Finans Devi TD Ameritrade, Kripto Para ve DeFi Girişimlerine Destek Verecek

Mesut İnan
Mesut İnan 13 Nisan 2020
2 görüntülenme
finans devi kriptokoin com

Kriptokoin – Finans devi ve çevrimiçi ticaret platformu TD Ameritrade, kripto girişimlerini ve merkezi olmayan finansı (DeFi) geliştirmek için yeni bir ittifaka katılıyor.

İttifak Ne Amaçlıyor?

“Chicago DeFi Alliance” (CDA) olarak adlandırılan grup, DeFi’de çalışan girişimleri desteklemeye çalışıyor. Bilindiği üzere DeFi, merkezi olmayan platformları kullanarak aracıları borçlanma ve borç verme, türevler, margin ticareti ve sigorta gibi geleneksel finansal hizmetleri otomatik ve aracısız hale getiren büyük bir itici güç konumunda.

Piyasa likiditesi sağlamanın yanı sıra CDA, girişimcilerin mevcut yasal çerçevede gezinmesine yardımcı olurken geniş bir deneyimli traderlar ve piyasa yapıcılar ağı sunacağını açıkladı.

Kimler Var?

CDA’nın kurucu üyesi  ve aynı zamanda Volt Capital’da bir yönetici olan Imran Khan, ittifakın sağlıklı bir DeFi ekosisteminin yaratılmasına yardımcı olabileceğini söylüyor ve şu açıklamayı yapıyor:

“DeFi’ye çok erken geldik. Bence [DeFi sözleşmeleri] merkezsiz hale gelmeden önce bu şirketlerden bazılarıyla el ele tutuşacak. Şu anda herkes sadece kendi ürünlerini test ediyor. Bizim için amaç, CDA olarak, bu döngüden çıkmamıza yardımcı olmak.”

Yeni girişimin diğer üyeleri arasında kripto varlık ticaret şirketleri CMT Digital ve Cumberland DRW, risk sermayesi şirketi Jump Capital, DeFi girişimi Compound Finance, ticaret şirketi DV Trading ve varlık yönetimi şirketi Arca yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

2845
Çin Hükümeti ve Huawei’den Dev Blockchain Ortaklığı Kriptokoin.com – Çin’in güneydoğusundaki bir şehir olan Nanshan bölgesinin Shenzhen kentinin hükümeti, blockchain, büyük veri ve 5G gibi ileri teknolojilerin benimsenmesini teşvik etmek için telekomünikasyon devi Huawei ile bir anlaşma imzaladı. Çin Komünist Partisi’nin sözcüsü olarak kabul...
Aslı Dinçer 13 Nisan 2020