine ekledi. Bununla beraber kripto para piyasaları ise hareketlendi. Haberin ardından yatırımcılar Twitter üzerinden olumlu tepkilerini aktardı.

Efsane Duyurdu Bu 13 Altcoin İzlenmeli

Birçok büyük kuruluş dijital varlıklara yöneliyor!

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Nasdaq, geçtiğimiz on yıllık sürenin büyük bir bölümünde dijital varlıkları küçümsedikten sonra kriptoya geçen en son geleneksel finans devi olarak karşımıza çıkıyor. Daha öncesinde kriptoya yönelen büyük şriketler arasında Fidelity Investments, BNY Mellon ve BlackRock bulunurken, son olarak Nasdaq da bu kervana katılıyor. Yönetimi altında 10 trilyon doların üzerinde varlığa sahip olan varlık yönetimi devi BlackRock, CEO Larry Fink’in yıllık hissedar mektubunda dijital varlıklardan övgüyle söz etmesiyle bu ay sessizce kripto para piyasasına yöneldi. Fink tarafından yapılan açıklamalar ise şu şekilde:

BlackRock’ta, dijital varlıklar ekosistemini, özellikle de izin verilen blockchain’leri ve hisse senetleri ile tahvillerin tokenizasyonu gibi müşterilerimizle en alakalı alanları keşfetmeye devam ediyoruz. Sektör olgunlaşırken, bu pazarda açıkça artan riskler ve bir ihtiyaç veya düzenleme bulunuyor. BlackRock kendini operasyonel mükemmelliğe adamıştır ve işimiz genelinde uyguladığımız standartların ve kontrollerin aynısını dijital varlıklara da uygulamayı planlıyoruz.

Ünlü Kripto Borsası Coin Alımı Yaptı

Fidelity, son zamanlarda kripto endüstrisine hizmet veren Silvergate gibi geleneksel bankaların çöküşünün bıraktığı boşlukları doldurmak için bu ay bireysel müşterilerine kripto ticareti ve saklama hizmetleri sunmaya başladı. Bu arada BNY Mellon, 2022’nin sonlarında kurumsal müşteriler için saklama hizmetleri başlattı ve sessizce dijital varlıklar bölümünü kuruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Finans Devi Nasdaq Duyurdu: Bu 2 Kripto Parayı Seçti!